طرز تهیه ترشی بیبی کورن با طعم متفاوت و عالی

0 minutes, 0 seconds Read

 

یکی از انواع ترشی های خوشمزه که می توانید در خانه تهیه کنید، ترشی بیبی کورن می باشد. این ترشی بین المللی بسیار ساده است و دستور تهیه فوق العاده ای دارد. شما می توانید در ادامه طرز تهیه ترشی بیبی کورن را مطالعه کنید.

طرز تهیه ترشس بیبی کورن

تهیه انواع ترشی های خانگی کار بسیار ساده ای است. شما می توانید با آموزش تهیه ترشی بیبی کورن، ترشی لیته دودی و ترشی کورک آشنا شوید. این نوع ترشی ها طعم متنوعی دارند و در کنار غذاها سرو می شوند.

مواد لازم

  • بچه بلال: ۱ کیلوگرم
  • سیر: ۳۰ گرم
  • فلفل تند: ۵۰ گرم
  • سرکه قرمز: ۸۰۰ گرم
  • آب: یک و نیم پیمانه
  • پودر فلفل و نمک: به میزان لازم

مواد ترشی بیبی کورن

طرز تهیه ترشی بیبی کورن

برای داشتن این ترشی خوشمزه و عالی باید ابتدا قسمت های اضافی بلال را جدا کنید. بلال ها را به خوبی شسته و درون یک آبکش بریزید. بعد از اینکه آب اضافی بلال ها کشیده شد، کنار بگذارید.

آب را به همراه مقداری سرکه درون یک قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید. زمان دهید تا سرکه به نقطه جوش برسد. حالا بلال ها را درون قابلمه انداخته و زمان دهید تا به مدت ۵ دقیقه بجوشد. بعد از اینکه بلال ها کمی نرم شد، بلال ها را آبکش کنید.

  طرز تهیه شربت گل محمدی (گل سرخ)

ترکیب سرکه و آب را کنار گذاشته تا کمی خنک شود. حالا در این مرحله از طرز تهیه ترشی بیبی کورن یک شیشه مناسب انتخاب کرده و بلال ها را درون شیشه بچینید. حالا سیر، فلفل تند، نمک و مقداری فلفل سیاه را درون ظرف بریزید. حالا فضای خالی شیشه ها را با ترکیب آب و سرکه پر کنید.

درب شیشه را به خوبی بسته و در یخچال نگهداری نمایید. این ترشی بعد از یک هفته آماده است و می توانید در کنار غذاهای خود سرو کنید. طعم این ترشی عالی است و اگر می خواهید یک ترشی متنوع داشته باشید، حتما آن را تهیه کنید.

ترشی بیبی کورن مجلسی

شما به همین سادگی می توانید یک ترشی بلالی خانگی تهیه نمایید. این ترشی رستورانی را می توانید در مهمانی های خود نیز سرو کنید. طعم این ترشی عالی بوده و حتما باید از بلال های کوچک استفاده کنید. استفاده از بلال های درشت موجب سفت شدن ترشی می شود.

  طرز تهیه مربا خوشمزه ازگیل ژاپنی

شما می توانید به طور دلخواه از سبزیجات معطر در این ترشی نیز استفاده کنید. افزودن مقداری فلفل دلمه ای رنگی در این غذا نیز موجب ترکیب رنگ زیبایی در آن می شود. این ترشی همچنین به سرعت تهیه خواهد شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *