خانه / اخبار / اخبار سیاسی / اعلام نام رهبر جدید القاعده ؛ آمریکا: او در ایران است | واکنش تند تهران
وزارت خارجه آمریکا نام رهبر جدید گروه تروریستی القاعده را اعلام و تاکید کرد که او در ایران است.

اعلام نام رهبر جدید القاعده ؛ آمریکا: او در ایران است | واکنش تند تهران

به گزارش اسکیمو، وزارت خارجه آمریکا پنج شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که «سیف العادل» سرهنگ سابق نیروهای ویژه مصر و از افراد نزدیک به «اسامه بن لادن» رهبر جدید گروه تروریستی القاعده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا گزارش روز سه‌شنبه سازمان ملل تائید می شود که در آن العادل به عنوان رهبر جدید اینگروه تروریستی نام برده شد. بنا به سازمان ملل، در گفتگوهای نوامبر و دسامبر، بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل بر این عقیده بودند که سیف العادل در حال حاضر به عنوان رهبر اصلی این گروه فعالیت می کند.

به نوشته اسپوتنیک، از زمان کشته شدن «ایمن الظواهری» رهبر سابق القاعده در ژوئیه ۲۰۲۲، این گروه هیچ اطلاعیه رسمی درباره رهبری جدید خود منتشر نشده است.

پخش مکرر نماز جماعت یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری از تلویزیون

العادل در دهه ۱۹۹۰، خدمت سربازی را در مصر رها کرد و به گروه القاعده پیوست و مربی اصلی نظامی این گروه تروریستی شد. به گفته منابع آمریکایی، العادل به دلیل بمب گذاری در سفارتخانه های این کشور در کنیا و تانزانیا در سال ۱۹۹۸ از سوی آمریکا تحت تعقیب است.

به گفته مقامات آمریکایی، العادل نقش مهمی در ایجاد داعش در سوریه و عراق داشته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با تکرار ادعاهای مطرح‌شده در یک گزارش سازمان ملل، مدعی شد که شخصی به‌نام «سیف العادل» که سرکرده جدید سازمان تروریستی القاعده است، در ایران حضور دارد.

ند پرایس بدون ارائه هیچ مدرکی، در این‌باره ادعا کرد: «ارزیابی ما با ارزیابی سازمان ملل درباره حضور سیف العادل در ایران، همخوانی دارد. ارائه پناهگاه به القاعده، یکی دیگر از حمایت‌های گسترده ایران از تروریسم و فعالیت‌های ثبات‌زدا در خاورمیانه و فراتر از آن است».

آذر منصوری گفتیم کافی است گشت ارشاد را جمع کنید

حسین امیرعبداللهیان در توییتر خبرسازی در مورد رهبر القاعده و ارتباط دادن آن به ایران را خنده آور دانست و به مقامات کاخ سفید توصیه کرد بازی شکست خورده ایران هراسی را متوقف کنند.

وزیر امور خارجه بوجود آورندگان القاعده و داعش را مسئول و عامل رشد تروریسم در جهان دانست و به مقامات کاخ سفید یادآور شد که آدرس غلط ندهند!

منبع:همشهری

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

توئیت بسیار مهم رهبر انقلاب درباره عمر رژیم صهیونیستی

توئیت بسیار مهم رهبر انقلاب درباره عمر رژیم صهیونیستی

حساب اکس (توییتر) Khamenei.ir امشب پنجشنبه دوم آذر، جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب  را به زبان عبری منتشر کرده است