خانه / اخبار / اخبار ورزشي / ورود علیرضا فیروزجا به دنیای مد و فشن
ورود علیرضا فیروزجا به دنیای مد و فشن

ورود علیرضا فیروزجا به دنیای مد و فشن

شوک به دنیای شطرنج با تصمیم فیروزجا

به گزارش اسکیمو، فعالیت بسیار کم علیرضا فیروزجا در یکی دو سال اخیر برای اهالی شطرنج جای سوال بود. او آخرین بار در شهریور امسال در مسابقات سنت لوئیس دست به مهره شد و البته نتایج درخشانی هم به دست آورد. با این حال او در رویدادهای بعدی غیبت داشت. به هر حال آمار و ارقام نشان می دهد او پس از این که در رقابت های قهرمانی باشگاه های اروپا از ریتینگ خیره کننده ۲۸۰۰ عبور کرد و به رتبه دوم جهان رسید، فعالیت های شطرنجی اش را تا حد زیادی کاهش داده است.

مرد شماره ۴ حال حاضر شطرنج جهان که بسیاری از او به عنوان صاحب تاج و تخت قهرمانی جهان در سال های آینده یاد می کنند، درباره این شایعه که آیا در عرصه fashion design فعالیت می کند گفت: بله اکنون دو سالی می شود که وارد این عرصه شده ام. این مساله روز به روز جدی تر می شود و باید بگویم که در حال حاضر برای من یک حرفه رسمی و جدی به شمار می رود.

بوسه خبرساز در جام جهانی نقاشی دیواری شد

وزجا در پاسخ به این سوال که آیا این مساله روی شطرنج او تاثیرگذار خواهد بود، گفت: البته که این مساله بخشی از زمانی که می توانم شطرنج بازی کنم را می گیرد، اما من دوست دارم هر دو مساله را در کنار هم داشته باشم.

ستاره ایرانی – فرانسوی شطرنج جهان همچنین تاکید کرد که فعالیت های شطرنجی اش را متوقف نخواهد کرد و در رقابت های گرندچس تور که اردیبهشت سال آینده برگزار می شود، بازی خواهد کرد. این نخستین بار نیست که شطرنج بازان برجسته جهان به فکر حرفه دوم و فعالیت های فوق برنامه می افتند. پیش از این بازیکنانی نظیر کارلسن و ناکامورا شانس خود را در پوکر امتحان کرده بودند.

گاتا کامسکی استاد بزرگ آمریکایی نمونه دیگری است که در سال ۱۹۹۸ در حالی که نفر ششم جهان بود، هشت سال از شطرنج فاصله گرفت و به حقوق پرداخت، ژول لوتر استاد بزرگ فرانسوی هم در حالی که نفر پانزدهم جهان بود در سال ۲۰۰۶ از شطرنج کناره گیری کرد و تاجر شد.

اقدام عجیب یک ایرانی پس از صدور حکم بازداشت! | خرید باشگاه فوتبال در برزیل!

ورود فیروزجا به دنیای فشن، با واکنش های متفاوتی در جامعه جهانی شطرنج روبرو شده است.

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای رژ قرمز روی صورت سردار آزمون چه بود؟ + تصاویر

ماجرای رژ قرمز روی صورت سردار آزمون چه بود؟ + تصاویر

سردار آزمون مهاجم ایرانی باشگاه رم، شب گذشته ۲۷ دقیقه‌ای فرصت به دست آورد تا در جدال تیمش مقابل اودینزه به میدان برود. او اگرچه گلی در این بازی نزد، ولی روی روند مسابقه و کسب پیروزی رمی‌ها اثرگذار بود.