شیرینی خامه ای..(نارنجک)

0 minutes, 3 seconds Read

 

این شیرینی خامه ای من خیلی دوست دارم . فوق العاده خوش قلقه..

مواد اولیه۰;} آب یک پیمانهآرد سفید قنادی یک پیمانه – روغن جامد یک سوم پیمانه – تخم مرغ ۳عددکمی نمک – نوک قاشق چای خوری وانیل – نصف قاشق چایخوری هم بکینک پودر.. و اگر خواستید نان خامه ای کمی پر رنگ تر باشد ۲ قاشق غذاخوری شکر .که من خودم یک قاشق میریزم 
* فر را روی حرارت ۲۰۰ درجه یا حرارت بالاتر از آنی که برای پخت کیک ساده تنظیم می کنید ، روشن کنید . .. بستگی به فرتون داره.. من خودم روی ۱۶۰ درجه داغ میکنمو

* خوب است کف سینی فر را کمی چرب کنید

* آرد را الک کرده کنار بگذارید .
* قیف پارچه ای بزرگ برداشته ، ماسوره ی گرد ساده یا کنگره دار را درون آن قرار دهید .

* آب ، روغن ، نمک و شکر ( اگر استفاده می کنید ؛ من خودم شخصاَ نمی ریزم ) را درون قابلمه ریخته ، روی حرارت متوسط بگذارید تا از زیر جوش بزند . نگذارید آب بی خودی بخار شود .
* همین که روغن در آب مذاب شد و آب شروع کرد از زیر حباب زدن ، آرد را یک مرتبه داخل قابلمه ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیر گلوله شود و دیگر خمیری به دور قابلمه نچسبد .
* خمیر را داخل کاسه ی بزرگی پهن کنید تا داغی آن گرفته شود . حدود ۵ دقیقه صبر کنید .
* تخم مرغ ها را دانه دانه به خمیر افزوده هر کدام را جداگانه کاملاَ به خورد آن بدهید و بدانید که راحت ترین وسیله برای این کار دستتان است ( توصیه ی منو جدی بگیرید ) . با آخرین تخم مرغ وانیل و bp را هم اضافه نمایید .
* خمیر را یک جا داخل قیف ریخته و آنرا با فاصله روی سینی تقسیم کنید . ( این که چه مدلی می زنید به خودتان بستگی دارد . فقط توجه داشته باشید زیاد نازک و درشت نزنید تا پخت نان ها یکسان صورت پذیرد ) .
* سینی را داخل فر بگذارید و بروید دنبال یک کار دیگر و بعد از نیم ساعت برگردید و از دیدن پف نانهایتان یک جیغی بکشید که همه ی اهل خانه بالا بپرند. البته نانها باید ۴۵ دقیقه بپزند . در این مدت اصلاَ در فر را باز نکنید.

قلق نان خامه ای فقط و فقط حرارت بالا و البته رعایت میزان مواد اولیه است

  نحوه درست کردن شیرینی پنیری خامه‌ای توت فرنگی

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *