تاریخ انتشار : یکشنبه 25 تیر 1402 - 11:05
19 بازدید
کد خبر : 79674

۲۰میلیون روستایی از بیمه سلامت استفاده می‌کنند

۲۰میلیون روستایی از بیمه سلامت استفاده می‌کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر از بیمه رایگان سلامت استفاده می‌کنند، از اضافه شدن خدمات بهداشت روان و تغذیه به بسته خدمات به مناطق محروم در نسخه جدید تفاهم نامه پزشکی خانواده خبر داد.

۴۹ / ۱۰۰

  محمد مهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره تفاهم نامه جدید پزشکی خانواده، اظهار کرد: این تفاهم نامه هر ساله در زمینه بیمه روستایی یا ارائه خدمات در سطح یک در روستاها و در بخش عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر اجرا می ‌شود، اما امسال دارای تغییراتی بوده که در تیرماه این تفاهم نامه را با حضور وزیر بهداشت و معاونین وزارت بهداشت در قرارگاه پزشکی خانواده رونمایی کردیم.

ناصحی تاکید کرد که در نسخه جدید تفاهم نامه پزشکی خانواده از لحاظ اعتباری به مناطق خاص از جمله جزایر، مرزها و روستاها توجه جدی و برای ماندگاری پزشکان راهکارهای عملیاتی تدبیر شده است.

به گزارش اسکیمو، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بیش از ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر روستاییان و عشایر از بیمه رایگان سلامت استفاده می کنند که عمده هزینه ها با استفاده از این بیمه در بخش دولتی با نظام ارجاع پرداخت می شود.

واکنش بهزیستی به ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان: مجوز مرکز مربوطه لغو شد!

وی افزود: بیمه سلامت در بخش بستری ۹۵ درصد از هزینه‌های بیمارستانی و در بخش سرپایی ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه را پوشش می‌دهد.

ناصحی با بیان اینکه همه مردم کشورمان در روستاها و مناطق عشایرنشین تحت پوشش بیمه سه‌گانه قرار دارند، گفت: خدمات به روستاها و مناطق مرزنشین و عشایر در نسخه جدید تفاهم نامه پزشکی خانواده افزایش می‌یابد.

وی گفت: آموزش و پایش برای پزشکان و کادر سلامت در روستاها با استفاده از راهنماهای بالینی در قالب بازآموزی برای پزشکان در حوزه‌های مختلف از جمله تجویز آنتی بیوتیک‌ها، مراقبت دیابت، فشارخون، غربالگری و سایر موارد، در تفاهم نامه جدید ذکر شده و اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: هر ۴ هزار نفر یک پزشک، هر ۷ هزار نفر یک ماما و هر ۱۵ هزار نفر یک دندانپزشک و هر ۴۰ هزار نفر یک کارشناس بهداشت روان و یک کارشناس بهبود تغذیه خواهند داشت و این خدمات به تدریج ادغام می‌شود و امیدواریم توانبخشی را در سال آینده به بسته‌های خدمات در روستاها اضافه کنیم.

فیلم کامل مداحی گنگستر شهر آمل مولودی که واکنش های زیادی به همراه داشت

بنابر اعلام وزارت بهداشت، ناصحی در مورد ماندگاری پزشکان در مناطق محروم کشور، با تاکید بر اینکه ما در کشور با کمبود پزشک مواجه نیستیم، گفت: به دلیل دریافتی پایین، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را نمی‌توانستیم تضمین کنیم، اما با همکاری که بین حوزه‌های مختلف وزارت بهداشت صورت گرفته، امیدواریم این ماندگاری افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تحولی که در نظام سلامت در تفاهم نامه امسال دیده شده، بیشتر بحث فنی است و یک‌هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان برای دارو و یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای مکمل‌ها است.

لحظات سخت آخرین روز معلم، برای معلم قائمشهری اشک طرفدارانش را درآورد

وی در مورد پرداختی کادر سلامت در روستاها گفت: ۸۰ درصد جمع دریافتی پزشک و کادر سلامت را تا پایان ماه و ۲۰ درصد باقی مانده تا پایان فصل تسویه می‌شود و بحث پرداخت به روستاها را حداقل ۲ سال منظم کردیم و ما به التفاوت امسال را با نظام جدید پرداخت خواهیم کرد.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۹ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.