کد خبر : 83183
تاریخ انتشار : شنبه 4 شهریور 1402 - 11:42
8 بازدید بازدید

دانشجویان عازم پیاده‌روی اربعین چه تسهیلاتی دریافت می‌کنند؟

دانشجویان عازم پیاده‌روی اربعین چه تسهیلاتی دریافت می‌کنند؟

با نزدیک شدن به اربعین حسینی عاشقان امام حسین (ع) و مشتاقان حضور در پیاده‌روی اربعین بار سفر بسته و عازم این سفر معنوی می‌شوند. سفری که میلیون‌ها زائر شیفته اهل بیت را از گوشه و کنار جهان جذب کرده و افراد را با ملیت‌های مختلف را به سوی خود می‌خواند. در این میان تعدادی از دانشجویان نیز مانند سایر اقشار مردم عزم شرکت در این سفر معنوی را دارند.

۷۰ / ۱۰۰

  همه ساله در آستانه این مراسم با توجه به محدودیت‌هایی که ممکن است برای سفر دانشجویان وجود داشته باشد، نهادهای مختلف سعی در ارائه تسهیلات به دانشجویان برای یاری رساندن به آنها برای شرکت در این سفر معنوی دارند.از جمله سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با اشاره به تسهیلات خروج از کشور دانشجویان مشمول برای شرکت در پیاده روی اربعین گفت: دانشجویانی که در مهلت معرفی در حال تحصیل می باشند، استثنائا می‌توانند برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال از “مجوز زیارتی”خروج از کشور به مقصد کشور عراق استفاده کنند.

وی گفت: کلیه مشمولان غیر غایب، دانش آموز، دانشجو و طلاب حوزه های علمیه دارای معافیت تحصیلی در ماه های محرم و صفر و تا ۲۵ شهریور ماه می‌توانند بدون نیاز به سپردن وثیقه و به صورت اینترنتی از طریق سامانه sakha.epolice.ir مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

نحوه دریافت وام دانشجویی پیاده‌روی اربعین

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به تخصیص وام‌ دانشجویی به دانشگاهیان شرکت کننده در پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: با یکی از بانک‌ها هماهنگی لازم صورت گرفته است و دانشجویان علاقه مند به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی و زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می‌توانند وام ۵ میلیون تومانی دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، مسعود گنجی با اشاره به شرایط دانشجویان برای دریافت وام عتبات و پیاده روی اربعین دانشجویی افزود: دانشجویانی که قصد دارند به صورت گروهی برای پیاده روی اربعین اقدام کنند تحت نظارت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانند برنامه ریزی کنند تا از طریق نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به صورت دسته جمعی به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شوند، صندوق نیز این دانشجویان را به طور دسته جمعی به بانک طرف تعهد صندوق معرفی می‌کند و وام یادشده پرداخت شود.

گنجی با اشاره به شرایط دریافت وام دانشجویی پیاده روی اربعین گفت: از شرایط پرداخت وام عتبات برای پیاده‌روی اربعین این است که متقاضی درحال حاضر دانشجو بوده و فارغ التحصیل نشده باشد و برای دریافت وام به صورت گروهی تحت نظارت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اقدام کند.

مهران رجبی : پهلوی‌ها ایران را غارت و ولی‌فقیه کشور را حفظ کرد

وی افزود: هر زمان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها فهرست متقاضیان را ارسال کند، دانشجویان از سوی صندوق به بانک عامل برای دریافت وام معرفی می‌شوند.

تسهیلات ۶ میلیونی دانشگاه آزاد برای پیاده‌روی اربعین

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بیان اینکه ثبت‌نام‌ها برای اربعین امسال از ۱۵ مرداد آغاز شده است، گفت: میزان وام درنظرگرفته شده برای کارکنان، دانشجویان و اساتید ۶ میلیون تومان است و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با بانک عامل محدودیتی در اختصاص وام وجود ندارد و به همه افرادی که مشتاق حضور در این حماسه عظیم هستند، تعلق می‌گیرد.

احمد صالحی آرا رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها، پیرامون تسهیلات راهپیمایی اربعین، اظهار کرد: در جلساتی که با شورای فرهنگی دانشگاه برگزار کردیم بخش سخت‌افزاری و هماهنگی‌های کلان راهپیمایی عظیم اربعین بر عهده ستاد اربعین حسینی است و بسیج دانشجویی هم بخش نرم‌افزاری و آماده‌سازی تجهیزات و همچنین نام‌نویسی دانشجویان را به عهده دارند.

وی ادامه داد: امسال تا پیش از پایان دهه اول محرم دستورالعمل برنامه‌های اربعین تنظیم و به همه واحدهای دانشگاهی ارسال می‌شود که در این دستورالعمل سعی کرده‌ایم تسهیلاتی از جمله اختصاص وام به کارکنان، دانشجویان و اساتیدی که مشتاق به حضور در این راهپیمایی عظیم هستند را فراهم کنیم.

سیتکام سازی مشکل است| با مهران مدیری مقایسه می‌شویم

موانع خروج از کشور دانشجویان برای راهپیمایی اربعین حل شده است

صالحی‌آرا تصریح کرد: در این دستورالعمل موانع خروج از کشور دانشجویان را به طور کامل حل و فصل کرده‌ایم تا بتوانند با آرامش خاطر در این رویداد بزرگ شرکت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه اربعین حسینی در سال جاری ده روز زودتر از سال گذشته برگزار می‌شود طبیعتا مشکلات آموزشی کمتری برای حضور دانشجویان خواهیم داشت با این وجود نکاتی در دستورالعمل ذکر شده که برای هیچ یک از دانشجویان از نظر آموزشی ممانعتی برای حضور پیش نیاید.

۳ روز مرخصی تشویقی برای کارکنان دانشگاه آزاد

رئیس ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: برای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی هم دکتر طهرانچی تدبیری اندیشیده‌اند تا سه روز مرخصی تشویقی اختصاص پیدا کند و این عزیزان هم با آسودگی خاطر در راهپیمایی اربعین مشارکت کنند.

تخصیص مجدد وام در صورت عدم اتمام اقساط سال گذشته

صالحی‌آرا میزان وام درنظرگرفته شده برای کارکنان، دانشجویان و اساتید را ۶ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با بانک عامل محدودیتی در اختصاص وام وجود ندارد و به همه افرادی که مشتاق حضور در این حماسه عظیم هستند تعلق می‌گیرد ضمن اینکه اگر اقساط وام سال گذشته هم به اتمام نرسیده باشد مجددا به متقاضی، وام تعلق میگیرد و ممانعتی وجود ندارد.

"در مجاورتِ باغ"؛ روایتِ "اِنار مرز" مازندرانی‌ها به زبان نقاشی

ثبت‌نام دانشگاهیان از طریق سامانه‌های “ساجد” و “آموزشیار”

رئیس ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ثبت‌نام‌ها برای اربعین امسال از ۱۵ مرداد آغاز شده است، گفت: تمامی زائران دانشگاه آزاد اسلامی که قصد دارند در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند باید حتماً در سامانه «سماح» سازمان حج و زیارت ثبت‌نام و مسیر عبور خود را مشخص و تعیین کنند، همچنین باید از بیمه درمانی مسیر استفاده کنند. علاوه بر این، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه ساجد و دانشجویان هم از طریق سامانه آموزشیار می‌توانند نسبت به ثبت‌نام برای حضور در راهپیمایی باشکوه اربعین اقدام کنند.

سفر به عراق در بازه‌ اربعین نیازی به مکاتبه جهت اخذ تعهد محضری ندارد

به گزارشاسکیمو، اداره آموزش دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز اعلام کرد که «دانشجویانی که قصد زیارت اربعین و خروج از کشور را دارند(در بازه زمانی اربعین) نیازی به درخواست و مکاتبه جهت اخذ تعهد محضری را ندارند، همین که در سامانه “سخا” نیروی انتظامی ثبت نام کنند و تایید شوند کفایت می نماید.

گفتنی‌ است این بخشنامه فقط مخصوص دانشجویانی هست که قصد خروج از کشور به کشور عراق را د

منبع:ایسنا

۷۰ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn