خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / اتباع خارجی مقیم ایران می‌توانند با “دفترچه اقامت” به عراق بروند
اتباع خارجی مقیم ایران می‌توانند با "دفترچه اقامت" به عراق بروند

اتباع خارجی مقیم ایران می‌توانند با “دفترچه اقامت” به عراق بروند

۷۰ / ۱۰۰

  سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در رادیو اربعین  با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بین ۵۵ الی ۶۰ هزار درخواست صدور گذرنامه زیارتی دریافت می‌کنیم، اظهار کرد : همکاران ما در اداره گذرنامه در سه شیفت کاری در حال فعالیت هستند تا بتوانند هرچه زودتر گذرنامه را به دست متقاضیان برسانند.

وی با بیان اینکه هیچگونه عقب‌ماندگی در خصوص چاپ گذرنامه نداریم و کار به‌روز شده است، افزود: بخشی از گذرنامه‌ها دارای نقص مدرک بودند که در این مدت تلاش کرده‌ایم که با رفع این مشکل، هرچه زودتر گذرنامه به دست متقاضیان برسد.

 

به گزارشاسکیمو، ذوالقدر با تاکید بر اینکه روند رسیدن گذرنامه به دست متقاضیان تسهیل شده است، خاطرنشان کرد: اعتبار گذرنامه زیارتی که در ۱۲ برگ چاپ شده است، پنج ساله است.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که اتباع خارجی مقیم ایران چگونه می‌توانند در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند، گفت: آنها از طریق دفاتر وکالت می‌توانند درخواست دفتر چه صدور اقامت کنند و از طریق این دفترچه که توسط پلیس صادر می‌شود، می‌توانند در این راهپیمایی شرکت کنند و احتیاجی به گرفتن ویزا ندارند.

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات در مورد چهارشنبه‌ سوری

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۰ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

روز بدون کیف و کتاب

روز بدون کیف و کتاب در مدرسه | توجه به مقتضیات دخترانه در کتب درسی ؛ دیگر توضیح نمی‌دهم!

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تصویب روز بی‌کیف و کتاب در شورای عالی آموزش و پرورش در حال نهایی شدن است، گفت: آتش به اختیار به مدیران مدارس گفتم یک روز در هفته و حداکثر ۲ هفته یک بار خودشان این روز را برگزار کنند.