کد خبر : 79135
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 تیر 1402 - 9:40
12 بازدید بازدید

تأمین‌اجتماعی در ۱۸ کشور دنیا فعالیت دارد

تأمین‌اجتماعی در ۱۸ کشور دنیا فعالیت دارد

مدیرکل امور بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی گفت: برای ارائه خدمات بیمه‌ای، ۳۲ کارگزار رسمی ‌برون‌ مرزی سازمان تأمین‌ اجتماعی در ۱۸ کشور که بیشترین تعداد ایرانیان شاغل و مقیم را دارند، فعالیت می کنند.

۷۲ / ۱۰۰

  مهدی شکوری،مدیرکل امور بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی با اشاره به اینکه ایرانیان شاغل یا ساکن در کشورهای دیگر هم می‌توانند درصورت تمایل، تحت پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی قرار گیرند و بیمه آنان ماهیت اختیاری دارد، گفت: افراد متقاضی این بیمه با اراده خود نسبت به عقد قرارداد و پرداخت حق‌بیمه اقدام می‌کنند؛ بنابراین سازمان و بیمه‌شده متعهد به انجام تکالیف قانونی در این زمینه خواهند شد.

هموطنان خارج از کشور می‌توانند با پرداخت حق‌بیمه مقرر و با انتخاب یکی از دو نرخ ۱۴ یا ۱۸ درصد، خود را نزد تأمین‌اجتماعی بیمه کنند.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: همچنین در صورت تمایل افراد متقاضی بیمه در تأمین‌اجتماعی، امکان پرداخت ۹ درصد سهم درمان برای برخورداری از خدمات درمانی در داخل کشور نیز فراهم شده است.

شکوری با اشاره به اینکه دریافت حق‌بیمه از متقاضیان بیمه ایرانیان خارج از کشور و پرداخت مستمری براساس پول رایج کشور انجام می‌شود، گفت: پس از احراز شرایط برای بازنشستگی و مستمری‌بگیری، مستمری پرداختی افراد بیمه‌شده به حساب افتتاح شده آنها در داخل کشور واریز خواهد شد.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی گفت: اکنون ۳۲ کارگزار رسمی ‌برون‌مرزی سازمان در ۱۸ کشور دنیا فعالیت دارند که برای سهولت در دسترسی افراد متقاضی، نام مشخصات و اطلاعات تماس این کارگزاران در سایت رسمی این سازمان به نشانی  www.tamin.ir آمده است و متقاضیان برای هر نوع فعالیت از جمله بیمه‌پردازی، انتقال سوابق بیمه‌ای، درخواست بازنشستگی و سایر خدمات، امکان مراجعه برای دریافت خدمت از این مراکز را دارند.

آرایش محرمی ممنوع شد!+جزئیات

وی افزود: با توجه به پرداخت حق‌الزحمه خدمات این کارگزاران توسط تأمین‌اجتماعی، ایرانیان خارج از کشور هیچ مبلغی بابت درخواست و دریافت خدمات بیمه‌ای در این کارگزاری‌ها پرداخت نخواهند کرد.

شکوری همچنین گفت: ایجاد کارگزاری‌های رسمی تأمین‌اجتماعی در کشورهای دیگر متناسب با جغرافیای جمعیتی ایرانیان ساکن یا شاغل در کشورهای مختلف اولویت‌بندی می‌شود و سازمان تأمین‌اجتماعی آمادگی دارد در همه کشورها برحسب نیاز آنها این کارگزاری‌ها را توسعه دهد.

وی با اشاره به اینکه مراجعه به کارگزاری‌های رسمی‌ برون‌مرزی یکی از روش‌های دسترسی افراد متقاضی بیمه ایرانیان خارج از کشور است، تأکید کرد: بیمه شدگان سازمان علاوه بر مراجعه به کارگزاری‌های رسمی این سازمان، می‌توانند برای انجام سایر خدمات بیمه‌ای از سامانه غیرحضوری ویژه ایرانیان خارج از کشور به نشانی ex-eservices.tamin.ir  استفاده کنند.

وی گفت: سایت بین‌الملل /ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی سازمان تامین‌اجتماعی به نشانی www.mss.tamin.ir  نیز برای ارائه خدمت به این افراد فعال است.

مخالفت ستاد مبارزه با موادمخدر با دستورالعمل جدید درمان اعتیاد

 همه ایرانیان امکان استفاده از خدمات و مزایای تأمین‌اجتماعی را دارند

به گزارش اسکیمو،همچنین شعبه ۲۷ سازمان تامین‌اجتماعی در شهر تهران به‌صورت متمرکز به موضوع ایرانیان خارج از کشور اختصاص داده شده تا درخواست‌های هموطنان مقیم یا شاغل در خارج از کشور یا نمایندگان دارای وکالت رسمی از این افراد، به‌صورت تخصصی در این شعبه رسیدگی شود.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی به موضوع فراهم شدن امکان بیمه‌پردازی برای همه ایرانیان خارج از کشور اشاره کرد و گفت: همه ایرانیان شاغل، غیرشاغل و در حال تحصیل امکان، امکان استفاده از خدمات و مزایای تأمین‌اجتماعی را دارند.

رقص طناب دار در لهیب شعله‌ها

منبع:فارس

۷۲ / ۱۰۰

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn