خانه / مازندران / تالاب زیبای نیلوفر در لیست آثار ملی کشور ثبت شد
تالاب زیبای نیلوفر در لیست آثار ملی کشور ثبت شد

تالاب زیبای نیلوفر در لیست آثار ملی کشور ثبت شد

به گزارش اسکیمو، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته دو آب‌بندان روستای “رودبست و اجاکسر” از بخش مرکزی شهرستان بابلسر به‌عنوان “تالاب نیلوفر” با شماره‌های ۱۰۵۸ و ۱۰۵۹ در فهرست میراث طبیعی ملی به ثبت رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به منظر زیبایی طبیعی، تنوع زیستی و زیستگاه پرندگان را از جمله شاخص‌های ثبت این آثار برشمرد و افزود: آبشار اسکلیگ سوادکوه شمالی، درخت بلوط جوربند بهشهر، دو درخت چنار در اسکاربین نکا و کجور نوشهر و رویشگاه پیچک خزری رویان نیز ازابتدای سال جاری در لیست آثار طبیعی ملی جای گرفته و مورد حفاظت قرار دارد.

کی‌روش ۳ استقلالی را به تیم‌ملی دعوت نکرد

وی تصریح کرد: البته مستند سازی و مستند نگاری و معرفی و حفاظت از این رویدادها و آثار در حافظه تاریخی کشور، از وظایف میراث ‌فرهنگی است اما معرفی، حفاظت و تبیین اهمیت حفاظت از این آثار به‌عنوان سرمایه ملی نیازمند تعامل، حمایت و همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و مردم است.

منبع: ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

به مناسبت شهادت آیت الله سلیمانی سه روز عزای عمومی در مازندران اعلام شد

به مناسبت شهادت آیت الله سلیمانی سه روز عزای عمومی در مازندران اعلام شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، از اعلام سه روز عزای عمومی در روزهای ۷ تا ۹ اردیبهشت به دستور استانداردرپی کشته شدن آیت الله عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری درمازندران خبر داد.