تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1402 - 18:29
17 بازدید
کد خبر : 84270

سامانه بودجه‌ریزی مشارکتی طراحی می‌شود

سامانه بودجه‌ریزی مشارکتی طراحی می‌شود

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران از طراحی سامانه جدید برای نظرخواهی از شهروندان برای اجرای طرح‌ها و عملیاتی شدن بودجه‌ریزی مشارکتی خبر داد.

۴۸ / ۱۰۰

میثم مظفر درباره اجرای طرح‌های توسعه محلی در پایتخت اظهار داشت: رویکرد طرح رصد و «من شهردارم» یک رویکرد واحد است و این رویکرد، عملیاتی شدن بودجه‌ریزی مشارکتی و اعمال نظرات شهروندان در اجرای طرح‌های شهری است.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: ما به سمتی می‌رویم که سامانه‌ای طراحی شود تا به صورت دیتا محور (آی‌تی بیس)، شهروندان بتوانند پیشنهادات خود را مطرح و طرح‌های مورد نظرشان را در سامانه ثبت کنند.

بودجه‌ریزی مشارکتی و اعمال نظرات شهروندان در اجرای طرح‌های شهری

وی ادامه داد: سامانه مورد نظر بیش از اینکه یک سامانه جمع‌سپاری و بودجه‌ریزی مشارکتی باشد، بیشتر قالب نظرخواهی از شهروندان را داشت؛ در سامانه جدید که بودجه‌ریزی مشارکتی را دنبال می‌کند و با همکاری کمیته بودجه شورا و معاونت توسعه و برنامه ریزی شهرداری و توسط سازمان فاوا در حال طراحی است، زمینه‌ای فراهم می‌شود تا در سال آینده در اجرای طرح‌های توسعه محلی به صورت شفاف‌تر و مناسب‌تر نظرات شهروندان را در مورد بودجه و طرح‌ها دریافت کنیم.

جنجال بر سر مرگ ناصر محمدخانی/ ناصرخان درگذشت؟

مظفر با بیان اینکه در قالب طرح رصد ۲ بازدید‌هایی را از سطح مناطق انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: برخی مناطق عملکرد بسیار خوبی در اجرای طرح‌های توسعه محلی و افزایش درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، اما مناطقی نیز بودند که عملکرد چندان مطلوبی نداشتند.

وی با اعلام اینکه طرح‌های سال ۱۴۰۲ نیز در طرح رصد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: برخی مناطق همت خود را به کار گرفتند و برای تمام طرح ها، مناقصات، کفایت اسناد، ابلاغ به پیمانکار و انتخاب آن را انجام دادند و از تیرماه اقدامات اجرایی را آغاز کردند.

ارتقای جایگاه روزنامه‌ های محلی

به گزارشاسکیمو، رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه‌ای که در ماه‌های ابتدایی پیمانکار انتخاب و عملیات عمرانی را آغاز کرده، نویدبخش این است که تا پایان سال پیشرفت فیزیکی خوبی در اجرای طرح‌ها خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه برخی مناطق هنوز در این زمینه عقب هستند، اظهار کرد: نگرانی ما از این بابت است که هنوز کفایت اسناد، فراخوان و انعقاد قرارداد را در برخی طرح‌ها انجام نداده‌اند و نیازمند این است که سریعتر اقدام کنند؛ به دنبال این هستیم که پس از پایان ۶ ماه ابتدایی امسال، گزارش ۶ ماهه از عملکرد مناطق در اجرای طرح‌های توسعه محلی را ارائه دهیم.

در اختیار گذاشتن ظرفیت های شهرداری برای تشکلهای مردمی

منبع:صدا و سیما

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۸ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.