تاریخ انتشار : سه شنبه 9 خرداد 1402 - 19:16
42 بازدید
کد خبر : 75457

نقش تأثیرگذار “دانشگاه آزاد اسلامی” در اقتصاد دانش‌بنیان

نقش تأثیرگذار “دانشگاه آزاد اسلامی” در اقتصاد دانش‌بنیان

معاون علمی رئیس‌جمهور گفت: “دانشگاه آزاد اسلامی” در دوره مدیریت جدید دچار تحول پارادایمی شده است. حرکت پارادایمی دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه فناور و نقش مؤثر آن در اقتصاد دانش‌بنیان به‌وضوح دیده شده و هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

۴۸ / ۱۰۰

روح‌الله دهقانی‌؛ معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در آیین افتتاحیه رویداد «فن‌بازار و نمایشگاه ازدیاد درختان میوه» اظهار کرد: دانشگاه آزاد در دوره مدیریت جدید دچار تحول پارادایمی شده است. حرکت پارادایمی دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه فناور و نقش مؤثر آن در اقتصاد دانش‌بنیان به‌وضوح دیده شده و هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

به گزارش اسکیمو، رئیس بنیاد ملی نخبگان، برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از اعضای هیئت علمی آشنا به زیست‌بوم صنعت و بازار را یکی از ویژگی‌های مهم این دانشگاه دانست و افزود: نخستین ویژگی دانشگاه، برخوردار بودن از استادان و دانشجویانی است که به مسائل اقتصاد دانش‌پایه می‌اندیشند و از همین حیث به مسائل توسعه فناوری علاقمندتر هستند. استادان دانشگاه آزاد عموماً صاحبان کسب و کارهایی بوده‌اند که ارتباطاتی قوی با صنعت داشته و علاقمند هستند که در فضای دانشگاه حضور داشته باشند. این مزیت اصلی دانشگاه آزاد، یعنی برخورداری از نیروی انسانی دارای توانمندی علمی و آشنا به کسب و کار است.

توضیحات تامین اجتماعی در خصوص محاسبه «آزاد» نسخ کاغذی بیمه‌شدگان

زیرساخت‌های عظیم دانشگاه آزاد در خاورمیانه بی‌نظیر است

وی با بیان این‌که تصور نمی‌کنم دانشگاهی را در خاورمیانه داشته باشیم که تا این حد از گستردگی و تنوع زیرساختی برخوردار باشد، ادامه داد: در هر گستره جغرافیایی که در نظر بگیریم، دانشگاه آزاد اسلامی از توانمندی زیرساختی برخوردار است. زیرساخت‌های عظیم دانشگاه آزاد که در خاورمیانه هیچ دانشگاهی به این میزان زیرساخت ندارد، فضای فیزیکی، زمین، املاک، زمین‌های کشاورزی و گستره جغرافیایی این دانشگاه فرصتی بی‌نظیر است و در واقع این امر منجر به ایجاد شبکه‌ای گسترده از امکانات و دستاورد‌ها می‌شود.

 

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری عنوان کرد: موضوع درختان مثمر و کشاورزی مدرن با آموزش، فناوری و نوآوری از پراهمیت‌ترین‌ها موضوعات در کشور محسوب می‌شود. امنیت دفاعی و سلامت در کشور وجود دارد و امنیت غذا و امنیت اجتماعی باید مورد اهتمام ویژه‌ای قرار گیرد. اگر این چهار امنیت به صورت ویژه‌ای شکل بگیرد، اقتصاد مقاومتی در کشور شکل خواهد گرفت که بستر را برای اقدامات بعدی فراهم می‌کند.

پلیس زن یگان ویژه: می گفتند سرراهی هستیم یا از لبنان آمده ایم

مهم‌تر از اتفاقات بزرگ شکل‌گیری جریان‌های خوب است. اتفاقات بزرگ ممکن است زمان‌بر باشند اما جریان‌های بزرگ است که می‌توانند تحول بنیادین را شکل دهند و باقیات صالحات را به دنبال داشته باشند.

افتتاحیه نخستین رویداد فن‌بازار و نمایشگاه ازدیاد درختان میوه با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالله قاسمی پیربلوطی دبیر علمی رویداد و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس، اسماعیل اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان برگزار شد. در حاشیه این مراسم نیز تفاهم‍نامه همکاری میان معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسید.

جلو کشیده شدن ساعت به صورت خودکار در برخی از سیستم‌های آنلاین

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۸ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.