خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / عروسک‌های دارا و سارا با ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد
عروسک‌های دارا و سارا با ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد

عروسک‌های دارا و سارا با ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد

به گزارش اسکیمو، لیلا بابایی، مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برنامه «گفت‌وگوی فرهنگی» در پاسخ به این سوال که آیا در کشورمان صنعت سرگرمی داریم، گفت: حوزه اسباب‌بازی حوزه نوپایی در کشورمان است و شاید زود هنگام این صنعت را وارد این حوزه کردیم.

بابایی ادامه داد: هنوز در مسیر صنعتی شدن قرار داریم و نمی‌توان به کالاهای موجود در کشور عنوان صنعتی شدن در حوزه اسباب‌بازی را اضافه کرد. از لحاظ آماری این صنعت در سال ۲۰۲۱ گردش ۱۰۰ میلیارد دلاری را داشته است. بنابراین، به لحاظ اقتصادی و درآمدی هم ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

علت فوت استاد گلپا (اکبر گلپایگانی)

مدیرکل سرگرمی‌های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره عروسک‌های دارا و سارا توضیح داد: یکی از موضوعاتی که باعت هجمه به این عروسک‌ها شد، فعالیت غیر حرفه‌ای آن برای معرفی رسانه‌ای این محصول بود. این عروسک‌ها با تیراژ ۱۵۰ هزارتایی به مخاطب عرضه شد و فروش رفت. هرگز نباید مسیری که عروسک دارا و سارا طی کرد، شکست تلقی کرد.

شایان فروزنده‌دل، تولیدکننده اسباب‌بازی و عضو اتاق فکر شورای نظارت و مشاور دبیر جشنواره اسباب بازی با بیان اینکه ما در حوزه اسباب‌بازی صنعتی نیستیم، افزود: هیچ کدام از مقوله‌های صنعتی شدن را نداریم و در هیچ ارگانی برایش برنامه نداریم.

فروزنده‌دل درباره نوپا بودن این صنعت توضیح داد: اگرچه صنعت اسباب‌بازی در جهان نوپاست، ولی بیش از ۵۰ سال است که در ایران کارخانه‌های اسباب‌بازی داریم.

بازیگران سریال آفتاب پرست + معرفی سریال

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سریال نیسان آبی 2 / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی2

سریال نیسان آبی ۲ / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی۲

فصل اول سریال «نیسان آبی»، به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی‌پور، سال گذشته از شبکه نمایش خانگی پخش شد.