خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد
اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد

اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد

۶۸ / ۱۰۰

 هراتی دراین‌باره گفت:‌ در آیین‌نامه اجرایی به شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان اختیار داده شده که در خصوص لباس فرم مدارس تصمیم گیری صورت گیرد و برنامه‌ریزی و اقدام برای تهیه لباس به عهده انجمن اولیا و مربیان گذاشته شده است. بنابراین قانونگذار تکلیف لباس فرم را بر عهده مدرسه گذاشته است.

وی ادامه داد: بخشنامه‌هایی به استان‌ها ارسال شده و چگونگی عملکرد آنها برای تهیه لباس فرم مدارس بدون ایجاد زحمت برای والدین تعیین شده است.

به گزارشاسکیمو، معاون دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه در این بخشنامه به چه مواردی توجه شده است، گفت:‌ در این بخشنامه آمده که با توجه به شرایط اقتصادی ملاحظاتی رعایت شود. از جمله اینکه مدرسه هر سال نباید طرح و رنگ لباس فرم را تغییر دهد تا دانش آموزان بتوانند از لباس‌های سال قبل خود استفاده کنند. همچنین می‌توانند با برخی تولیدی‌ها مذاکره کرده تا لباسها را تهیه کنند اما الزام و اجباری برای تهیه لباس از تولیدی خاصی وجود ندارد و خانواده می‌تواند طرح و رنگ لباس را خودش تهیه کند.

گفتگو با زن دستفروش فومنی که از مامور شهرداری سیلی خورد

محسن رئوف مدرس و مشاور خانواده در انجمن اولیا و مربیان نیز در ابن‌باره گفت:‌ بازارگرمی مدارس برای روپوش دانش آموزان متاسفانه وجود دارد.  اینکه پوشاک و لباس مدارس مورد سوءاستفاده بازار و الگوی فشار بر خانواده‌ها قرار گرفته مورد پسند نیست. در نحوه عملکرد به خوبی عمل نشده است.

وی ادامه داد: با فشار یا هجمه‌ای که به اولیا وارد می‌شود یا سمت و سویی نسبت به تهیه لباس از فروشگاه خاص با قیمت خاص در این شرایط اقتصادی امروز موافق نیستم.

وزیر آموزش و پرورش: باید پزشک مدرسه راه‌اندازی شود

وی دستورالعمل بخشنامه را شفاف دانست و گفت: نحوه عملکرد ایده آل است. می‌توان از طریق سامانه‌هایی مانند شاد، بخشنامه با تمام زیرساخت‌ها را در معرض دید قرار داد تا بسیاری از بحثها حل شود.

رئوف خاطرنشان کرد: با این مدل عملکرد به برخی خانواده‌ها و دانش آموزان نباید برچسب زده شود. لذا برای اولیای ورودی باید به سرعت جلسه تشکیل شود تا از ابتدا این بحران را پشت سر گذاشت.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۸ / ۱۰۰
استاد کریمی مراغه‌ای درگذشت

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

روز بدون کیف و کتاب

روز بدون کیف و کتاب در مدرسه | توجه به مقتضیات دخترانه در کتب درسی ؛ دیگر توضیح نمی‌دهم!

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تصویب روز بی‌کیف و کتاب در شورای عالی آموزش و پرورش در حال نهایی شدن است، گفت: آتش به اختیار به مدیران مدارس گفتم یک روز در هفته و حداکثر ۲ هفته یک بار خودشان این روز را برگزار کنند.