خانه / آموزش / آموزش بافتنی / آموزش بافت لباس / طرز بافت سارافن دخترونه

طرز بافت سارافن دخترونه

طرز بافت سارافن دخترونه :

  بافت سارافن دخترونه

۲۴۹ تا سر بندازید و کشباف ببافید البته کاموا ضخامتش متوسط باشه .
به ترتیب ۱۶ (۲تا پیچ ۸تایی ساده ولی در دو جهت قرینه هم ) + ۲ دانه ( بعد پیچ ثابت از رو بافته میشه )+دانه های جلو +۱۲ دانه کشباف برای پهلو+ یک طرف پشت + ۲تا (رو )+۱۶(۲ تا پیچ ۸ تایی قرینه هم )+۲ (رو)+طرف دیگر پشت +۱۲ دانه برای کشباف(یکی از زیر یکی رو )+طرف دیگر جلو +۲دانه (رو ) +۱۶ (۲ تا دسته پیچ ۸ تایی)+۲دانه رو + ۱۶ ( ۲تا پیچ ۸ تایی قرینه هم )
سعی کنید کشباف طوری بافته بشه که بعد از دو دانه از رو یک دانه زیر باشه.
تا زیر حلقه آستین صاف ادامه میدید بدون کم و زیاد بعد بافتتون سه قسمت جدا گانه بافته میشه /وسط های جلو ۲ تا و پشت که میشن ۳ قسمت.
دانه هایی که کشباف بافته بودید در زیر بغلها را نصف کنید بین پشت و جلو در قسمت حلقه و شروع به ساده بافی برای انداختن پیچ کنید برای هر کدام از قسمتهای جلو و پشت باید کم کردن برای حلقه قبل از این پیچها انجام بشه.
۱۲ دانه ای که برای کشباف داشتید دو قسمت ۶ تایی میشه و از این ۶ تا ۲ تا رو و ۴ تای دیگه برای جابجا شدن برای پیچها و کم کردنها قبل این ۶ تا دانه باید هر ۲ رج یکی کم بشه تا ۶ دانه از هر طرف جلو و یا پشت کم بشه یعنی رج در میان تا ۱۲ رج بعد از شروع حلقه.

یقه جلو  :

یقه جلو را هم وقتی ۶ سانتیمتر از شروع حلقه بالا رفتید هر ۴ رج یکدانه کم کنید.
برای هفت یقه جلو تا وقتی ۴۰دانه در میل برای جلو بمونه کم میشه قد حلقه استین شما در هر سایز زنانه باید ۲۰ تا ۱۹ سانت بشه در آخر و برای همه لباسها / وقتی به این قسمت رسیدید دانه ها را بدون کور کردن نگه دارید و بقیه قسمتها را به اینجا برسونید بعد همشونو با هم تا وقتی قد کلاه اندازه بشه ادامه بدید و همه را همزمان کور کنید و بدوزید.
یه کار دیگه که به جای دوختن بالای کلا ه میشه انجامش داد این هست که ۳ تا دانه وسط را مشخص کنید و با هم یکی کنید بعد بافت را بر گردونید اون دانه که رج قبل با ۳ تا یکی شدن بدست آمده با قبلی و بعدیش با هم ۳ تا را یکی کنید ولی کار به بقیه دانه ها نداشته باشید (یعنی در هر رج ۳ تا دانه وسط یکی بشه و بقیه دانه ها نبافته رها میشه.)

طرز بافت سارافن دخترانه

منبع:ایران بانو

نحوه بافت جوراب شلواری نوزاد

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

آموزش بافت جلیقه مردانه مدل پیچ لوزی یقه شال جلو بسته

آموزش بافت جلیقه مردانه مدل پیچ لوزی یقه شال جلو بسته

از سری آموزش های بافتنی با یک آموزش دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم. در ادامه می خواهیم شما را با نحوه بافت یک جلیقه مردانه با پیچ لوزی شیک و زیبا آشنا کنیم. یقه این جلیقه مردانه جلو بسته از نوع یقه شال می باشد.