خانه / اخبار / اخبار بازیگران وچهره ها / تکذیب خبر درگذشت توران مهرزاد

تکذیب خبر درگذشت توران مهرزاد

محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش درباره خانم توران مهرزاد گفت: از شب گذشته خبری مبنی بر درگذشت خانم توران مهرزاد بازیگر پیشکسوت هنر‌های نمایشی کشور و صدای ماندگار نمایش‌های رادیویی در برخی رسانه‌های رسمی منتشر شده که صحت ندارد.

وی ادامه داد: ایشان تحت تکفل معاونت صدا توسط یک پرستار، در منزل شخصی نگهداری می‌شوند و خداراشکر در قید حیات هستند.فوت توران مهرزاد

توران مهرزاد که متولد ۱۳۰۹ است، در سال ۱۳۲۳ فعالیت‌های هنری خود را در تئاتر شروع کرد و بعد هم کارش را با ایفای نقش در نمایش‌های رادیویی ادامه داد.

این زن همسر شهرام کاشانی بود! / تنهایش گذاشت تا اینکه فوت کرد ! + عکس

او که خواهر ایران بزرگمهر، دوبلور مطرح کشور است که سال ۱۳۹۵ از دنیا رفته بود، تا کنون در فیلم‌های سینمایی و سریال هم بازی کرده و نقش‌های ماندگاری را هم در دوبله به یادگار گذاشته است.

پری، خط قرمز، عینک دودی، برج مینو، قرمز، دلشدگان و لیلا از جمله فیلم‌های سینمایی این بازیگر هستند و از مهمترین سریال‌های تلویزیونی‌اش هم به سریال امام علی (ع) و این خانه دور است، می‌توان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه خبر جعلی درگذشتِ هنرمندان شوکی است که به جامعه هنری وارد می‌شود و این آسیب‌ساز است، خاطرنشان کرد: هرچند وقت یک بار می‌بینیم خبر درگذشتی منتشر می‌کنند که منبعِ آن جعلی است. یا خود هنرمند، یا خانواده و نزدیکان و یا مسئولین مربوطه، آن خبر را تکذیب می‌کنند. اما همان خبر جعلی، شوکی است که به خود هنرمند، خانواده و جامعه فرهنگ و هنر ما وارد می‌شود. واقعاً باید تمهیداتی شود که این فیک‌نیوزها آسیب‌سازند و جلویِ این خبرسازی‌های جعلی درباره هنرمندان گرفته شود.

همان‌گونه که محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش و برخی دیگر پیش از آن به این نکات اشاره کردند، جای تردید نیست انتشار این‌گونه اخبار نه تنها باعث آزرده خاطر شدن علاقه‌مندان به این چهره‌های سینمایی می‌شود بلکه به نوعی شیرازه زندگی خصوصی آنها را نیز با چالشی قابل تأمل روبرو می‌کند، چون ممکن است فرزندان، بستگان یا وابستگان درجه یک آنها به ناگاه با چنین اخبار کذبی که تنها برای جذب مخاطب منتشر شده روبرو می‌شوند، هرچند بهترین راهکار برای جلوگیری از گسترش شایعات پیگیری اخبار از درگاه‌های رسمی خبری و رسانه‌های معتبر است.

روشنگ گرامی 10 سال جوانتر شد + عکس ش.ک آور خانم بازیگر !

.

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

امیر تتلو به ایران مسترد و دستگیر شد + اولین عکس از خواننده جنجالی پس از استرداد

امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو که در ترکیه به علت شکایت‌های خصوصی متعدد بازداشت شده بود در مرز بازرگان تحویل ایران شد و بلافاصله با دستور قضایی بازداشت شد.