تاریخ انتشار : شنبه 5 فروردین 1402 - 1:40
41 بازدید
کد خبر : 68406

آموزش بافت پانچو زیبای زنانه

آموزش بافت پانچو زیبای زنانه

از سری آموزش های بافتنی با آموزش بافت یک پانچو زنانه شیک و دوست داشتنی در خدمتتان هستیم. امیدوارم در نهایت بتوانید این پانچو زنانه شیک و زیبا را برای خود بافت بزنید.

آموزش بافت پانچو زیبای زنانه:

اسکیمو:بافت این پانچو از پایین با ۳۶۰ دانه آغاز می شود. یک رج به رو ببافید.

 

رج دوم تقسیم بندی را به این شکل انجام دهید. ۲۱ دانه به زیر ببافید دو دانه رو نه دانه زیر دو رو نه زیر دو رو و هشت بار این تقسیم بندی را از ابتدا تکرار کنید.

 

۲۱ دانه های زیر قسمت ساده بافی پانچو هستند. نه دانه های زیر بافت پیچ ها هستند. از رجی که سر انداختید تا پنج رج دانه ها را پشت و رو سر جای خودش ببافید.

 

رج ششم که روی کار هستید ۲۱ دانه زیر را ببافید ۲ دانه رو به نه دانه زیر که رسیدید باید پیچ زنجیری یا پیچ گیس بافت را انجام دهید.

 

برای پیچ گیسبافت شش دانه اول را یک پیچ ساده ببافید، یعنی دانه ی سوم چهارم پنجم از نه دانه را از روی کار به میل سمت راست بدهید دانه اول دوم سوم را از پشت کار به میل سمت چپ بدهید به این ترتیب جای سه دانه اول و دوم عوض می شود.

 

بعد هر شش دانه را به میل سمت چپ برگردانید و به زیر ببافید.

آموزش بافت شالگردن جدید به شکل روباه شال فانتزی به شکل حیوانات

 

سه دانه ی بعد از نه دانه را هم ساده بافی کنید. دو رو ببافید و یک پیچ دیگه روی نه دانه بعد انجام بدهید به این ترتیب روی همه ی نه دانه های زیر بافت پیچ را انجام دهید.

 

بافت پیچ ها به فاصله هر هفت رج یا نه رج انجام می شود یعنی با توجه به ضخامت نخ، هفت رج یا نه رج روی بعد را مجدد ساده بافی کنید.

 

یعنی دانه های زیر را به زیر دانه های رو را به رو ببافید (البته در این کار هر چه فاصله ی پیچ ها بیشتر باشد کار زیبا تر خواهد بود).

نه رج بعد به نه دانه زیر که رسیدید سه دانه اول را از زیر ببافید و شش دانه بعد را پیچ بزنید به این ترتیب که میل سمت راست را از پشت داخل دانه ی هفتم هشتم و نهم ببرید و آنها را به میل سمت راست بدهید و سه دانه وسط را به میل سمت چپ بدهید.

 

به این ترتیب جای شش دانه عوض می شود بعد هر شش دانه را در میل چپ قرار دهید و از زیر ببافید.

 

به فاصله هر هفت رج به نه رج پیچ ها را به این ترتیب تکرار کنید تا بالای کار بافت پیچ ها و مدل به این صورت می باشد.

آموزش بافت شالگردن و‌کلاه بچه گانه

 

برای قسمت ساده بافی که ۲۱ دانه داریم به فاصله ی هر ده رج دو دانه از دو طرف ۲۱ دانخ باید کم کنیم.

 

یعنی نه رج که بافتید در رج دهم دو دانه اول را یکی کنید.

 

۱۷ دانه وسط را ببافید. دو دانه اخر را نیز مجدد یکی کنید برای کور کردن دو دانه آخر جای دانه اخر و قبلش را با هم از رو عوض کنید بعد دو تا یکی کنید که خط کور کردن مرتبی داشته باشید.

 

این کار را تا جایی که ۲۱ دانهها به یک دانه برسند (تمام دانه ها کور شوند ادامه دهید).

 

در حین بافت پیچ ها هم سرحای خودشان بافته می شوند و یک دانه باقیمانده را هم مجدد بعد از ده رج با یکی از دانه های رو کور کنید یعنی ما بین تمام پیچ های شما دو تا باقی م یماند.

 

حدود ۲۰ رج مجدد پیچ ها و دو دانه های رو را ببافید و بعد تمام دو دانه های رو را دو تا یکی کنید و به یک دانه از رو تبدیل کنید.

آموزش رج به رج بافت کلاه کودک با یک گل رز در کناره کلاه

 

به این ترتیب شما نه دانه های از زیر (پیچ ها) و یک دانه های از رو دارید. حدود بیست رج دیگه ببافید و مجدد تمام یک دانه های رو را با اولین دانه از پیچ کور کنید و به این ترتیب فاصله بین پیچها به طور کامل از بین می رود.

 

۱۶ تا ۱۸ سانت بافت پیچها رو برای یقه ادامه دهید و کور کنید.

 

بعد از بافت کامل لباس ابتدا یک درز لباس را بدوزید بعد لبه ی پایینی لباس را تا کنید و قسمتی را که برای جای دست هست حدود چهل سانت در نظر بگیرید و از اون چهل سانتیمتر چهل دانه کنار هم (دور تا دور حلقه ی فرضی) دربیارید و حدود یک وجب برای مچ استین بافت کشبافت ببافید.https://up.rozbano.com/view/3637009/knitted%20Womens%20poncho%20tutorial.jpg

 

در سمت مقابل نیز همین کار را انجام دهید و ده سانت بعد از قسمت مچ را حدود پنج تا ده سانت ببافید که این دوخت در واقع دو طرف خط باسن قرار می گیره و باعث میشه بافت شنل روی باسن مرتب قرار بگیرد.

منبع:رزبانو

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آشپزی

تازه ها

33

گل و گیاه