موسس علی بابا در ژاپن مخفی شده است!

0 minutes, 0 seconds Read

 مجله سر گرمی اسکیمو:

علی بابا

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از فایننشال تایمز،«جک ما»، میلیاردر چینی و بنیانگذار شرکت علی بابا که از سال ۲۰۲۰ در انظار دیده نشده، در توکیو، پایتخت ژاپن مخفی شده است. این درحالی است که چین در حال مقابله شدید با شرکت‌های بزرگ فناوری و تاجران بزرگ این کشور است.

جک ما پس از انتقاد از رفتار رگولاتورهای چینی با شرکت‌های فناوری در اجلاسی در شانگهای دیگر دیده نشده است و حالا گفته می‌شود او به همراه خانواده‌اش حدود ۶ماه است در ژاپن مخفی شده است.
او در ۲ سال اخیر، به ‌جز یک حضور کوتاه ۴۸ ثانیه‌ای در یک جلسه آنلاین در سال گذشته، یک سفر کوتاه به هلند و مشاهده کشتی بزرگش در ساحلی در اسپانیا اصلا در جای دیگری دیده نشده است و ظاهراً بخش عمده این زمان را در خارج از چین گذرانده است. جک ما که ثروتش از ۵۰ میلیارد نصف شده و به ۲۱ میلیارد دلار رسیده، به‌طور عمده فعالیت‌های عمومی خود را به کمترین حد ممکن رسانده است.

  یک داعشی: غربی‌ها را با چاقو بکُشید

خبرنگاران فایننشال تایمز می‌گویند که او تیم محافظان و سرآشپز خود را هم به ژاپن برده است. شرکت Alibaba متعلق به ما، به‌دنبال انتقادات او از شرکت‌های تنظیم‌کننده در چین، از سوی دولت پکن تحت سخت‌ترین سختگیری‌ها قرار گرفتند. گفته می‌شود اظهارات او درباره رگولاتوری‌ها به مذاق شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین خوش نیامده و دقیقا به همین دلیل بوده که او محل اقامتش را از چین به ژاپن تغییر داده است.

 

منبع:همشهری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *