خانه / اخبار / اخبار بین الملل / زنده بودن “احمد متوسلیان” و ۳ دیپلمات ایرانی در اسرائیل
سردار “احمد متوسلیان” و ۳ دیپلمات ربوده شده ایرانی که سال ۱۳۶۱ در مسیر سفارت ایران در بیروت بودند هم اکنون زنده و اسیر رژیم صهیونیستی هستند.

زنده بودن “احمد متوسلیان” و ۳ دیپلمات ایرانی در اسرائیل

زنده بودن “احمد متوسلیان” و ۳ دیپلمات ایرانی در اسرائیل

سردار احمد متوسلیان ، احمد متوسلیان اسرائیل

سردار احمد متوسلیان اسیر رژیم صهیونیستی

مجله سر گرمی اسکیمو:

وزیر دفاع گفته است: سردار احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارات رژیم صهیونیستی هستند.

 سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز خبر داده است که ۴ دیپلمات ربوده شده ایرانی در اسارات رژیم صهیونیستی بوده و زنده هستند.

اشاره سردار دهقان به ۴ دیپلمات ربوده شده ایرانی، به عملیات ربایش سردار احمد متوسلیان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران در بیروت، تقی رستگار مقدم کارمند سفارت ایران و کاظم اخوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی است.

این ۴ دیپلمات ایرانی، در ۱۴ تیرماه سال ۶۱ در مسیر سفارت ایران در بیروت بودند که در یک پست بازرسی توسط یک گروه شبه نظامیان فالانژ، ربوده شده و بعدها طبق خبرهای رسمی و غیررسمی، تحویل رژیم صهیونیستی شده بودند.

طالبان حامی اسراییل یا فلسطین؟ | بیانیه طالبان صادر شد

سمیر جعجع در بهمن ماه سال ۸۷ برای اولین بار گفته بود که دیپلمات های ایرانی در “ایست البرباره” ربوده شدند ولی این افراد بعدا در مکانی که وی مدعی شده از آن اطلاعی ندارد، کشته شده اند.

سردار احمد متوسلیان ، احمد متوسلیان اسرائیل ، دیپلمات ایرانی
عکس سردار متوسلیان در کنار شهید همت

وی که فرماندهی نیروهای فالانژ را به هنگام ربودن چهار دیپلمات ایرانی در بیست و شش سال پیش برعهده داشت، هم اکنون در قالب حزب “نیروهای لبنانی” رهبری این افراد را به عهده دارد.

در لبنان، دولت این کشور مدت ها است که یک کمیته حقیقت یاب برای بررسی این موضوع و رسیدن به اطلاعات، تشکیل داده که تاکنون هیچ نتیجه روشنی از بررسی های این کمیته منتشر نشده است. اما در سوی دیگر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و بسیاری از شخصیت های لبنانی، سمیر جعجع و فالانژها را مسئول ربایش دیپلمات های ایرانی دانسته و خواستار روشن شدن این موضوع شده اند.

سید حسن نصرالله درباره ۴ دیپلمات ایرانی گفته است: نشانه هایی وجود دارد که دیپلمات های ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی بسر می برند. اسرائیل در گزارش خود ادعا می کند که چهار دیپلمات ایرانی توسط فالانژ ها ربوده شده و به دست این نیروها کشته شدند و اجساد آنان دفن شده است. اسرائیل دشمن ما است و ما نمی توانیم به گزارش های آن اعتماد کنیم. همانطور که اسرائیلی ها در گذشته هم حضور بعضی اسیران در زندان های خود را تکذیب می کردند، اما مشخص شد که این اسیران در زندان های این رژیم بوده اند.

5 عضو طالبان به اتهام عضویت در داعش بازداشت شدند

حالا، سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران به خبرگزاری دفاع مقدس گفته است که، “ادعای ما این است که این ها زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند و مدارکی دال بر این موضوع وجود دارد. آنها مسئولیت سلامت و امنیت چهار دیپلمات را باید بر عهده بگیرند و هم از لحاظ حقوقی و هم از لحاظ سیاسی دنبال می کنیم تا بتوانیم اینان را آزاد کنیم. دولت این مسئله را پیگیری خواهد کرد.”

پیش از این نیز مقامات متعددی از ایران از جمله شهید غضنفر رکن آبادی سفیر پیشین ایران در بیروت در مراسم سی و یکمین سالگرد ربایش این چهار دیپلمات که ۱۳ تیرماه ۱۳۹۲ در محل سندیکای روزنامه نگاران لبنان برگزار شده بود نیز اعلام کرده بود که، “چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی زنده و در زندان های رژیم صهیونیستی هستند”.

پای ایوانکا ترامپ به بازی ایران و آمریکا باز شد | عکس

سردار احمد متوسلیان ، دیپلمات ایرانی ، سردار احمد متوسلیان
سردار متوسلیان

زنده بودن احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات ایرانی در اسرائیل

منبع : تسنیم /ن

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرح دخل الله

فرح دخل الله کیست؟؛زن لبنانی الاصلی که سخنگوی مهمترین سازمان نظامی جهان شد

چند روز قبل اعلام شد که فرح دخل الله به عنوان سخنگوی رسمی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتخاب شده است. به گفته ناتو، دخل الله جایگزین اوآنا لونگسکو شده که از سال ۲۰۱۰ این سمت را بر عهده داشت. فرح دخل الله یک زن لبنانی الاصل انگلیسی است که سابقه دو دهه فعالیت در بخش های مختلف سازمان ملل را دارد.