خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / تخریب ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران | یک مأمور نیروی انتظامی در عملیات تخریب شهید شد
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران گفت که از ابتدای امسال تاکنون هشت‌هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تخریب شد که عمده تخلفات در شمیرانات، پاکدشت، دماوند و شهریار انجام شده است. تخریب ساخت و ساز غیرمجاز

تخریب ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران | یک مأمور نیروی انتظامی در عملیات تخریب شهید شد

۷۳ / ۱۰۰

 

به گزارش اسکیمو، یدالله مظاهری مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران در رابطه با تخریب ساخت و ساز غیرمجاز گفت: ساخت و سازهای زیادی در اطراف تهران با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی انجام می‌شود که در صورت عدم برخورد جدی با آنها، در آینده ای نه چندان دور شاهد خارج شدن کشاورزی از چرخه تولید خواهیم بود.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران توضیح داد: زمین‌های مرغوب کشاورزی توسط سوداگران تفکیک و به قطعات کوچک تقسیم برای ساخت و سازهای مسکونی تبدیل شده بود که با هوشیاری و گشت زنی ماموران سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی، شناسایی و با دستور قضایی تخریب شدند. همه املاک ساخته شده بدون مجوز و برخی از املاک تخریب شده شامل ویلاهای گران قیمت و لوکس بودند.

فال امروز 6 آبان با دقیق ترین تفسیر + فیلم

به گفته مظاهری «در مورد تخریب ساخت و سازها از مدت ها قبل اخطارهای لازم به سازندگان داده شده بود، اما نه فقط این اخطارها را جدی نگرفته بودند بلکه پس از تخریب مبادرت به ساخت و ساز مجدد کردند که با تخریب دوباره مواجه شدند.یکی از ماموران نیروی انتظامی چند روز قبل در مقابله با ساخت و سازهای غیر قانونی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.»

او از راه اندازی سامانه هوشمند شناسایی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی خبر داد و افزود: در این سامانه و با رصد ماهواره خیام هرگونه اقدام غیرقانونی به سازمان جهاد کشاورزی اطلاع رسانی خواهد شد و ماموران مطابق قانون برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.تنها راه ساخت و ساز، دریافت مجوز قانونی از سازمان جهاد کشاورزی است.

مازنی: آیت الله هاشمی در استخر سکته کرد

منبع: همشـهری آنلاین

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۳ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

پس از انتشار اخبار و تصاویری مبنی بر قطع تعدادی از درختان کاخ سعدآباد که واکنش های زیادی را برانگیخت، این مجموعه با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی در این خصوص ارائه کرده است.