تاریخ دقیق اول ماه رجب 1401 چه روزی است + فضیلت روزه گرفتن ماه رجب

تاریخ دقیق اول ماه رجب 1401 چه روزی است + فضیلت روزه گرفتن ماه رجب

0 minutes, 1 second Read

آغاز ماه در تقویم ایرانی به دلیل گردش تقویم قمری هر سال یک روزی عنوان می شود. که در ادامه تاریخ دقیق روز اول ماه رجب را در تقویم شمسی، قمری و میلادی بررسی خواهیم کرد.

تاریخ دقیق اول ماه رجب 1401 چه روزی است + فضیلت روزه گرفتن ماه رجب

تاریخ دقیق اول ماه رجب سال 1401 در تقویم ایرانی چه روزی است

تاریخ اول ماه رجب در تقویم شمسی

روز دوشنبه 3 ماه بهمن سال 1401

تاریخ اول ماه رجب در تقویم قمری

روز اول ماه رجب سال 1444

تاریخ اول ماه رجب در تقویم میلادی

روز 23 ماه January (ژانویه) سال 2022

 

 

فضیلت روزه در ماه رجب

فضیلت روزه در ماه رجب

به گزارش اسکیمو، یکی از اعمال پرفضیلت در این ماه  گرفتن روزه می باشد، همانطور که از امامان و پیامبر گرامی اسلام نقل شده است که ماه رجب بزرگترین ماه خدا می باشد، ماهی که حرمت و فضیلت آن در تمامی ماه ها نظیر ندارد و چون این ماه از ماه های حرام می باشد جنگیدن با کافران در این ماه حرام می باشد.

از پیامبر اکرم (ص) چنین روایت شده است که «رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است، کسی که یک روز از ماه رجب را روزه دارد مستوجب خوشنودی بزرگ خدا گردد و غضب الهی از او دور گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته گردد».

 

  تاریخ شروع ایام فاطمیه ۱۴۰۱

همچنین ایشان در یکی از روایات خود درباره ثواب کسی که در این ماه یک روز روزه بگیرد تا کسانی که دو روز روزه بگیرند و حتی سه روز و چهار روز و پنج روز و… تا اجر و ثواب کسی که همه ماه  را روزه بگیرد بیان فرموده اند و پیروان خود را به روزه داشتنِ همه ماه رجب تشویق فرموده اند

رسول خدا (ص) فرموده اند: «…کسی سی روز رجب را روزه بگیرد، منادی از آسمان ندا می‌دهد: ‌ای بنده خدا! گناهان گذشته‌ات آمرزیده شده است، کار خود را نسبت به آینده از سر بگیر. خدا در بهشت چهل هزار شهر از طلا به او می‌دهد که در هر شهری چهل هزار هزار کاخ است و در هر کاخی چهل هزار هزار خانه و در هر خانه چهل هزار هزار خوان طلا و بر هر خوانی چهل هزار هزار کاسه و بر هر کاسه چهل هزار هزار رنگ خوراک و نوشیدنی که هر کدام رنگی جدا دارند. باز در هر خانه چهل هزار تخت طلا، هر تختی هزار ذراع در دو هزار ذراع و بر هر تختی دخترانی از حورالعین که سی‌صد رشته گیسوی از نور دارند و هر گیسو را هزار هزار کنیزک برداشته و به مشک و عنبر می‌آلایند تا به شخصی که تمام ماه رجب را روزه داشته برسانند».

  ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز اکرام

همچنین امام موسی کاظم(ع) در این رابطه فرمودند: «رجب نام نهری است در بهشت، از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر، هر کس یک روز از این ماه را روزه دارد البته از آن نهر بیاشامد».

سخن آخر

ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب،  با گرفتن روزه و خواندن دعا می توانید از فضایل این ماه استفاده نمایید، ما را نیز در دعاهای خود شریک نمایید.

منبع:سلام دنیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *