تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1402 - 0:12
24 بازدید
کد خبر : 79757

یادگیری زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان دیگر اجباری نیست

یادگیری زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان دیگر اجباری نیست

یادگیری زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان دیگر اجباری نیست
دانش‌آموزان ملزم به یادگیری زبان انگلیسی نیستند و می‌توانند سایر زبان‌های خارجه را انتخاب کنند؛ البته یادگیری زبان عربی همچنان اجباری است.

۷۵ / ۱۰۰

بنا به گفته یک مقام وزارت آموزش و پرورش، دانش‌آموزان دیگر ملزم به یادگیری زبان انگلیسی نیستند، اما یادگیری زبان عربی همچنان اجباری است و علاوه بر این دانش آموزان می‌توانند با هدف ارتباط با افراد عرب و تسلط بیشتر بر زبان عربی، این زبان را به عنوان زبان اختیاری خود نیز انتخاب کنند.

انتخاب زبان خارجی در مدارس اختیاری می‌شود

فاطمه رمضانی، دبیر کمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورای عالی آموزش و پرورش، روز گذشته گفت: «دانش‌آموزان باید یک زبان خارجه را طی دوران تحصیل در دوره متوسطه اول و دوم بخوانند اما این زبان الزاما انگلیسی نیست. آنها می‌توانند بین زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، روسی، عربی، چینی و اسپانیایی دست به انتخاب بزنند.»

پیش‌بینی افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان به 11000شرکت تا پایان سال
یادگیری زبان عربی در مدارس اجباری و انگلیسی اختیاری شد

 

البته به گفته او «آموزش زبان عربی به عنوان زبان قرآن در دوره اول و دوم متوسطه اجباری است. اما طبق مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش، دانش‌آموزان می‌توانند با هدف ارتباط با افراد عرب زبان و تسلط بیشتر به مکالمه از بین زبان‌های ارائه شده، عربی را انتخاب کنند یعنی یک بخش از آموزش زبان عربی با هدف آموزش زبان قرآن اجباری و بخش دیگر آن با هدف تسلط بر مکالمه اختیاری است.»

یادگیری زبان عربی در مدارس اجباری و انگلیسی اختیاری شد

 

اگر چه بحث ایجاد تنوع در آموزش زبان‌های خارجه، سابقه‌ای طولانی دارد اما کمتر مدرسه‌ای به سراغ این موضوع رفته یا کمتر شاهد ارائه این اختیار به دانش‌آموزان هستیم تا زبان خارجه خود را انتخاب کنند، علت اصلی این موضوع نیز کمبود معلم متخصص است.

یادگیری زبان عربی در مدارس اجباری و انگلیسی اختیاری شد

 

سابقه سیاه و خون بار یاسمین مقبلی فاش شد

رمضانی در این رابطه گفت: «آموزش و پرورش موظف است به دانش‌آموزانی که تمایل به انتخاب یکی از زبان‌های خارجه دارند، خدمات آموزشی ارائه کند و اگر معلمان مورد نیاز فراهم نبودند از آموزش غیرحضوری استفاده کند چون تعداد دانش‌‌آموزان داوطلب سایر زبان‌های خارجه زیاد نیست که بتوان کلاس درس مستقل تشکیل داد و عمدتا شاهد پراکندگی دانش‌آموزان داوطلب هستیم.»

به گزارش اسکیمو، طبق مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش، این وزارتخانه موظف است بررسی کاملی از وضعیت آموزش زبان انگلیسی همراه با پیشنهادهای کیفی بهبود آموزش زبان را ظرف مدت شش ماه به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه دهد.

بازار گل خاوران تهران در آتش سوخت

منبع:روزیاتو

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۵ / ۱۰۰

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.