آخرین وضعیت پدر کیان پیرفلک

0 minutes, 0 seconds Read

رئیس مرکز آموزشی و درمانی گلستان اهواز مطرح کرد:

حجم آسیب ناشی از اصابت گلوله بالاست | کاهش قدرت تنفسی ؛ بیمار به ونتیلاتور وصل شد | امیدواریم بدن وی بتواند مقاوم باشد

مجله سر گرمی اسکیمو:

به گزارش همشهری آنلاین، داوود شلیل احمدی، رئیس مرکز آموزشی و درمانی گلستان اهواز آخرین وضعیت میثم پیرفلک پدر کیان پیرفلک، مجروح حادثه تروریستی تیراندازی در شهر ایذه را تشریح کرد.

پیرفلک

وی گفت: عمل‌های اصلی این بیمار که شامل عمل جراحی عروق و جراحی اعصاب بوده در روزهای قبل انجام شده است، ولی به خاطر حجم آسیب ناشی وارد شده از اصابت گلوله به بافت‌ها و استخوان‌ها، این بافت‌ها تخریب شدند و به همین دلیل محلی برای ایجاد التهاب و عفونت هستند.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی گلستان اهواز ادامه داد: در روزهایی که بیمار، شرایط بعد از عمل را تجربه کرد، این التهاب و عفونت باعث نامساعد شدن حال وی شد. پس از این التهاب، بیمار دچار سپسیس (واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن نسبت به عفونت) شد که این موضوع باعث اختلال در تنفس و حرکت روده‌ها می‌شود. به همین دلیل دوبار و در روزهای پنجشنبه ۳ و شنبه ۵ آبان‌‎ماه ۱۴۰۱ در اتاق عمل، بررسی مجددی از لحاظ وجود عفونت در محدوده شکم انجام شد که خوشبختانه بیمار عفونت شکمی نداشت و فقط بافت‌ها و استخوان‌های تخریب شده دچار عفونت شده بودند.

شلیل احمدی به درمان عفونت‌های بیمار با داروی آنتی‌بیوتیک اشاره کرد و افزود: به علت شرایط شدید تخریب بافت‌ها و استخوان‌ها، درمان بیمار طولانی مدت خواهد بود و امیدواریم بدن وی بتواند مقاوم باشد تا شرایط موجود را تحمل و این مرحله از بیماری و درمان را به خوبی سپری کند.

  فریده مرادخانی اعتصاب غذا کرده است؟ | واکنش رسانه قوه قضاییه

رئیس مرکز آموزشی و درمانی گلستان در پایان خاطرنشان کرد: تیم‌های پزشکی به طور جدی در حال پیگیر و درمان میثم پیرفلک هستند، اما متاسفانه امروز به خاطر شرایط سپسیس، قدرت تنفس بیمار کاهش یافت که تیم بیهوشی بیمارستان، بیمار را به دستگاه ونتیلاتور وصل کرد و شرایط وی در حال حاضر درمان با دارو و نگهداری در آی‌سی‌یو است.

با توجه به شرایط ناپایدار میثم پیرفلک، محمد حسین سرمست، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، شخصا در اتاق عمل بیمارستان گلستان حضور یافت و پس از مشاوره با جراحان و پزشکان، در جریان آخرین وضعیت درمانی وی قرار گرفت.

  محمد حسین رستمی کیست و با روح الله زم چه ارتباطی دارد؟

همچنین با دستور رئیس دانشگاه دو تن از متخصصین حاذق و برجسته عفونی جهت ارائه مشاوره بر بالین بیمار حضور یافته و نقطه نظرات خود را به منظور ارائه خدمات درمانی لازم عنوان کردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *