تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1402 - 18:20
19 بازدید
کد خبر : 84264

دستگیری باند جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا

دستگیری باند جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک باند کلاهبرداری حرفه‌ای جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا، خبر داد.

۸۰ / ۱۰۰

  سرهنگ کارآگاه گودرز داوری فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر انهدام باند کلاهبرداری جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا اظهار داشت: با وقوع کلاهبرداری‌‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شده و در تحقیقات میدانی خود پی بردند که ۲ مرد جوان با چرب زبانی و جعل مدارک هویتی برای اخذ ویزا کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی از شهروندان پول‌های زیادی دریافت و نهایتا کلاهبرداری کرده‌اند.

توضیح صحرائی درباره ماجرای مصاحبه‌اش در مورد پیش بینی دربی

14020614000663 Test PhotoN

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و پی بردند که آنها قصد دارند تا با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کنند.

وی متذکر شد: کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه موردنظر شدند و ۲ متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مهرهای گجعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشور عمان، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت کشور مالتا و فرانسه جعلی، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی و اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان ، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتورسیکلت تریل فاقد پلاک و مدارک کشف شد.

کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت

به گزارشاسکیمو، سرهنگ کارآگاه داوری با بیان اینکه متهمان دیگری نیز در رابطه با این پرونده دستگیر شده‌اند، ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر از کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف و ۱۵ شاکی در مواجه حضوری آنها را شناسایی کردند.

تزریق 75 هزار معلم جدید به آموزش و پرورش

14020614000662 Test PhotoN

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه خط قرمز پلیس امنیت شهروندان است و مردم موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند، خاطرنشان‌کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان قرار گرفتند.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۰ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.