خانه / اخبار / اخبار بین الملل / نیکی هیلی نامزدیش را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می‌کند
نیکی هیلی نامزدیش از حزب جمهوریخواه را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می‌کند

نیکی هیلی نامزدیش را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می‌کند

به گزارش اسکیمو،به نقل از رویترز هیلی در ویدئویی که تیم انتخاباتی‌اش از طریق ای‌میل فرستاده بودند، گفت: «من نیکی هیلی هستم و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شوم» و به این ترتیب به دونالد ترامپ به عنوان تنها افرادی که تا به حال نامزدی‌شان را برای انتخابات ۲۰۲۴ اعلام کرده‌اند، پیوست.

هیلی که فرماندار پیشین ایالت کارولینای جنوبی است و در دوره رئیس‌جمهوری ترامپ در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل خدمت کرده است، قرار است برنامه‌های کارزارش در یک سخنرانی در شهر چارلستون کارولینای جنوبی اعلام کند.

هیلی دختر دو مهاجر هندی است که یک فروشگاه لباس موفق را در یک بخش روستایی کارولینای جنوبی به راه انداختند. هیلی ۵۱ ساله به عنوان یک محافظه‌کار تمام‌عیار که در عین حال توانایی پرداختن به موضوعات مربوط به جنسیت و نژاد را به شیوه‌ای باورپذیرتر دارد، در حزب جمهوریخواه شهرت پیدا کرده است.

حذف بوریس جانسون از رویداد نظامی انگلیس غوغا به پا کرد

هیلی با اعلام نامزدیش ۲۰ ماه پیش از هنگام انتخابات در نوامبر ۲۰۲۴ بخت بیشتری برای جلب توجه و گردآوری کمک‌های مالی پیش افزایش نامزدهای حزب جمهوریخواه در هفته‌ها و ماه‌های آینده دارد. اما این کار همچنین او را به هدف زودرسی برای ترامپ بدل می‌کند.

یک نظرسنجی رویترز/ایپسوس که سه‌شنبه منتشر شد نشان داد که فقط ۴ درصد از جمهوریخواهان ثبت‌شده از هیلی حمایت می‌کنند. ترامپ در این نظرسنجی که در فاصله ۶ تا ۱۳ فوریه انجام شد، حمایت ۴۳ درصد جمهوریخواهان ثبت‌شده را به دست آورد و ۳۱ این افراد هم از ران دوسانتیس، فرماندار فلوریدا حمایت کردند که انتظار می‌رود نامزدی‌اش را به زودی اعلام کند، اما هنوز این کار را نکرده است.

رعنا رحیم‌پور از بی‌بی‌سی فارسی اخراج شد

سایر جمهوریخواهان برجسته که به انتخابات ۲۰۲۴ نظر دارند، شامل مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور پیشین، تیم اسکات سناتور ایالت کارولینای جنوبی، کریس سانونو، فرماندار ایالت نیوهمپشایر و آسا هاچینسون، فرماندار پیشین ایالت آرکانزاس هستند.

هیلی در ویدئویش گفت: «زمان برای نسل جدید رهبری- برای مسئولیت‌پذیری دوباره برای انضباط مالی بودجه، امن کرن مرزهایمان، تقویت کردن کشورمان، غرورمان و عزم‌مان فرا رسیده است.»

او همچنین به تجربه‌اش در سیاست خارجی اشاره کرد و گفت در مقابل زورگویی و قلدری چین و روسیه خواهد ایستاد.

ترامپ ۷۶ ساله که در ماه نوامبر کارزارش را شروع کرد- در دو فوریه در پلتفرم رسانه اجتماعی‌اش به نام Truth هیلی را به سخره گرفت و سخنان قبلی او را یادآور شد که گفته بود در صورت نامزد شدن ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۴ از او حمایت خواهد کرد.

دیوید کامرون از نخست‌وزیری انگلیس استعفا کرد

منبع:همشهری

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

اعلام جرم دادستانی علیه پپسی

اعلام جرم دادستانی علیه پپسی

وفور قوطی‌ها و بسته‌های متعلق به برند پپسی در محیط‌زیست نیویورک و اطراف آن، چنان مشکل‌ساز شده که دادستان نیویورک، از این شرکت بزرگ آمریکایی به‌خاطر آلوده‌کردن محیط‌زیست و به خطر انداختن سلامت عمومی مردم، به دادگاه شکایت برده است.