خانه / آشپزي / آموزش انواع دسر / هلی کتنی،اصل مازندران
هلی کتنی و خواص هلی (آلوچه یا گوجه سبز کوبیده)

هلی کتنی،اصل مازندران

هلی کتنی،اصل مازندران alipour	آموزش انواع دسر٬ غذا های محلی ایران	آلوچه٬ چلچله٬ خواص٬ گوجه سبز٬ گوجه سبز کوبیده٬ مازندران٬ مجله٬ هلی٬ هَلی کتنی٬ هلی کتنی و خواص هلی (آلوچه یا گوجه سبز کوبیده)

مجله سر گرمی اسکیمو:

درختان  آلوچه (گوجه سبز – هلی به محلی ) پایان زمستان و آغاز بهار را فریاد می زند . به هر سو که بنگری ، هر جا که درختی و بوته ای از خاک برآمده ، تک درختان آلوچه همچون عروسان ، با جامه ای سفید از شکوفه خودنمایی می کند . حال که اردیبهشت است و زمان نوبرانه های بهاری ، باز آلوچه های سبز همه را وسوسه می کند . محلی ها به آن می گویند هَلی ، ترش است و رسیده ی سرخ و طلایی اش ، شیرین .

طرز تهیه بستنی سوربه نوعی بستنی توت فرنگی

مواد لازم:

آلوچه سبزوترش یا گوجه سبز
رب آلوچه یا لواشک آلوچه
اوجی و نعنا و سرسم
گلپر و نمک و کمی زنجبیل

 

 

مازندرانی ها در درجه اول آلوچه سبزوترش را می کوبند ،سپس آلوچه ها را روی تخته یا داخل قابلمه باید چیز سنگین یا سنگ یا گوشتکوب نیم کوب میکنیم بعد سبزی اوجی و نعنا وسرسم و گلپرونمک وکمی زنجبیل را اضافه میکنیم ومیکوبیم تا به خورد هم بروند (مراقب باشید تاهسته ها نشکند) که به آن هَلی کتنی می گویند.

 

طرز تهیه دسر لبو خوشمزه و مجلسی و خواص لبو

هلی کتنی،اصل مازندران

 

هلی کتنی،اصل مازندران

 

در صورت تمایل می توان کمی دلال ماست مازندرانی اضافه کرد.

 

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

۴۰ ایده تزیین دسر ۲۰۲۴ با ایده های جذاب برای مهمانی های مختلف

۴۰ ایده تزیین دسر ۲۰۲۴با ایده های جذاب برای مهمانی های مختلف

تزیین دسر ۲۰۲۴ ایده ها و سبک های متنوع و جدیدی را شامل شده که خانم های خانه دار و خوش سلیقه برای اراده یک سفره آرایی شیک و منحصر به فرد در مجالس و مهمانی های خود می توانند از آن ها الگوبرداری نمایند و هر نوع دسری که دارند را با زیباترین تکنیک ها دیزاین کرده و همراه غذا سرو نمایند.