خانه / اخبار / اخبار علمی و فناوری / رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰
پهپاد مهاجر 10

رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰

۷۷ / ۱۰۰

با حضور رئیس‌جمهور انجام شد

 سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز «صنعت دفاعی» ضمن بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنایع دفاعی کشور، از پهپاد مهاجر ۱۰ با بیشینه مداومت پروازی ۲۴ ساعت در ارتقاع ۷ هزار متری و با شعاع عملیاتی ۲ هزار کیلومتری رونمایی کرد.

بیشینه ظرفیت سوخت پهپاد «مهاجر ۱۰»، ۴۵۰ لیتر و بیشینه وزن محموله آن ۳۰۰ کیلوگرم است. حداکثر سرعت این پهپاد ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت بوده و قابلیت حمل انواع مهمات و بمب‌های قائم، الماس و دستواره را دارا بوده و مجهز به سامانه‌های جنگ الکترونیک و اشراف اطلاعاتی است.

واکنش رسانه‌های جهان به رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰ در ایران

به گزارشاسکیمو، خبرگزاری رویترز با انتشار خبر رونمایی از این پهپاد گزارش داد: ایران یک پهپاد بومی پیشرفته با برد پرواز و مدت زمان بیشتر و همچنین توانایی حمل بار بیشتری ساخته است. این پهپاد که مهاجر ۱۰ نامگذاری شده است، برد عملیاتی ۲۰۰۰ کیلومتر (۱۲۴۰ مایل) دارد و می‌تواند تا ۲۴ ساعت پرواز کند. محموله آن می تواند به ۳۰۰ کیلوگرم (۶۶۱ پوند) برسد که ۲ برابر ظرفیت پهپاد «مهاجر ۶» است.

کشف یک سیاره بیگانه با رازی عجیب | ۱۳ برابر بزرگ‌تر از مشتری است

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم در گزارشی تصریح کرد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه (امروز) از پهپادی شبیه پهپاد آمریکایی MQ-۹ Reaper رونمایی و اعلام کرد که این هواپیمای بدون سرنشین می‌تواند ۲۴ ساعت در هوا بماند و برد آن را دارد تا به دشمن اصلی‌اش، یعنی اسرائیل برسد.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود معنی کلمه مهاجر را به انگلیسی منتشر کرد و با ارائه جزئیات مربوط به قابلیت‌های این پهپاد نوشت: پهپاد مهاجر ۱۰ همچنین می‌تواند تجهیزات نظارت الکترونیکی و دوربین را حمل کند. سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران نیز روز سه‌شنبه همزمان با رونمایی این پهپاد از آن بازدید کرد.

واکنش رسانه‌های جهان به رونمایی از پهپاد «مهاجر-۱۰» در ایران

همچنین شبکه بلومبرگ در گزارشی خبر رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰ را پوشش داد و خاطر نشان کرد که به گفته ایران، این پهپاد با برد ۲۰۰۰ کیلومتری خود می‌تواند به دشمن این کشور، یعنی اسرائیل برسد.

رسانه‌های صهیونیستی، از جمله روزنامه‌های تایمز اسرائیل و جروزالم پست و همچنین شبکه آی۲۴ نیوز به‌طور جداگانه خبر رونمایی از پهپاد بومی جدیدی ایران را منتشر کردند.

روزنامه جروزالم‌پست در این‌باره نوشت: دستیابی ایران به این پهپاد با برد دو هزار کیلومتری به این معناست که این کشور می‌تواند اسرائیل و نیروهای آمریکایی در منطقه را تهدید کند.

عکس زن ترسناکی که هوش مصنوعی ساخته است | نگاه خالی این زن روح شما را تسخیر می‌کند

جروزالم پست ادامه داد، پهپاد جدید ایران شباهت‌هایی به پهپاد Reaper ساخت آمریکا و همچنین سایر پهپادهای مشابه در این کلاس از پهپادهای دوربرد دارد که می‌توانند محموله‌های سنگین مانند موشک را حمل کنند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، ایران اخیراً به بازیگری در بازار هواپیماهای بدون سرنشین تبدیل شده و برد و نوع پهپادهای خود را افزایش داده است. ساخت پهپادهای ایران به دهه ۱۹۸۰ بازمی‌گردد اما این کشور در سال‌های اخیر پیشرفت‌هتی قابل توجهی در این زمینه داشته است.

جزوزالم پست همچنین یادآور شد که حضور رئیس‌جمهوری ایران در مراسم رونمایی از مهاجر ۱۰ نشان دهنده اهمیت این پهپاد برای تهران است.

روزنامه هاآرتص نیز با اشاره به قابلیت‌های مهاجر ۱۰، این پهپاد را تهدیدی علیه رژیم صهیونیستی دانست و نوشت: ایران به طور جداگانه اعلام کرد که روز سه‌شنبه دو نوع موشک بالستیک در اختیار ارتش و سپاه خود قرار داده است که یکی از آنها به نام سلیمانی، نامگذاری شده است.

کشف دو کوتوله سرد عجیب که نزدیک به هم می‌چرخند

واکنش رسانه‌های جهان به رونمایی از پهپاد «مهاجر-۱۰» در ایران

هاآرتص با اشاره به اینکه ساخت پهپادهای سری مهاجر از سال ۱۹۸۵ آغاز شده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران طی چند سال گذشته از مجموعه‌ای از پهپادها رونمایی کرده است که به گفته مقامات این کشور قادر به پروازهای طولانی مدت و با برد بلند هستند.

خبرگزاری یاهونیوز، پایگاه خبری- تحلیلی میلیتری و بیزینس رکوردر، شبکه العربیه، روزنامه‌های عرب نیوز، هندوستان تایمز و نیو عرب از جمله دیگر رسانه‌هایی هستند که خبر رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰ وجزئیات مربوط به قابلیت‌های آن را منتشر کردند.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۷ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

تصویری که فضانورد ایرانی از خورشیدگرفتگی ثبت کرد

تصویری که فضانورد ایرانی از خورشیدگرفتگی ثبت کرد

۷۷ / ۱۰۰ قدرت گرفته توسط Rank Math SEO به گزارش اسکیمو، این صفحه با انتشار ...