خانه / آموزش / آموزش بافتنی / آموزش شال وكلاه بافتني / آموزش بافت کلاه برگ برجسته شیک
امروز آموزش کلاه بافتنی با برگ های برجسته سه بعدی را برای شما توضیح خواهیم داد. این کلاه بافت بسیار راحتی  و زیبایی خاصی دارد.

آموزش بافت کلاه برگ برجسته شیک

کلاه برگ برجسته

 

مجله سر گرمی اسکیمو:

بافت پایه بلند برجسته از جلو (front-post double crochet stitch)

پایه بلند برجسته

بافت پایه بلند برجسته از پشت (back-post double crochet stitch)

پایه بلند برجسته از پشت

 

 

آموزش بافت کلاه برگ برجسته شیک

قبلا اندازه های حدودی کلاه برای سنین مختلف را تقدیمتون کرده بودم که می تونین در لینک زیر ببینید.برای این کلاه به اندازه دور سر منهای ۲.۵ سانت زنجیره بزنید.
تعداد زنجیره ها باید مضربی از ۸ باشه.

 

مرحله اول بافت کلاه برگ برجسته : بافت کشباف

برای این نمونه ۸۸ زنجیره می زنیم و روی اولین زنجیره گره نامرئی می بافیم تا حلقه شود.

 

رج اول :
۳ زنجیره زده و تا پایان رج در هر زنجیره یک پایه بلند می بافیم. به سومین زنجیره ابتدای رج بست می زنیم.

 

رج ۲ :
یک پایه کوتاه برجسته از پشت می بافیم. ۲ زنجیره می زنیم. یک پایه بلند برجسته از رو می بافیم. یک پایه بلند برجسته از زیر می بافیم. تا پایان رج به همین شکل کشباف یک پایه برجسته از زیر و یکی از رو می بافیم. به دومین زنجیره ابتدای رج بست می زنیم. به اندازه ۴ سانت کشباف می بافیم در اینجا ۵ رج کشباف ۴ سانت شده.

 

 

 

 

 

 

کلاه برگ برجسته

کلاه برگ برجسته

مرحله دوم بافت کلاه برگ برجسته : بافت برگها

رج ۶ :
۳ زنجیره و ۶ پایه بلند بافته ، سپس در گره بعدی، یک پایه بلند ، یک زنجیره و یک پایه بلند می بافیم. تا پایان رج (۷ پایه بلند بافته و یک پایه بلند، یک زنجیره و یک پایه بلند در گره بعدی می زنیم.) به سومین زنجیره ابتدای رج بست می زنیم.

آموزش گام به گام بافت کلاه دخترانه جدید

 

 

رج ۷ :
یک پایه کوتاه برجسته از پشت بافته و ۲ زنجیره می زنیم. ۲ پایه بلند برجسته از پشت، یک پایه بلند برجسته از جلو و ۳ پایه بلند برجسته از پشت می بافیم. جایی که دوپایه و زنجیره زده بودیم: پایه اول را پایه بلند برجسته از جلو، روی زنجیره (یک پایه بلند، یک زنجیره و یک پایه بلند) و پایه بعدی را هم پایه بلند برجسته از جلو می بافیم. تا پایان رج۷پایه بلند رج قبل را (۳پایه بلند برجسته از پشت،۱پایه بلند برجسته ازجلو،۳پایه بلند برجسته از پشت) می بافیم. هرجا۲پایه و زنجیره است،پایه بلند برجسته از جلو،پایه بلند،زنجیره،پایه بلند،پایه بلند برجسته از جلو می بافیم. کار به این شکل می شود.

 

 

 

رج ۸ :
ابتدای هر رج به شکل زیر بافته می شود: ۱پایه کوتاه برجسته از پشت و ۲ زنجیره می زنیم. ۲ پایه بلند برجسته از پشت، یک پایه بلند برجسته از جلو و ۳ پایه بلند برجسته از پشت می بافیم. تا پایان رج برای هر برگ، ۲ پایه بلند برجسته از جلو بافته و روی زنجیره را ۱پایه بلند، یک زنجیره و یک پایه بلند می بافیم.۲ پایه بلند برجسته از جلو می بافیم. بین برگها هم در هر رج به شکل زیر بافته می شود:
۳پایه بلندبرجسته از پشت،۱پایه بلندبرجسته ازجلو،۳پایه بلندبرجسته از پشت

 

 

رج ۹:
برای هر برگ،۳ پایه بلند برجسته از جلو بافته و روی زنجیره را ۱پایه بلند، یک زنجیره و یک پایه بلند می بافیم. ۳ پایه بلند برجسته از جلو می بافیم.همونطور که می بینین در هر رج، با بافت پایه بلند برجسته روی پایه بلند رج قبل،یک پایه بلند برجسته به طرفین برگ اضافه میشه. وسط برگ هم ۱پایه بلند، ۱زنجیره و ۱پایه بلند می بافیم.خب تا اینجا کلاهمون این شکلی شده

تمیز کردن خانه را به این علت به آقایان بسپارید

Capture 27

 

آموزش بافت کلاه کودک

 

رج ۱۰ :

 

پایه بلند برجسته برگ ها ۴ تا در هر طرف میشه.

 

رج ۱۱:
دو پایه بلند برجسته اول و آخر برگ را یکی میکنیم. به عبارتی یک دانه از طرفین برگ کم می شود. وقتی کم کردن طرفین برگ شروع شد لازم نیست وسط برگ دانه اضافه بشه بنابراین از این به بعد ۱پایه و زنجیره و ۱ پایه وسط را نمی بافیم.

 

برگ ها به این شکل میشن:
دو پایه بلند برجسته از جلو یکی شده ، ۶ پایه بلند برجسته از جلو و دوپایه بلند برجسته از جلو یکی شده.

 

رج ۱۲
مجددا طرفین برگ را دو پایه برجسته یکی می کنیم.بنابراین وسط برگ ۴ پایه بلند برجسته از جلو خواهد بود.

 

بافت برگ در رج ۱۳:
دو پایه بلند برجسته یکی شود. ۲ پایه بلند برجسته ۲ پایه بلند برجسته یکی شود.

 

رج ۱۴
برای بافت برگ فقط دو بار (۲ پایه بلند برجسته یکی می شود.)

 

رج ۱۵

نوک برگ دو پایه بلند برجسته از جلو یکی می شود.

 

رج ۱۶
مجددا نوک برگ را یک پایه بلند برجسته از جلو می بافیم. بافت به این شکل شده: ۳ پایه بلند برجسته از پشت، یک پایه بلند برجسته از جلو

 

 

Capture 28

مرحله سوم بافت کلاه برگ برجسته

رج ۱۷
پایه بلند برجسته از جلو نوک برگ را نمی بافیم. به این ترتیب بین پایه بلند برجسته از جلوها ۶ پایه بلند برجسته از پشت بافته می شود. ۹ رج دیگر به همین صورت بافته می شود. ارتفاع کلاه تقریبا ۱۷ سانت شده

آموزش کلاه بافتنی؛ اموزش تصویری بافت کلاه

 

 

 

مرحله نهایی بافت کلاه برگ برجسته

رج بعد

یک پایه کوتاه برجسته از پشت و ۲ زنجیره می زنیم. یک پایه بلند برجسته از پشت بافته یک پایه بعدی را نبافته و پایه بلند برجسته از جلو را می بافیم. یک پایه بلند برجسته از پشت را نبافته و ۴ تای بعدی را یکی می کنیم.مجددا یک پایه را نبافته و پایه بلند برجسته از جلو را می بافیم.تا پایان رج از ۶ پایه بین پایه برجسته از جلوها، دو پایه طرفین را نبافته و ۴ تای وسط را یکی می کنیم.آخر رج هم ۲ پایه بلند برجسته از پشت را با دومین زنجیره ابتدای رج یکی می کنیم. دانه های بالای کلاه به این شکل کم می شود یک گره نامرئی روی پایه بلند برجسته رج قبل می زنیم. یک پایه کوتاه برجسته از جلو می بافیم. دو زنجیره می زنیم. با دو پایه بلند برجسته بعدی یکی میکنیم. به دانه بین پایه بلندهای برجسته از جلو کاری نداریم.پایه بلندهای بعدی را هم دوتایکی دوتایکی می کنیم. در پایان به دوین زنجیره ابتدای رج بست می زنیم.  به این ترتیب بالای کلاه بسته می شود. نخ را می چینیملبه کلاه را پایه کوتاه معکوس میزنیم. فقط ۴ دانه یکبار یکی از کشباف ها را نمی زنیم تا از شل شدن لبه کلاه جلوگیری شود. فیلم آموزش پایه کوتاه معکو بالای کلاه را پوم پوم یا منگوله بزنید.

 

Capture 30

منبع:دایان

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

بافتنی و آموزش بافت کلاه بابانوئلی زنانه شیک و زیبا کم کم داریم به روزهای سرد پاییزی و زمستانی نزدیک می شویم و باید به فکر تهیه پوشاک گرم برای این فصول باشیم، به همین علت امروز با آموزش نحوه بافت یک کلاه زنانه شیک و دوست داشتنی در خدمت شما عزیزان هستیم.

بافتنی و آموزش بافت کلاه بابانوئلی زنانه شیک و زیبا

کم کم داریم به روزهای سرد پاییزی و زمستانی نزدیک می شویم و باید به فکر تهیه پوشاک گرم برای این فصول باشیم، به همین علت امروز با آموزش نحوه بافت کلاه بابانوئلی ,یک کلاه زنانه شیک و دوست داشتنی در خدمت شما عزیزان هستیم.