خانه / سرگرمی کودک / کار دستی های کودکانه / کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسان

کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسان

مجله سر گرمی اسکیمو:

 

با استفاده از ایده های جدید و به کارگیری کمی خلاقیت و ابتکار می توانید زیباترین مدل های کار دست ساز شب یلدا را با وسایل مختلف تهیه نمود و به کودکان هدیه داد. این مدل وسایل دست ساز زیبا و جذاب را به عنوان گیفت شب یلدا نیز برای مهمانی ها و حتی مهد کودک به کار ببرید. در این مطلب مجموعه ایی از تصاویر وسایل دست ساز زیبا و متنوع برای شب یلدا را گردآوری نموده ایم که می توانند ایده مناسبی برای ساخت کار دست ساز شما باشند. در ادامه این عکس های زیبا را ملاحظه نمایید، بنابراین اگر شما نیز به دنبال یک کاردستی شب یلدا برای کودک دلبندتان هستید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید

 

مدل های جدید کاردستی شب یلدا برای مهد کودک و پیش دبستانی :

کاردستی های جشن یلدا توسط همه مربیان هنرمند و مهربان مهدکودک انجام می گیرد و هر مربی با توجه به امکانات و وسایلی که در دسترس دارد سعی می کند زیباترین و کاربردی ترین کارهای دست ساز را تهیه نماید. که در ادامه به معرفی مدل های کاردستی ساده و زیبا با وسایل مختلف می پردازیم.

انواع وسایل دست ساز ساخته شده از مقوا:

مقوا و انواع کاغذهای رنگی یکی از در دسترس ترین وسایل و لوازمی است که می توان با آن کارهای دست ساز مختلفی تهیه نمود. با مقواهای رنگی و انواع کاغذ ها، اشکال مختلف شبیه به انواع میوه های زمستانی که خوردن آنها در شب یلدا مرسوم تر است و همچنین عروسک های کاغذی مخصوص زمستان را تهیه نمایید. تصاویر زیر می توانند الگوهای خوبی برای ساخت کاردستی با کاغذ و مقوا برای شب یلدا باشند.

آموزش کاردستی شب یلدا برای کودکان به شکل هندوانه

کاردستی با مقواکاردستی های خلاقانه کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسانکاردستی انارکاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسانکاردستی خلاقانه با مقواکاردستی های خلاقانه کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسانکاردستی آدم برفی جدیدکاردستی شب یلدا جدید

ساخت انوع میوه و آدم برفی برای شب یلدا  :

علاوه بر کاغذ و مقوا می توانید با انواع مختلف وسایلی که در دسترس دارید، کاردستی های متنوع و زیبایی تهیه نمایید. همه نوع وسایل دور ریختنی، انواع ظروف یکبار مصرف، کاموا، پارچه و حتی سی دی های بدون استفاده برای این کار مناسب هستند و می توانید به کمک آنها، مدل های مختلف کاردستی جشن یلدا برای کودکان را تهیه نمایید. تصاویر زیبایی که در ادامه مشاهده می فرمایید انواع مختلف کاردستی کودکانه است که اغلب برای جشن  یلدا و آغاز فصل زمستان تهیه شده اند و با الهام گرفتن از آنها می توانید زیباترین و جذاب ترین مدل های کاردستی را خلق نمایید.

کاردستی زمستانیکاردستی جدیدکاردستی آدم برفیکاردستی برای کودکانکاردستی با کاغذ رنگیکاردستی خلاقانه با نمدکاردستی با کامواکاردستی با لیوان یکبار مصرفکاردستی انارکاردستی زمستانیآموزش ساخت کاردستیکاردستی

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

آموزش ساخت کاردستی با نمد برای کودکان

یکی از شب های به یاد ماندنی و زیبا، شب یلدا می باشد که همه بزرگان و کودکان علاقه زیادی به این شب دوست داشتنی دارد، کودکان چیز هایی زیادی از این رسم کهنی ایرانی می توانند یاد بگیرند و می توانند کار دستی های زیبایی برای این شب زیبا بسازند، در ادامه مطلب به شما عزیزان کار دستی شب یلدا با نمد را آموزش خواهیم داد که بسیار ساده است.

وسایل لازم

  • نمد سبز و قرمز
  • چسب حرارتی
  • قیچی
  • ریسمان
  • ماژیک مشکی

طریقه ساخت هندوانه شب یلدا

مراحل ساخت کاردستی

ساخت کاردستی با نمد دارای چند مرحله است که بهتر است به دقت این مراحل را انجام دهید تا یک کاردستی زیبایی تهیه کنید.

مرحله اول :

ابتدا هر یک از نمد ها را به شکل دایره ای هم اندازه برش دهید اما دقت داشته باشید که دایره های سبز باید به نسبت دایره های قرمز کمی بزرگ باشند تا بتواند به شکل یک هندوانه برش خورده طرح تان در آید، به طور مثال : اگر قطره دایره های سبز هفت سانتی متر است قطره دایره های قرمز باید پنج سانتی باشد.

کارت پستال سه بعدی گل لاله برای دهه فجر

مرحله دوم :

هر یک از دایره های قرمز و سبز را از وسط برش داده تا به صورت دو نیم دایره ایجاد شود.

آموزش کاردستی شب یلدا با نمد

مرحله سوم :

حالا در این مرحله از طریقه درست کردن کاردستی شب یلدا، با نمد هر یک از نیم دایره های قرمز برش داده شده را بر روی نیم دایره های سبز چسبانده تا شکل هندوانه ایجاد شود.

مرحله چهارم :

حالا با کمک ماژیک دانه های هندوانه را نقاشی کنید و اگر به میزان کافی وقت برای درست کردن کاردستی دارید می توانید با کمی نمد مشکی رنگ یا قهوه ای تخمه های هندوانه را بر روی آن ها برش دهید و با چسب آن را بچسبانید.

مرحله پایانی

در مرحله پایانی از کار دست ساز شب یلدا با نمد باید با کمک چسب حرارتی که در اختیارتان دارید دو نقطه پشتی هندوانه هایی که تهیه کرده اید را به ریسمان بچسبانید.

کاردستی شب یلدا با نمد

ایده مناسب برای کار دستی شب یلدا

یکی از روش های ساده برای تهیه کار دستی شب یلدا این است که با کمک ماژیک یا مداد رنگی بر روی کاغذ محیط یک هندوانه یا انار را کشیده سپس مقوا های رنگی را به صورت ریز خرد کرده و از کودک تان بخواهید تا با کمک مقوای های رنگی ریز خرد شده و کمی چسب کاغذ داخل شکل را به شکل کامل بپوشاند.

راهکار دیگر این است که کمی نمد، مقوا، پارچه ای اضافی و کمی چسب تهیه کرده و با کمک کودک تان بر روی کاغذ، پارچه و نمد خوراکی های سفر شب یلدا را کشیده و برش دهید سپس با سلیقه بر روی مقوا چسبانده تا مانند سفره شب یلدا شود، در پایان از کودک دلبندتان بخواهید در کنار این سفره اعضای خانواده اش را نیز نقاشی نماید.

ساخت کارت بره ناقلا

یک روش دیگر تهیه صورت هندوانه، آجیل و هندوانه با چشم و دهان است و آن را بر روی صورت دانش آموز زده و از او بخواهید یک شعر یلدایی بخواند.

مدل های کار دستی شب یلدا برای کودکان

مدل های متنوع و زیبایی به منظور کار دست ساز شب یلدا وجود دارند که در ادامه مدل هایی از آن را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد تا با ایده گرفتن از آن کودکان بتوانید کاردستی دوست داشتنی برای شب یلدا تهیه کنند.

کاردستی بچگانه زیبا

ساخت کاردستی به شکل هندوانه

مدل کاردستی نمدی جذاب با طرح هندوانه

آموزش کاردستی برای شب یلدا

مدل ساخت کاردستی هندوانه با نمد

کار دست ساز برای شب یلدا

مدل ساخت میوه هندوانه با نمد

طریقه ساخت هندوانه نمدی

مدل کاردستی هندوانه با نمد

کاردستی برای شب یلدا با طرح هندوانه

کاردستی شب یلدا با نمد

کاردستی جالب به شکل انار

مدل آویز زیبا به شکل هندوانه

مدل ساخت میوه هندوانه با نمد

کاردستی برای کودکان با نمد

آموزش کاردستی شب یلدا با نمدی

کاردستی شب یلدا با طرح هندوانه

مدل کاردستی کودکانه به شکل هندوانه

مدل کاردستی جالب با طرح میوه هندوانه

کار دست ساز برای شب یلدا

ایده های جدیدتری از کاردستیهای یلدایی

همانطور که در تصاویر بالا ملاحظه کردید، می توانید برای ساختن کاردستی های مخصوص شب یلدا از المان های زیبای این شب استفاده کرده و با ساده ترین وسایل، کاردستیهای کاربردی و تزئینی خلاقانه و جذابی بسازید، ایده های جذاب زیادی برای ساختن این نوع کاردستیها وجود، در صورتی که از خود ایده و خلاقیتی ندارید، می توانید از تصاویر به اشتراک گذاشته شده در این مطلب دیدن کنید و با بکارگیری کمی دقت و داشتن ذوق، کارهای یلدایی زیبایی بسازید و لذت ببرید.

تصاویر کاردستی جشن یلدا ایده کاردستی جشن یلدا کاردستی شب چله انواع کاردستی جشن یلدا کاردستی جشن یلدا دخترانه کاردستی جشن یلدا زیباکاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسان خلاقیت کاردستی شب یلدا کاردستی زیبای جشن یلدا کاردستی کودکانه جشن یلدا کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا با روش ساخت آسان ساختن کاردستی شب یلدا کاردستی دخترانه جشن یلدا کاردستی نمدی جشن یلدا کاردستی جشن یلدا کاردستیهای شب یلدا کاردستی شب یلدا اکلیلی

با انواع مختلف کاردستی جشن یلدا برای مهد کودک و پیش دبستانی آشنا شدید، این کاردستی های زیبای و جالب را تهیه نموده و به عنوان گیفت جشن یلدا به کودکان هدیه دهید.

منبع : آرگا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

کاردستی روز پدر؛ طرز ساخت ۹ کاردستی برای روز پدر ساده و زیبا

کاردستی روز پدر؛ طرز ساخت کاردستی گل برای روز پدر و کاردستی برای پدر با وسایل دور ریختنی و همچنین روش درست کردن کاردستی کارت پستال برای روز پدربا کاغذ رنگی ساده و زیبا  بیاموزید.