کد خبر : 75239
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 خرداد 1402 - 10:25
132 بازدید بازدید

کت چرمی فیلم قاچاق دختران ایرانی به امارات توقیف شد

کت چرمی فیلم قاچاق دختران ایرانی به امارات توقیف شد

خبرهای تازه از توقیف فیلم کت چرمی حکایت دارد. فیلمی که به روایتی تلخ از قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی از جمله امارات می پردازد. برخی می گویند اعدام الکس، یکی از قاچاقچی های ارشد مربوط به انتقال دختران ایرانی به امارات عربی منجر به این اتفاق شده است.

۸۲ / ۱۰۰

از جمله فیلم‌هایی که گفته می‌شود در میان آثار جدید به اکران سینمایی اضافه خواهد شد کت چرمی به کارگردانی حسین میرزامحمدی است.

فیلمی با بازی جواد عزتی که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

به گزارش اسکیمو،کت چرمی فضایی اجتماعی دارد و یک درام معمایی است که در موضوعات خرد به دختران آسیب دیده می پردازد. چندی پیش شهروز سخنوری با نام مستعار الکس که مشهور به قاچاق انسان بود اعدام شد.

در چند روز اخیر مقایسه‌هایی بین مضامین کت چرمی و ماجرای الکس در فضای مجازی صورت گرفته است.

برخی از کاربران در توییتر نیز با این قیاس از سنگ‌اندازی‌هایی برای فیلم سخن گفته‌اند و اینکه ممکن است فیلم به توقیف برسد.‌

داستان توقیف فیلم کت چرمی؟

یکی از کاربران نوشته است «چیه داستان توقیف فیلم کت چرمی؟ میگن مربوط به همین دختران قربانیه که تو مهمونی کت چرمی الکس می‌رفتن و اونا رو به دوبی قاچاق می‌کرد! »

یا کاربر دیگری نوشته است «دلم می‌خواد کت چرمی و تو سینما ببینم. شنیدم قصه مهمونی کت چرمی و خرید دخترای ایرانی به عنوان جاسازی مواده»

از دیگر بازیگران کت چرمی سارا حاتمی، عباس جمشیدی‌فر، رویا تیموریان، ستاره پسیانی و صابر ابر است.

چندی پیش نیز عباس جمشیدی‌فر با اشاره به چالش‌های فیلم شیشلیک که فضای یک کمدی اجتماعی را دارد چند سال است در توقیف است اظهار امیدواری کرد که کت چرمی به چنین معضلاتی از جنس ممیزی‌های شیشلیک برخورد.

الکس کیست ؟

ســال ۱۳۹۱ مانلی و شــاینا برقی (مادر الکس) به دوبی می‌روند و کار شروع می‌شــود. مانلی و یک دختر روس در ۳۷ روز ۱۱ میلیــون تومان (به پول ســال ۱۳۹۰) درآمد درمی‌آورند که کار مدیریت درآمدشان را هم مادر الکس به عهده داشته است. تیر ماه ســال ۱۳۹۲ مانلی دوباره به تهران برمی‌گردد و به الکس گزارش می‌دهد.

ریشه عداوت و تهدیدهای موساد علیه شهید مسعود علی محمدی

الکس هم که از کار او خوشش آمده عنوان منیجر را به مانلی می‌دهد. گویا زبان انگلیسی مانلی خوب بوده و مهارت زیادی هم در راضی کردن زنان برای همکاری اولیه داشــته است. اینجا سانا و جاسمین به آن‌ها اضافه و عکس‌ها از مانلی و ۲ دختر دیگر در سایت بارگذاری می‌شود که در سه روز ۲۵ میلیون تومان درآمد به دست می‌آورند. در نهایت الکس تا روز آخر کاری خود از این روش ۷۳۳ هزار دلار ثروت جمع می‌کند.

تجارت پورن ، تجارت سکس

از اینجا به بعد که کار و بار در دوبی به لطف مانلی روی روال میافتد توسعه کار ذهن الکس را بیشتر درگیر می‌کند و با کمک یک تاجر هندی به نام راشد مقدمات راه‌اندازی اولین سایت اسکورت مختص ایرانی‌ها را راه‌اندازی می‌کند. در سفرهای بعدی سونیا و رونا هم به ترکیب این زنان اضافه می‌شــوند. هر بار که زنی به تیم اضافه می‌شــد و به دوبی می‌آمد یک عکاس اختصاصی به هتل او می‌فرســتادند تا برای سایت تصویربرداری شود.

بر اساس مستنداتی که این مدت از شهروز ساخته شده برخی از این زنان می‌دانستند که قرار اســت برای کارگری جنسی از آن‌ها استفاده شود و به برخی دیگر گفته می‌شــد که کار آن‌ها مدلینگ است. به این زنان هم گفته میشد که کسی به جز مشتری‌هایی که پول داده‌اند نمی‌تواند ویدئوها و تصاویرشــان را ببیند.

در یکی از فایل‌های صوتی این زنان، او از برخورد مردی که به او فروخته شده بود با گریه شکایت می‌کند و می‌گوید که درست نیست به خاطر ۱۰۰ هزار تومان با چنین برخوردی روبه‌رو شود. این وویس در مستند پورن و پول پخش شده بود که حکایت از ضرب و شتم شــدید این کارگر جنسی می‌داد.

سریال های رمضان و نوروز 1402، داستان و بیوگرافی

دکی، مهره ساکن ایران 

الکس چندین مهره پرنفوذ هم در داخل کشور خودمان در میان برخی مسئولان داشته است! دکی نام مستعار یکی از پرنفوذترین مهره‌های داخلی الکس بوده که چندین بار توانسته عوامل دستگیر شده این باند در داخل کشور را آزاد کرده و به خارج از کشور منتقل کند، نقش اصلی دکی این بوده که نه تنها زنان همکار الکس را که دستگیر می‌شدند نجات بدهد بلکه حواسش به این باشد که کدام مهره‌ها در وضعیت خطرناکی قرار دارند و آن‌ها را قبل از دســتگیری فراری دهد. با دستگیری همدستان الکس در ایران، او نیز در مالزی بازداشت و به ایران مسترد شد.

اینجکتور یا تزریق کننده 

مهره‌های دیگر الکس اینجکتورها یا همان شــکارچیان سیستم بودند. یک نفر در شمال، یک نفر در تهران و یکی در کیش. برای مثال مسیح متولد ۱۳۶۱ اینجکتور معروف الکس در خزرشــهر بود که باید زنان را از آن شهرها جذب تیم الکس و اسکورت ایرانی می‌کرد.

ابتدا دختران را برای مدتی پیش خودش می‌آورد و بعد بهترین‌شــان را به دوبی می‌فرستاد. دستمزد مسیح به ازای ارسال هر دختر بین دو تا ۴ میلیون تومان بود. او در یک ســال ۳۰ دختر به دوبی فرســتاد. دخترها به دوبی می‌رفتند، عکس می‌گرفتند، عکسهای‌شان بارگذاری و کار شروع می‌شد. کاری که خیلی هم آسان نبود. آن‌ها جمعه‌ها فقط اجازه بیرون رفتن داشتند و باید بقیه روزها در هتل می‌ماندند.حق نگهداری پاسپورت و پول خودشان را نداشتند تا فکر فرار را نتوانند عملی کنند.

ویزا برای فیلم پورن

بعد از بــالا گرفتن حواشــی قاچاق دختران بــه دوبی و گســترش باند قاچاق، الکس بند و بساطش را جمع کرد و به مالزی رفت تا اضطراب شناسایی و دستگیری در ایران را نداشته باشد. گفته می شود او از دختران فیلم پورن تهیه می کرد. این سفر باعث شد که باند قاچاق دختران ایرانی گســترش بیشــتری پیدا کند و چند شعبه هم در شهرهای مختلف مالزی داشته باشد. طوری که تعداد کل مشتری‌هایش به دو هزار و ۶۰۰ مشتری ثابت می‌رسد.

بازیگران سریال وارش با بیوگرافی + اسامی و خلاصه داستان

به ازای هر زن هم ۵۰۰ دلار به حســاب الکس واریز می‌شد. شــبکه الکس حالا چطور برای این زنان ویزا می‌گرفت؟ با ثبت یک شــرکت صوری ویزای دانشجویی. این شبکه دارای نفوذ زیادی بوده اســت به طوری که در عرض ۲۴ ساعت می‌توانست دعوتنامه و ویزای دو ماهه کشور مالزی را اخذ کند.

 

پروسه سخت بازداشت

اینطور که پلیس ایران می‌گوید سال ۱۳۹۵ اولین پرونده شکایت از این شبکه قاچاق در دادسرا تشکیل شد. ماموران ایرانی سه سال تمام الکس را تحت نظر داشتند و شناسایی او در اوایل ســال ۹۶ قطعی می‌شــود اما ســه سال طول می‌کشد که مدارک کافی علیه الکس جمع‌آوری و پلیس بین‌الملل بــرای دســتگیری او قانع شــود.

در نهایت در اردیبهشت ســال ۹۹ الکس در خاک مالزی دستگیر و به ایران تحویل داده شد. فعالیت‌های الکس در دوبی همان زمان به قدری در فضای مجازی و رسانه‌ها حاشیه‌ساز شد که ایده ساخت فیلمی به نام «لاتاری» در ذهن عوامل آن شــکل گرفت. یعنی زمانی که هنوز خود الکس بازداشت هم نشده بود. مستند پول و پورن ســاخته مهدی نقویان هم بر اساس همین پرونده ساخته شده و همان اکران‌های محدودش هم ســر و صدای زیادی کرد.

سناریوی سریال «آقازاده» هــم از روی ماجرای این مــرد و زنان اطرافش ساخته شد که نه فقط داستان بلکه حتی اسامی برخی از کاراکترها هم با اسامی اطرافیان الکس یکی بود.

منبع:عصرگاه

۸۲ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

عکس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn