معرفی گل یاس jasmine

معرفی گل یاس jasmine

گل یاس خوشبو را همه می شناسند و حتما در کوچه و خیابان و پارک ها دیده اید. در ادامه نحوه شناسایی گیاه یاس و مراقبت از آن را از سری مقالات معرفی گل و گیاه می خوانید.

آموزش کاشت و  پرورش گیاه ساناز

گل ساناز که بدان گل رز مینیاتوری نیز گفته می شود از دسته گیاهان زیبا و جذاب است که برای تزئین فضای سبز کاربرد دارد و البته می توان آن را در منزل نیز پرورش داد به همین منظور در این مقاله سعی داریم تا به بیان چگونگی پرورش گیاه ساناز در خانه بپردازیم با ما همراه باشید.

آموزش کاشت سیاه دانه و نکاتی برای پرورش این گیاه

همانطور که می دانید کاشت سیاه دانه امروزه به دلیل فواید فراوانی که دارد مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته و در این مطلب سعی داریم شما را با روش های کاشت و پرورش این گیاه پر خواص آشنا نماییم با ما همراه باشید.

آموزش کاشت تمر هندی و آشنایی با شرایط مورد نیاز برای رشد بهتر این درخت

درخت تمرهندی با نام علمی Tamarindus indica متعلق به خانواده لگومینوزها(پروانه آساها) بوده و بومی نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری آفریقا می باشد. تمر هندی به آفتاب کامل نیاز دارد و در سایه نمی تواند رشد کند. بهتر است این درخت در فضای باز مورد کشت و پرورش قرار گیرد، چرا که فضای گلدان برای سیستم ریشه ای آن کافی نیست. در این مقاله با شرایط و نحوه کاشت تمر هندی آشنا خواهید شد.

تکثیر و نگهداری گیاه سیب زمینی شیرین (ایپومیا)

اگر به گیاهان با برگهای رنگی یا بنفش علاقه دارید گیاه ایپومیا یا سیبزمینی شیرین حتما  می تواند جزو گیاهان منتخبتان باشد. این گیاه زیبا دارای ریشه غده ای و خوراکی است. ساقه ها حالت رونده دارند و با بلند شدنش، برگ های قدیمی را از دست می دهد. بهتر است با بلند شدن ساقه ها از گیاه قلمه تهیه کنید تا گیاهتان کم کم پر و زیبا شود.

گل محبوبه شب و طریقه کاشت و نگهداری آن در گلدان

گل محبوبه شب از معطرترین گل‌های همیشه سبز است که در محیط گرم و نور کافی خورشید به خوبی رشد می‌کند. با کاشت آن در گلدان، بیشتر ماه‌های سال گل خواهد داد. کوددهی ماهانه، هرس و آبیاری منظم از شرایط نگهداری گل محبوبه شب در گلدان است.

تکثیر و پرورش گل شویدی دم روباهی

تکثیر و پرورش گل شویدی دم روباهی مجله سر گرمی اسکیمو: گل شویدی دم روباهی از خانواده گیاهان قاشقی می باشد که نگهداری آن بسیار سخت و پیچیده نمی باشد زیرا این گیاه تزیینی و زیبا به آبیاری زیادی نیاز ندارد از آفات در امان می باشد و در مناطق نیمه خشک به وفور یافت

گیاه یاس آبی

گیاه یاس آبی

گیاهی است بالارونده و محتاج قیم، از خانواده پلمباجیناسه Plumbaginaeae که در طبیعت تا ارتفاع ۶ متر و پهنای ۳ متر می تواند رشد کند، هر چند به عنوان گیاه خانگی بسیار کوچکتر می شود. زادگاه آن آفریقای جنوبی است. برگ های متقابل با سطح زیرین سفید دارد. گل ها آبی کمرنگ

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn