خانه / اخبار / اخبار ورزشي / بیانیه فدراسیون فوتبال درباره شعار علیه جمهوری اسلامی در دوبی

بیانیه فدراسیون فوتبال درباره شعار علیه جمهوری اسلامی در دوبی

بیانیه فدراسیون فوتبال درباره شعار علیه جمهوری اسلامی در دوبی

بیانیه فدراسیون فوتبال درباره شعار علیه جمهوری اسلامی در دوبی

کمیته فوتبال ساحلی ایران بیانیه‌ای بعد از انتقادات از شعار‌ علیه جمهوری اسلامی در دوبی صادر کرد.

  قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در رقابت‌های بین قاره‌ای امارات که در دوبی برگزار شد بدون حواشی نبود. این رقابت‌ها در شرایطی با بالابردن جام از سوی بازیکنان تیم ملی ایران همراه شد که آن‌ها جشنی برپا نکرده و جام قهرمانی را هم به مردم ایران اهدا کردند.

به گزارش فرارو، بعد از این قهرمانی، ولی سردادن شعار‌هایی بیرون از ورزشگاه محل بازی، بحث برانگیز شد. به طوری که امروز روزنامه دولتی ایران از سردادن چنین شعار‌هایی انتقاد کرد و نوشت: «پس از مسابقه فوتبال ساحلی ایران و امارات در چهاردهم آبان، برخی از تماشاگرانی که در ورزشگاه فوتبال ساحلی شهر دوبی حضور داشتند، در بیرون از ورزشگاه تجمع کردند و شعار‌های ساختار شکنانه علیه نظام جمهوری اسلامی سر دادند. نکته قابل توجه آنکه هر گونه اقدام سیاسی در کشور امارات با محدودیت‌های جدی روبروست با این حال پلیس این کشور هیچ اقدامی علیه شعار‌های ساختارشکنانه این افراد انجام نداد.

این اقدام دولت امارات طبیعتا با حسن همسایگی تطابق ندارد و در صورت عدم برخورد مناسب این کشور باید تبعات این اقدام ضدایرانی خود را پذیرا باشد؛ و گرنه تبعات این اقدام خصمانه به زودی دامن این کشور را خواهد گرفت.»

علیرضا منصوریان به شاهین اهواز پیوست!

حالا و در پی مطرح شدن چنین موضوعاتی کمیته فوتبال ساحلی بیانیه‌ای را صادر کرده و از اتفاقات پیش آمده بعد از این این بازی گلایه کرده است. متن بیانیه کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است: «قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی جمهوری اسلامی ایران را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده شهدا و ملت شریف ایران تبریک می‌گوئیم. این دستاورد حاصل تلاش جمعی باشگاه‌ها و تیم ملی و در راس آن مجموعه فدراسیون فوتبال بوده است و باعث شده بار دیگر توانمندی نخبگان ورزش ایران در عرصه بین المللی به نمایش گذاشته شود.

اگر چه برخی از بی خردان و فرصت طلبان قصد داشتند با حضور در اطراف استادیوم محل برگزاری مسابقه، این موفقیت‌ها را کم رنگ جلوه دهند و تمرکز تیم ملی را بر هم بزنند که خوشبختانه موفق نشدند.

توافق برای انتقال خبرساز لیونل مسی فوق ستاره در اروپا

بدیهی است، بر اساس مقررات جمهوری اسلامی ایران و منشور اخلاقی المپیک و قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، مبنی بر رعایت اصول حاکم بر ورزش فوتبال و پرهیز از هرگونه رفتار‌های سیاسی در میادین ورزشی، با اشخاصی که در این خصوص اخلاق حرفه‌ای و ورزشی را رعایت ننموده اند، وفق مقررات رسیدگی خواهد شد.

اعتقاد راسخ داریم، کمیته فوتبال ساحلی در راه رشد و توسعه پایدار فوتبال، در جهت ادامه افتخار آفرینی در عرصه‌های بین المللی، مطابق با نقشه را ه کشورمان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهیم کرد و موکدا اعلام می‌داریم متعهد هستیم مطابق منافع ملی کشورمان طی مسیر نماییم.»

گرایی یکسال محروم شد و المپیک را از دست داد

منبع:فرارو

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

گرایی یکسال محروم شد و المپیک را از دست داد

گرایی یکسال محروم شد و المپیک را از دست داد

رأی اتحادیه جهانی کشتی در مورد پرونده محمدعلی گرایی ملی پوش فرنگی کار در رقابت های جهانی صربستان اعلام شد.