خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / آغاز امتحانات «جهش تحصیلی» از امروز/۵۰ درصد دانش‌آموزان موفق به جهش پایه می‌شوند
آغاز امتحانات «جهش تحصیلی» از امروز

آغاز امتحانات «جهش تحصیلی» از امروز/۵۰ درصد دانش‌آموزان موفق به جهش پایه می‌شوند

۵۳ / ۱۰۰

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

حمید طریفی‌حسینی درباره تعداد ثبت نامی‌ها برای جهش تحصیلی توضیح داد: امسال حدود ۱۳ هزار نفر در جهش تحصیلی شرکت کردند. آمار سال قبل نیز همین حدود بوده است. حدود هر سال ۵۰ درصد از شرکت کنندگان جهش تحصیلی نیز موفق به گذراندن آزمون‌ها می‌شوند و می‌توانند در پایه بالاتر ثبت نام کنند.

به گزارشاسکیمو، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، با اشاره به بازه ثبت نام برای جهش تحصیلی از ۵ تیر تا ۵ مرداد، اظهار کرد: این تاریخ حدودا به مدت ۱۰ روز تمدید شد و پس از آن دوشنبه ۳۰ مرداد مجددا سایت به مدت ۲۴ ساعت باز شد تا مدیران مدارس بتوانند اطلاعات دانش آموزان جامانده از فرآیند ثبت نام که به مدارس مراجعه کرده بودند را ثبت کنند.

چگونه برای کودکان گذرنامه ویژه اربعین بگیریم؟

وی با بیان اینکه حدود ۵۰۰ دانش آموز از فرآیند ثبت نام جهش تحصیلی جا مانده بودند که اطلاعات آنها روز دوشنبه در سامانه ثبت شد، افزود: پس از اینکه دانش آموزان تست هوش را قبول می‌شوند باید در امتحانات پایه‌ای که می‌خواهند جهش کنند، شرکت کرده و قبول شوند. در حال حاضر سامانه بسته است و از امروز (اول شهریورماه) امتحانات جهش تحصیلی شروع می‌شود.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۵۳ / ۱۰۰
پاسخ به 16 پرسش مردمی در خصوص «کالابرگ الکترونیک»

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

روز بدون کیف و کتاب

روز بدون کیف و کتاب در مدرسه | توجه به مقتضیات دخترانه در کتب درسی ؛ دیگر توضیح نمی‌دهم!

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تصویب روز بی‌کیف و کتاب در شورای عالی آموزش و پرورش در حال نهایی شدن است، گفت: آتش به اختیار به مدیران مدارس گفتم یک روز در هفته و حداکثر ۲ هفته یک بار خودشان این روز را برگزار کنند.