خانه / دسته‌بندی نشده / روماتیسم مفصلی درمان‌پذیر است؟‌
روماتیسم مفصلی درمان‌پذیر است؟‌

روماتیسم مفصلی درمان‌پذیر است؟‌

۷۴ / ۱۰۰

  به نقل از ایندیپندنت، این عارضه ممکن است در هر سنی به سراغ افراد بیاید و زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن از تعادل خارج می‌شود و به مفاصل حمله و آن‌ها را ملتهب،‌ متورم و دردناک می‌کند.

برخی از مبتلایان به روماتیسم مفصلی به مشکلاتی در سایر قسمت‌های بدن یا نشانه‌های عمومی‌تری مانند خستگی و کاهش وزن دچار می‌شوند.

بنابر اعلام سازمان ملی خدمات سلامت انگلیس (NHS)، این بیماری اغلب در بازه سنی ۳۰ تا ۵۰ سال به سراغ افراد می‌آید و در زنان بیش از مردان رخ می‌دهد.

به گفته پزشکان در حال حاضر هیچ درمانی برای روماتیسم مفصلی وجود ندارد اما تشخیص زودهنگام بیماری و مراقبت‌های ضروری و توصیه‌شده، باعث می‌شود که مبتلایان بتوانند فاصله بین موارد بروز درد را طولانی‌تر کنند.

به گزارشاسکیمو، سازمان ملی خدمات سلامت انگلیس می‌گوید که گزینه‌های اصلی در درمان شامل مصرف دارو برای تسکین عوارض، درمان‌های حمایتی مانند فیزیوتراپی و جراحی برای اصلاح هر گونه مشکل مفصلی است.

برگزاری کنگره معلمان انقلاب اسلامی از 21 مردادماه

در واقع درمان به موقع، خطر آسیب بلندمدت مفصل را کاهش می‌دهد. درمان‌های فوری و ویژه برای متعادل کردن دوباره عملکرد سیستم ایمنی، موجب بهبود نشانه‌ها می‌شود و خطر آسیب بلندمدت و ناتوان‌کننده مفصل را در اثر این التهاب، کاهش می‌دهد.

در عین حال، ادامه فعالیت جسمی برای مفاصل مهم است. فرقی نمی‌کند مبتلا به چه نوع روماتیسم مفصلی باشید. بهترین کار، انتخاب فعالیتی است که از انجام آن لذت می‌برید چه پیاده‌روی باشد چه یوگا و چه شنا. همچنین به واکنش‌های بدنتان توجه کنید تا مقداری را که برایتان مفید است، انجام دهید.

غدیر محلی برای آزمایش امت‌ها در دوران آسایش بود

به گفته سازمان ملی خدمات سلامت انگلیس، مشخص نیست که چه عاملی دقیقا باعث ایجاد این مشکل در سیستم ایمنی بدن می‌شود اما زنان، سیگاری‌ها و کسانی که سابقه خانوادگی ابتلا به روماتیسم مفصلی دارند، بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

ابتلا به روماتیسم مفصلی گاهی اوقات به بیماری‌های دیگری نظیر سندروم تونل کارپال (نشانگان مجرای مچ‌ دست) یا التهاب سایر نواحی بدن می‌انجامد که عوارض بیشتری پدید می‌آورد.

سازمان ملی خدمات سلامت انگلیس می‌گوید که برخی از عوارض مانند افزایش خطر حمله قلبی و سکته، ممکن است جدی‌تر باشد اما توصیه می‌کند که مدیریت به موقع علائم بیماری برای کاهش عوارض آن مفید است.

اظهارات جنجالی صادق کوشکی درباره مهسا امینی و عذرخواهی مقامات + ویدیو

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۴ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

تصاویر عاشقانه سارا بهرامی در جنگل پرتغال | ماجرای معلمی که سال ها پیش او را مورد آزار و اذیت قرار داد

تصاویر عاشقانه سارا بهرامی در جنگل پرتغال | ماجرای معلمی که سال ها پیش او را مورد آزار و اذیت قرار داد

کارگردان «جنگل پرتغال» گفت : مخاطبان فیلم ما قشر خاموش جامعه هستند. آدم‌هایی که مدت‌ها به سالن سینما نرفتند؛ چون سلیقه خود را روی پرده سینما نمی‌بینند.