خانه / اخبار / اخبار بین الملل / دیدار مسیح علی‌نژاد و مکرون رئیس‌جمهور فرانسه

دیدار مسیح علی‌نژاد و مکرون رئیس‌جمهور فرانسه

عکس | مسیح علی‌نژاد دست در دست مکرون

مجله سر گرمی اسکیمو:

دیدار مسیح علی‌نژاد و مکرون رئیس‌جمهور فرانسه با استقبال و تلاش رسانه‌های معاند برای القای این موضوع مواجه شد که دیدار آنها به دعوت مستقیم کاخ الیزه صورت گرفته است اما به نظر می‌رسد که گروه‌های معاند و تجزیه‌طلب در برگزاری آن نقش داشته‌اند.

مکرون و علینژاد

به گزارش همشهری آنلاین، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز جمعه در ادامه مداخله آشکار مقامات غربی و اروپایی در امور داخلی ایران و با هدف تاثیر بر روند ناآرامی‌های اخیر در کشور با مسیح علی‌نژاد، چهره معاند مستقر در نیویورک و چند زن ایرانی به اصطلاح فعال حقوق بشر در کاخ الیزه دیدار کرد که با استقبال رسانه‌های بیگانه و معاند روبرو شد.

واکنش صریح رهبر انقلاب به حادثه مهسا امینی

اسامی زنان ایرانی که با مکرون دیدار کردند ؛ دختری که ادعا می‌شود مادرش در اغتشاشات کشته شده است!

بر اساس گزارش نشریه لوموند، کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) پس از برگزاری این دیدار که همزمان با ” مجمع صلح پاریس” برگزار شد، اعلام کرد که مکرون با گروهی از فعالان زن ایرانی که در خارج از این کشور فعالیت می‌کنند دیدار داشته است که در آن علاوه بر مسیح علینژاد، لادن برومند موسس بنیاد عبدالرحمن برومند مستقر در واشنگتن، شیما بابایی و همچنین رویا مجیدی که ادعا می‌شود مادرش در جریان ناآرامی‌های اخیر ایران کشته شده است، حضور داشته‌اند.

بنیاد عبدالرحمن برومند یک موسسه به ظاهر حقوق بشری است که از سوی سازمان‌های آمریکایی که علیه ایران فعالیت می‌کنند، مورد حمایت می‌شود. بنیاد نِد (وقف ملی برای دموکراسی) به طور سالانه بودجه‌ای را در اختیار بنیاد عبدالرحمن برومند برای اقدامات حقوق بشری علیه ایران قرار می‌دهد.

اخبار و تصاویر مربوط به برگزاری این دیدار در حالی به سرعت در رسانه‌های بیگانه فارسی زبان منتشر شد که برخی از آنها تلاش کردند این‌طور القا کنند که نشست آنها به دعوت مستقیم کاخ الیزه صورت گرفته است اما به اذعان چهره‌های فرانسوی که با مسیح علینژاد دیداری جداگانه داشته‌اند، گروه‌های معاند و تجزیه طلبی همچون عدالت برای کردستان در برگزاری این نشست دست داشته‌اند.

کارولین فورست نویسنده و فیلم‌ساز شناخته شده فرانسوی با انتشار یک پیام در حساب کاربری خود در توئیتر از دیدار روز جمعه خود با مسیح علینژاد و همراهان او در پاریس خبر داد و نوشت که این نشست با تلاش گروه عدالت برای کردستان برگزار شده است.

علینژاد نیز این توئیت را در صفحه توئیتر خود باز نشر داده است که به منزله تائید نقش عدالت برای کردستان در برگزاری دیدار رئیس‌جمهور فرانسه با این گروه است.

کد خبر ۷۱۹۴۱۲
منبع: ایسنا

پرویز مشرف درگذشت | آخرین قاب از ژنرالی که کودتا کرد
به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

شهادت عضو ارشد حماس ؛ دکتر احمد بحر کیست؟

شهادت عضو ارشد حماس ؛ دکتر احمد بحر کیست؟

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد دکتر احمد بحر نایب رئیس پارلمان غزه به دنبال حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مقر پارلمان به شهادت رسیده است.