خانه / اخبار / اخبار ورزشي / رامسر به عنوان دومین قطب فیتنس دنیا انتخاب شد
شهر گردشگرپذیر رامسر خطه غربی مازندران در قالب تفاهم نامه ای میان شهرداری، فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی و فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام(IFBB) به عنوان قطب دوم فیتنس دنیا انتخاب شد.

رامسر به عنوان دومین قطب فیتنس دنیا انتخاب شد

 این تفاهم نامه جمعه شب با حضور رئییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام(IFBB در شهرداری رامسر امضا و براساس آن رامسر به عنوان دومین قطب فیتنس دنیا انتخاب شد.

به گزارش اسکیمو، فیتنس به شاخه ورزشی گفته می شود که همراه با حرکات ریتمیک و آکروبایتک است. فیتنس در کنار رژیم غذایی مناسب چربی بدن را به کمترین حد خود می رساند و شامل سه رشته تمرین ایروبیک، اماده سازی عضلات و کاهش توده چربی است.

طبق این تفاهنمامه قرار است بستر همکاری و مشارکت در برگزاری مسابقات، همایش ها، آموزش و اردوهای ورزشی جهانی در این شهر فراهم شود و افزون بر آن سرفصل بودجه ای برای دریافت اعتبارات ملی، بین المللی به منظور ایجاد مرکز همایش های بین المللی در رشته های مرتبط با پرورش اندام تعریف و در این خصوص پیش بینی شود.

رئیس هیات پرورش اندام و شهردار رامسر در آیین امضای این تفاهم نامه گفت : همانطوری که پیمان مربوط به تالاب های مهم بین المللی به ویژه تالاب های زیستگاه پرنندگان آبزی به عنوان کنوانسیون رامسر ثبت جهانی شده است بنابراین امضای این تفاهم نامه هم یکی از خواسته های دیرینه مسوولان این منطقه بوده است.

کنوانسیون رامسر، پیمانی مربوط به تالاب‌های مهم بین‌المللی، به ویژه تالاب‌های زیستگاه پرندگان آبزی است که برای حفاظت از تالاب‌ها و حیوانات و گیاهان وابسته به آن‌ها در سال ۱۹۷۱ میلادی در شهر رامسر به تصویب رسید. در ابتدا این معاهده به امضای نمایندگان ۱۸ کشور شرکت‌کننده رسید، اما امروزه ۱۶۹ کشور جهان عضو این پیمان هستند.

مسی : برای یک شروع دوباره، موهایم را رنگ کردم

علی امینی شاد افزود : برگزاری مسابقات جهانی در این شهر پرآوازه در دنیا فرصتی شد تا بستر برای رویداد جدید دیگری که درنوع خود بی نظیر است در این منطقه شاهد باشیم و امیدواریم ایران عزیزمان خطه شمال آن مازندران همانطوری که در دیگر رشته ها صاحب نام و حائز رتبه های ممتاز است در رشته پرورش اندام هم بدرخشد.

وی با قدردانی از رئیس فدراسیون جهانی و دیگر مسوولان ورزشی کشوری خاطرنشان کرد : این رخداد سبب می شود تا ورزشکاران این رشته ورزشی در حین رقابت با دیگر ورزشکاران خارجی با انگیزه، اعتماد بیشتر و پرانرژی پیکار کنند و همچنان مقتدرانه برای مردم ورزش دوست این دیار افتخار آفرینی نمایند.

استوری متفاوت فرهاد مجیدی سرمربی ایرانی در امارات

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام(IFBB) پنجشنبه شب برای شرکت در افتتاح رقابت های بین المللی پرورش اندام مستریونیورس به شهرستان رامسر سفر کرده است.

رقابت های بین المللی پرورش اندام مستریونیورس از روز پنجشنبه هفته جاری با حضور، ۱۰۰ ورزشکار خارجی و ۴۰۰ ورزشکار داخلی در چهار سالن شهرستان رامسر استان مازندران آغاز شد.

ورزشکاران کشورهای هند؛ گرجستان؛ افغانستان؛ عراق؛ سوریه؛ مالت؛ اسپانیا؛ نیوزلند؛ استرالیا؛ قزاقستان؛ روسیه؛ فرانسه؛ ارمنستان و ترکیه در این مسابقات شرکت کرده اند.

این دوره از مسابقات در رشته های پرورش اندام، رشته های مختلف مچ اندازی، قوی‌ترین مردان، فیتنس از ۲۶ بهمن ماه تا ۳۰ بهمن امسال (۱۵ تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳) زیر نظر فدراسیون جهانی IFBB به میزبانی استان مازندران در شهرستان رامسر در حال برگزاری است.

نخواندن سرود ملی توسط بازیکنان تیم بسکتبال زنان در برابر مغولستان + ویدیو

ورزشکاران بخش مردان در رشته های پرورش اندام، فیتنس و فیتنس چلنج، قوی ترین مردان و مچ اندازی و ورزشکاران بانوان در ۲ رشته مچ اندازی و فیتنس چلنج با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزارش فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام کشور جوایز این مسابقات در مجموع ۴۰ هزار دلار تعیین شده است.

منبع: ایرنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای رژ قرمز روی صورت سردار آزمون چه بود؟ + تصاویر

ماجرای رژ قرمز روی صورت سردار آزمون چه بود؟ + تصاویر

سردار آزمون مهاجم ایرانی باشگاه رم، شب گذشته ۲۷ دقیقه‌ای فرصت به دست آورد تا در جدال تیمش مقابل اودینزه به میدان برود. او اگرچه گلی در این بازی نزد، ولی روی روند مسابقه و کسب پیروزی رمی‌ها اثرگذار بود.