خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / نتایج پزشکی مسمومیت دانش‌آموزان در قم اعلام شد
نتایج پزشکی مسمومیت دانش‌آموزان در قم اعلام شد

نتایج پزشکی مسمومیت دانش‌آموزان در قم اعلام شد

   جزییات این ماجرای مشکوک از زبان وزیر آموزش و پرورش

به گزارش اسکیمو،یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره مسمومیت دانش‌آموزان گفت: در این زمینه که آغاز آن از تاریخ ۹ آذر بود، همه حوزه‌های مرتبط از جمله وزارت بهداشت برای اطمینان از آن درگیر شدند و تاکنون مطابق گزارشی که از وزیر بهداشت گرفتم، هیچگونه آلودگی میکروبی گزارش نشده یا هیچ عارضه‌ ماندگاری در دانش‌آموزانی که مسموم شدند یا احساس مسمومیت کردند وجود نداشته است.

وی افزود: شاید دچار یکسری اختلالات ناشی از همین شایعات مطرح‌شده باشد و دلیلی هم برای تعطیل مدارس وجود ندارد و وزیر بهداشت هم جلسه‌ای نهایی را در این زمینه خواهند داشت.

اسامی و مشخصات جان باختگان وظیفه نیروی زمینی ارتش اعلام شد

نوری تاکید کرد: سلامت دانش‌آموزان برای ما اهمیت بسیار دارد اما در دوران کرونا هم به دلیل شتاب و برجستگی شایعاتی که وجود داشت، مدارس ما برخلاف دیگر نقاط دنیا تعطیل بود. در خوی هم با اینکه پس‌لرزه‌ها تمام شده است اما مدارس همچنان باز نشده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بررسی ما در چندین نقطه شهر قم و جلساتی که با استاندار داشتیم نشان داد که تحت تاثیر آن شایعات مدارس باز نشده‌اند، هرچند از یکی دو روز گذشته مدارس باز شده‌اند. اما در قم هم بخش اعظم این مشکلات ناشی از شایعاتی بود که مردم و دانش‌آموزان را دچار یک ترس کرده است.

نوری یادآور شد: دیروز هم در تعدادی از مدارس این بو احساس شده است و بعد تعداد زیادی دانش‌آموزان به بیمارستان رفتند و از این میان تعدادی هم بیماری زمینه‌ای دارند که پزشکان برای اینکه به این موارد رسیدگی کنند برخی را نگه می‌دارند اما باز این شایعه شکل می‌گیرد که یک دانش‌آموز فلج شد و مأموری که به آنجا رفت دچار عارضه شد و مواردی نظیر آن در حالی که چنین موردی را در مأموران خود نداشته‌ایم.

منبع: ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

پس از انتشار اخبار و تصاویری مبنی بر قطع تعدادی از درختان کاخ سعدآباد که واکنش های زیادی را برانگیخت، این مجموعه با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی در این خصوص ارائه کرده است.