تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مرداد 1401 - 10:11
48 بازدید
کد خبر : 53739

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد مجله سر گرمی اسکیمو: امروز به شما برخی ترفندها را معرفی می کنیم که احتمالا روزی بتوانند شما را از مرگ و نابودی نجات دهند, پس حتماً آنها را یاد بگیرید. شما هرگز نمی توانید رویدادها بد را پیش بینی کنید, اما میتوانید یاد بگیرید که چگونه

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

امروز به شما برخی ترفندها را معرفی می کنیم که احتمالا روزی بتوانند شما را از مرگ و نابودی نجات دهند, پس حتماً آنها را یاد بگیرید. شما هرگز نمی توانید رویدادها بد را پیش بینی کنید, اما میتوانید یاد بگیرید که چگونه در موقعیت‌های بد جان تندرست به در ببرید. در این جا ترفندهایی را یاد می گیرید که شانس زنده ماندن شما را در موقعیت‌ های گوناگونی مانند گم شدن در جنگل, زمین لرزه, طوفان و … افزایش می دهند.

 

تولید چاقو با سیگار

اگر در طبیعت گم شوید, نیاز به یکسری چیزهای اساسی دارید, یک سرپناه, آب و گرچه چاقو. پیدا کردن یک سرپناه و اندکی آب نستا آسان‌تر هست, اما اگر چاقو نداشته باشید می توانید با سیگار چاقو درست کنید! تولید یک چاقوی موقت با سیگار آسان هست, اما حواستان باشد که چاقوی سیگار میتواند

 

بسیار تیز و برنده باشد! برای فرآوری چاقو از سیگار ابتدا باید فیلتر آن را روشن کنید و اجازه دهید بسوزد. زمانی که سوخت, با انگشت خیس فیلتر را فشار دهید تا شکل بگیرد. اکنون شما یک چاقوی تیز دارید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

گیر افتادن در یک ماشین غرق شده

اکثر مردم فکر میکنند که گیرافتادن در ماشین‌ در حال غرق شدن فقط در فیلم‌ها رخداد می‌افتد. با این حال, یقین کنید یا نه, افراد زیادی میباشند که در این موقعیت گرفتار میشوند؛ و حتی بدتر از آن, خیلی از آن‌ها درون این خودرو‌ها مرده اند, چون نمی دانستند چگونه باید فرار کنند. اگر در چنین موقعیتی گیر افتادید,

 

حتی کوشش نکنید در را باز کنید, چون فشار آب به شما اجازه اینکار را نمیدهد. در عوض با کمربند ایمنی یا هر وسیله دیگری که در ماشین دارید کوشش کنید شیشه‌ها را بشکنید و وقت خود را برای باز کردن در تلف نکنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

دست‌های بسته

اگر ربوده شدید و آدم ربا دست‌های شما را محکم گره زد, یک راه هوشمندانه برای فرار وجود دارد. برای اینکار ابتدا باید مطمئن شوید که آدم ربایان نزدیکتان نیستند. نخستین کاری که باید بکنید این هست که مشتتان را تا جاییکه می شود محکم گره کنید. اینکار باعث می شود ماهیچه‌های مچ شما منبسط شوند. سپس دستتان را شل کنید و از میان طنابی که دور مچتان گره خورده دستتان را بیرون بکشید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

مانند یک حرفه‌ای آتش روشن کنید

اگر هیچ ماده‌ای ندارید که با بهره گیری از آن بتوانید آتش روشن کنید, نترسید. یک ترفند هوشمندانه وجود دارد که به شما اجازه می دهد با یک وسیله غیرمعمول آتش روشن کنید. یقین کنید یا نه شما میتوانید با بهره گیری از چیپس اینکار را کنید! بله, چیپس سیب زمینی! تنها کاری که باید بکنید این هست

به راحتی آویز گلدان های شیک و ارزان بسازید

 

که کمی چیپس با خودتان به سفر ببرید. لازم هست بدانید که نودل‌های فوری و غلات صبحانه میتواند آتش را شعله ور نگه دارند بنابراین فراموش نکنید همراه چیپس, کمی نودل هم ببرید!

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

کلید بعنوان وسیله دفاعی

اگر مجبورید از محله‌ای عبور کنید که آمار جرم و جنایت در آن بالاست, پیشنهاد می کنیم چیزی با خودتان داشته باشید که در حملات احتمالی از شما محافظت کند. لازم نیست حتماً چاقو یا تفنگ باشد. حتی کلید هم میتواند کارتان را راه بیندازد. اما باید یاد بگیرید که کلید را چگونه برای دفاع از خودتان نگه دارید. نباید کلید را بین انگشتانتان بگیرید بلکه باید در یک جهت مستقیم نگه دارید و فشار مناسب را وارد کنید تا بتوانید ضربه بزنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

برق رفته و شمع ندارید؟

این روز‌ها قطعی برق چندان رخداد می‌افتد. اما همه ی میتوانند با روشن کردن شمع, قطعی برق در شب را بردباری کنند. با این حال, ترس حقیقی وقتی شروع میشود که شمع هم در منزل نداشته باشیم. اما نباید در این خصوص نگران باشید, زیرا یک جایگزین مفید به جای آن به شما معرفی میکنیم. این جایگزین بی نظیر مدادشمعی هست. مداد شمعی‌ها فقط برای نقاشی نیستند, آن‌ها هنگام قطع شدن برق هم کاربرد دارند و میتوانید به جای شمع آن‌ها را روشن کنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

دور کردن کنه ها

اگر قصد دارید یک روز کامل را در جنگل بگذرانید, باید بدانید که احتمال زیادی دارد که کنه‌ها به شما حمله کنند. کنه‌ها حیوانات بسیار خطرناکی میباشند, زیرا حامل مریضی‌های خطرناکی مانند لایم و تب کلرادو میباشند. یک راه هوشمندانه برای دور کردن این جانور وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید روغن

 

درخت چای و اندکی آب هست. برای تهیه محلول روغن چای درختی و آب را به نسبت یک به دو ترکیب کنید و محلول حاصل را روی لباس‌ها و کفش هایتان اسپری کنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

طوفان

هنگام طوفان هرگز نباید زیر پل یا سازه‌های ترافیکی دیگر مخفی شوید. علت آن هم ساده هست. این سازه‌ها در طوفان به راحتی فرو می‌ریزند. در عوض میتوانید به سمت نزدیک‌ترین پناهگاهی که می‌شناسید رانندگی کنید. اگر برای اینکار زیادی دیر شده, اتومبیلتان را متوقف کنید, کمربند ایمنی را بیندید, همۀ پنجره‌ها را ببندید و سرتان را با چیزی حفاظت کنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهدطوفان رعد و برق

طوفان‌های رعد و برق بسیار خوفناک میباشند, چون هر سال جان هزاران نفر را میگیرند. اما درواقع این طوفان تندری نیست که جان افراد را میگیرد بلکه اشتباهات خودشان هست که نمی دانند چگونه نسبت به این پدیده واکنش نشان دهند. برای حفظ جانتان هنگام طوفان تندری لازم هست که دو چیز را بدانید.

ترفند تعمیر کفش های لغزنده و کف ساییده

 

نخستین و مهمترین نکته این هست که هنگام طوفان تندری هرگز زیر سازه‌ها یا درختان بلند مخفی نشوید, زیرا رعد و برق جذب چنین اشیایی میشود. هم چنین اگر بیرون هستید نباید از موبایل هوشمندتان بهره گیری کنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

گیر افتادن زیر بهمن

اگر زیر بهمن گیر افتادید باید خیلی سریع عمل کنید تا بتوانید خودتان را نجات دهید؛ بنابراین وقتی زیر بهمن گیر افتادید, نخستین کاری که باید بکنید این هست که حرکت نکنید. سپس اندکی فضا مقابل دهانتان ایجاد کنید. بعد آب دهان خود را بیرون بریزید و مشاهده نمایید که گرانش زمین آن را به کدام سمت حرکت میدهد. وقتی متوجه شدید زمین کدام طرف هست بی درنگ شروع به کندن در جهت مخالفش کنید!

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

رفع تشنگی در مناطق برفی

اگر در یک منطقه برفی گم شوید و هیچ آبی برای خوردن نداشته باشید چه میکنید؟ احتمالا شروع به خوردن برف و یخ می کنید تا تشنگیتان برطرف شود. اما هرگز نباید اینکار را کنید. چون ممکن هست منجر به مریضی خطرناک هیپوترمی شود. در چنین مواقعی نیاز به یک فندک و اندکی برف دارید. ابتدا برف را ذوب کنید و سپس انچه بیرون می آید را بنوشید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

محافظت در مقابل زمین لرزه

زمین لرزه‌ها پدیده‌های طبیعی میباشند که هنوز قابل پیش بینی نیستند. به همین علت هست که هزاران نفر بر اثر زمین لرزه جان خود را از دست میدهند. اما اگر زمین لرزه محل زندگی شما را لرزاند چگونه باید جان خود را حفظ کنید؟ وقتی زمین شروع به لزرش خوردن می کند فورا خودتان را به شکل جنین جمع کنید. سپس کوشش کنید خودتان را در شیء بزرگی مانند کمد یا مبل جای دهید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

ساعت بعنوان قطب نما

گم شدن در جنگل یا بیابان بدون قطب نما خوفناک هست. اما تا زمانی که ساعت مچی دارید نیاز نیست از چیزی بترسید, زیرا ساعتتان می تواند بعنوان قطب نما عمل کند. اگر در نیمکره شمالی هستید عقربه ساعت شمار را با خورشید تراز کنید. نقطه‌ای که بین ساعت ۱۲ و عقربه ساعت شمار قرار می گیرد جنوب را نشان می دهد؛ و اگر در نیمکره جنوبی گم شدید ساعت ۱۲ را با خورشید تراز کنید.

https://www.skimo.irترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

آب آلوده قابل نوشیدن

اگر در بیابان گم شدید هرگز نباید به خودتان اجازه دهید که آب آلوده بنوشید. یک راه ساده وجود دارد که می توانید آب آلوده را قابل آشامیدن کنید. برای اینکار نیاز به سفید کننده دارید! چند قطره سفید کننده را داخل بطری آب آلوده بریزید و اجازه دهید نیم ساعت ته نشین شود. اینکار آب آلوده را برای خوردن بی خطر می کند

استفاده های جالب از مداد

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهدچاقو را بیرون نکشید

افراد زیادی فکر میکنند که اگر کسی به آن‌ها چاقو زد و فرار کرد باید فورا چاقو را بیرون بکشند و با اورژانس تماس بگیرند. این افراد نمی دانند که بیرون کشیدن چاقو یا هر شیء دیگری که با آن صدمه دیده اند می تواند خطرناک باشد. بیرون کشیدن چاقو میتواند خونریزی را اکثر کند و در نهایت منجر به مرگ شود.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

دست در جیب‌

میدانیم که افراد زیادی در حالی‌که دست هایشان در جیبشان هست از پله‌ها پایین میروند و احتمالا نمی دانند که این کارشان میتواند فاجعه باریکلا باشد. زیرا اگر از پله‌ها پایین بیفتید هیچ چیزی نخواهید داشت که روی آن فرود امنی داشته باشید. شما به دست هایتان نیاز دارید که هنگام افتادن از پله‌ها روی آن‌ها فرود بیایید, بنابراین دست در جیب از پله پایین نیایید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهدساختمان محترق

اگر در آتش سوزی یک ساختمان گیر افتادید میتوانید با دنبال کردن یک قانون به راحتی جان تندرست به در ببرید: «پایین بروید, بیرون بروید» به این معنی که در این مواقع تا حد امکان پایین بمانید و به دنبال راه خروج از ساختمان باشید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

گیر افتادن در جریان شکافنده دریا

شمار زیادی از کسانی که در این جریان گیر می‌افتند کاری میکنند که شرایط را بدتر می کند و آن این هست که کوشش می‌کنندبرخلاف جریان شکافنده و مستقیما به طرف ساحل شنا کنند. شما هرگز نباید در چنین موقعیتی به سمت ساحل شنا کنید بلکه باید مورب شنا کنید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

پرتاب نارنجک نزدیک شما

اگر نزدیک به محلی باشد که نارنجک پرتاب می شود یا انفجار رخ می دهد باید فورا دهانتان را باز کنید. با اینکار اجازه می دهید فشار انفجار بدون این که به اندام‌های حیاتی شما صدمه بزند در بدن تان جریان یابد

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

پیش بینی طوفان

اگر حباب‌های نوشیدنی شما به وسط نوشیدنی حرکت میکند بدانید که طوفان در راه هست؛ بنابراین دفعه بعدی که حباب‌های قوه در وسط بودند بدانید که یک طوفان تندری قرار هست رخداد بیفتد.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

ضدعفونی در طبیعت

اگر در طبیعت دچار بریدگی شدید چه میکنید؟ آیا منطقه بریده شده را با آب رودخانه یا دریاچه می‌شویید؟ اگر به این روش بریدگی را ضدعفونی میکنید اشتباه می کنید. ضدعفونی بریدگی با آب رودخانه یا دریاچه زخم را بدتر می کند. در عوض این قسمت را با آب آشامیدنی تصفیه شده بشویید.

ترفندهای جالب که شاید روزی زندگیتان را نجات دهد

منبع:پارس ناز

 

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.