خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / وضعیت آلودگی و آب و هوا برای فردا شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ + وضعیت راه ها
در این بخش از مطالب  درباره وضعیت آلودگی و آب و هوا فردا شنبه ۲۶ آذر چگونه است؟ + وضعیت راه ها مطلبی را برای شما آورده ایم با ما همراه باشید.

وضعیت آلودگی و آب و هوا برای فردا شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ + وضعیت راه ها

مجله سر گرمی اسکیمو:

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی هوا تا حد بسیار ناسالم در تهران و کرج همچنین آلودگی هوا در پنج شهر دیگرو بارش برف و باران در ۱۶ استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از  تداوم آلودگی هوا و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم در تهران و کرج طی روز جمعه (۲۵ آذر) از صبح تا اواخر وقت خبر داد.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب‌ها و مخاطرات، کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌کند.

این سازمان همچنین با صدور هشدار زرد رنگ از پایداری جو و آلودگی هوا طی روزهای جمعه تا سه‌شنبه (۲۵ تا ۲۹ آذر) خبر داد.

این شرایط جوی روز جمعه در مشهد، شنبه در تهران، کرج، مشهد، یکشنبه در تهران، اراک، کرج، مشهد، قم، تبریز و سه‌شنبه در تهران، کرج، اراک، قم، تبریز، مشهد، اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

این سازمان نسبت به مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و برف در برخی نقاط همراه با رعدوبرق و مه آلودگی از پنجشنبه تا شنبه (۲۴ تا ۲۶ آذر) خبر داد.

این شرایط جوی روز پنجشنبه در کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جمعه در همدان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان، شمال استان‌های خوزستان و فارس و روز شنبه در گیلان، مازندران، گلستان، همدان، مرکزی، شرق لرستان، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، شمال استان‌های فارس و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر به‌صورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال افت فشار گاز و احتمال اختلال در عملیات عمرانی دور از انتظار نیست.

دلیل تاخیر در صدور گذرنامه‌های اربعین 1402چیست؟

به توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط جوی باید احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو در دستور کار قرار گیرد همچنین احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، انجام اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آب و هوای 10 روزه آینده استان تهران

ناسالم بودن هوای شهرهای بزرگ ایران

نمایشگر ویدیو

Media error: Format(s) not supported or source(s) not found

دریافت پرونده: https://media.mehrnews.com/d/2022/12/14/0/4359300.mp4?_=2

۰۰:۰۰
۰۰:۰۰

هوای تمام کلانشهرها ناسالم است

🔹هوای کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز ، اراک و کرج به ترتیب با شاخص های ۱۳۶، ۱۱۳، ۱۴۴، ۱۱۶، ۱۲۹ ، ۱۲۷ ، ۱۲۳ و ۱۴۶ ناسالم برای گروه های حساس است.

آب و هوای شهرهای استان تهران تا سه روز آینده

آب و هوای شهرهای استان تهران تا سه روز آینده
آب و هوای شهرهای استان تهران تا سه روز آینده

استان البرز از روز شنبه برفی می شود

مدیرکل هواشناسی البرز گفت: روز شنبه با گذر موج ناپایدار وزش باد، بارش پراکنده و کاهش آلاینده‌ها و در ارتفاعات مه آلودگی و بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از ماندگاری آلاینده‌ها تا انتهای هفته در استان است.

وی بیان کرد: روز شنبه با گذر موج ناپایدار وزش باد، بارش پراکنده و کاهش آلاینده‌ها و در ارتفاعات مه آلودگی و بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار و آلودگی هوا است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۳ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۳ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۴ متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی فردا کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار و آلودگی هوا است.

توضیحات حقوق 106 میلیونی کارمند شهرداری اعلام شد+سند

بهاروند احمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۱۳ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۳ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۴ متر بر ثانیه است.

وضعیت آلودگی هوای تهران

صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در تهران

شاخص میانگین کیفیت هوای تهران از صبح امروز با رسیدن به عدد ۱۷۱ واحدی دوباره وارد وضعیت قرمز و ناسالم شد.

این وضع برای همه گروههای سنی ناسالم است و افراد باید از فعالیتهای شدید و ورزش در محیط‌های باز خودداری کنند.

وضعیت راه های کشور برای امروز جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱

معه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۷:۰۱

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده ،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است. طی شبانه ‌روز گذشته ، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۴۵۷ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری ، نسبت به روز قبل ۰.۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳.۲ درصد اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

 

محورهای دارای بیشترین  تردد طی ۲۴ ساعت گذشته :

 

ردیف نام محور استان تعداد وسیله نقلیه
۱ آزادراه کرج – تهران البرز ۱۴۲۳۶۴
۲ آزادراه کرج – قزوین البرز ۱۳۴۷۱۶
۳ آزادراه تهران – کرج البرز ۱۳۳۷۶۹
۴ آزادراه قزوین – کرج البرز ۱۲۷۷۲۳
۵  آزادراه ساوه – تهران تهران ۸۱۶۷۳
۶  آزادراه تهران – ساوه تهران ۷۹۸۱۵
۷  آزادراه قم – تهران تهران ۷۴۸۶۱
۸ شهریار-کرج تهران ۷۴۰۷۶
۹ شهریار – تهران (شهر قدس) تهران ۷۳۲۴۲
۱۰ کرج-شهریار تهران ۶۲۶۶۶

 

محدودیت های ترافیکی تا روز شنبه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۱

 

۱.موتورسیکلت :

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ الی ساعت ۰۶:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ از محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع می باشد.

*تبصره : تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

 

۲.سواری :

۲.۱- محور کندوان :

الف) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ های ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ و ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ همان روز از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

سامانه پیش ثبت نام انتخابات دوشنبه فعال می‌شود

ب) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.

 

۲.۲- محور هراز :

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۲:۰۰ روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۵  از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۲:۰۰ همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) در صورت اعلام مامورین مستقر در محل به صورت مقطعی یکطرفه انجام می شود.

 

۳.نقلیه سنگین (به استثناء حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی) :

۳.۱- محور کندوان : تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع می باشد.

۳.۲- محور هراز :

الف) تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع می باشد.

ب) تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ های ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ و ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ از محور هراز ممنوع می باشد.

 

*تبصره : اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد ، با هماهنگی ، اجرای محدودیت ها کان لم یکن تلقی می گردد.

مرکز مدیریت راه های کشور

توصیه هایی برای مسافران و رانندگان و عموم مردم

احتیاط در سفرهای برون‌شهری، به‌همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدات لازم در حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر.

شماره تلفن های ضروری برای وضعیت اضطراری

 • اطلاع رسانی راههای کشور۱۴۱
 • آتش نشانی۱۲۵
 • سازمان اورژانس کشور۱۱۵
 • ستاد خبری وزارت اطلاعات۱۱۳
 • اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی۰۹۶۳۳۰
 • پلیس۱۱۰
 • ندای امداد جمعیت هلال احمر۱۱۲
 • سازمان هواشناسی۱۳۴
 • ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر۰۹۶۲۹
 • اطلاعات راه آهن۱۵۳۹
 • اطلاعات پروازهای کشور۰۹۶۳۳۰
 • امداد خودرو سایپا۰۹۶۵۵۰
 • امدادخودرو ایران خودرو۰۹۶۴۴۰

امیدواریم مطلب وضعیت آب و هوا فردا مورد پسند شما واقع شده باشد.

منبع:باغستان

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

ماجرای جنجالی قطع درختان کاخ سعدآباد و واکنش مدیریت آن

پس از انتشار اخبار و تصاویری مبنی بر قطع تعدادی از درختان کاخ سعدآباد که واکنش های زیادی را برانگیخت، این مجموعه با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی در این خصوص ارائه کرده است.