خانه / اخبار / اخبار سیاسی / در پی لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل مطرح شد
مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین در پیامی به اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل واکنش نشان داد.

در پی لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل مطرح شد

مجله سر گرمی اسکیمو:

پیام معنادار مشاور تیم مذاکره کننده خطاب به مقام آمریکایی | ایران نباید با رژیم‌هایی یک جا بنشیند که…

محمد مرندی مشاور تیم مذاکره کننده

به گزارش همشهری آنلاین، سید محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین در واکنش به اظهارات لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل، در صفحه توییترش نوشت: ایران هیچ جایی در یک هیات بین‌المللی ندارد که اعضای آن از تروریسم وهابی در دهه ۸۰ و ۹۰ [میلادی] در افغانستان حمایت مالی کردند. ایران نباید با رژیم‌هایی یک جا بنشیند که از تروریسم وهابی در سوریه و عراق حمایت مالی می‌کنند.

تصاویر دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری

مرندی افزود: ایران باید از هیات‌هایی که در قبال نسل‌کشی در یمن سکوت می‌کنند، دوری کند. این‌ها باعث ضد زن شدن ایران می‌شوند.

اظهارات مرندی در واکنش به گفت‌وگوی نماینده آمریکا در سازمان ملل با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی مطرح می‌شود که پس از رای‌گیری درباره قطعنامه‌ای که خواستار لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل بود، انجام شد.

گرینفیلد در این گفت‌وگو مطرح کرد که «امروز نشان دادیم ایران هیچ کاری در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل ندارد که هیاتی بین‌المللی با هدف ارتقا و حمایت از زنان در سراسر جهان است.»

اظهارات مخالفان و موافقان قطعنامه آمریکایی درباره لغو عضویت ایران در کمیسیون مقام زن

در نشست دیروز کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل، قطعنامه حذف ایران از این کمیسیون با ۲۹ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع به تصویب رسید. دولت آمریکا و متحدان غربی آن به دنبال اتفاقات اخیر در ایران، با مطرح کردن ادعای «نقض حقوق زنان» پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل ارائه کرده‌ بودند که خواستار محرومیت ایران از عضویت در این کمیسیون سازمان ملل بود.

کمیسیون مقام زن سازمان ملل که مسئول حفظ استانداردها برای حمایت و ارتقای حقوق زنان است در حال تدوین پیشنهادهایی برای اجرای صحیح آنها است. این کمیسیون متشکل از ۴۵ کشور عضو سازمان ملل است که برای یک دوره چهار ساله انتخاب می شوند. نمایندگی ایران در کمیسیون در سال ۲۰۲۶ به پایان می‌رسید.

حضور رهبر انقلاب بر مزار شهید وحید زمانی‌ نیا

ناصر کنعانی سخنگوی وزرات امور خارجه تصویب قطعنامه غیراجماعی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (اکوسوک) را اقدامی سیاسی، فاقد وجاهت قانونی، برخلاف منشور و ایجاد کننده رویه‌ای نادرست در این نهاد بین المللی دانست و این اقدام دولت آمریکا را شدیدا محکوم کرد.

منبع:همشهری

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

توئیت بسیار مهم رهبر انقلاب درباره عمر رژیم صهیونیستی

توئیت بسیار مهم رهبر انقلاب درباره عمر رژیم صهیونیستی

حساب اکس (توییتر) Khamenei.ir امشب پنجشنبه دوم آذر، جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب  را به زبان عبری منتشر کرده است