چگونه پرینت اسکرین بگیریم؛ محل کلید Print Screen روی کیبورد

0 minutes, 39 seconds Read

چگونه پرینت اسکرین بگیریم؛ محل کلید Print Screen روی کیبورد

آیا تاکنون از شما درخواست شده است تا با استفاده از کلید Print Screen در ویندوز ۱۰ از صفحه نمایش خود عکس بگیرید؟ آیا نمی دانسته اید که کلید Print Screen در کجا قرار دارد؟ حتی اگر آن را یافته و فشرده باشید، اتفاقی روی نداده است. بدون شک بیشتر سردرگم شده اید. نگران نباشید. ما به کمک شما آمده ایم. در انتهای این مطلب، در استفاده از کلید Print Screen برای عکس گرفتن از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ تبدیل شده اید. سوالاتی مانند کلید Print Screen کجاست، چگونه Print Screen را فعال نمایید و چگونه از آن استفاده کنید در این مطلب پاسخ داده خواهند شد. علاوه بر این، نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ بدون استفاده از کلید Print Screen نیز توضیح داده شده است. اجازه دهید شروع به کشف قدرتهای جادویی کلید Print Screen در ویندوز ۱۰ بنماییم.

چگونه پرینت اسکرین بگیریم

کلید Print Screen در کجا قرار دارد؟ (کلید میانبر اسکرین شات ویندوز ۱۰)

کلید Print Screen معمولاً در گوشه سمت راست بالای صفحه کلید قرار دارد. شما معمولاً یکی از این عبارات را بر روی این کلید مشاهده خواهید کرد:

 • Prt sc
 • PrtSc
 • PrtScn
 • PrntScrn
چگونه پرینت اسکرین بگیریم | محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز 10

اگر عبارت دیگری همراه با این عبارات بر روی این کلید نوشته شده بود، شما برای فعال کردن آن از کلید عملیات (fn) بر روی صفحه کلیدتان استفاده کنید. یعنی باید کلید fn را نگه داشته و سپس کلید Print Screen را بزنید تا از صفحه نمایش عکس گرفته شود.

چگونه از Print Screen برای عکس گرفتن از صفحه نمایش استفاده کنیم؟ (چگونه پرینت اسکرین بگیریم)

روشهای مختلفی برای عکس گرفتن از صفحه نمایش با استفاده از کلید Print Screen در ویندوز ۱۰ وجود دارد.

روش ۱: عکس گرفتن از کل صفحه با استفاده از Print Screen (عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر در ویندور ۱۰)

این ساده ترین روش برای عکس گرفتن از صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ می باشد. با فشردن این کلید، تصویری از کل صفحه نمایش (فعال) در حافظه سیستم ذخیره خواهد شد. با این وجود این تصویر کماکان در هیچ کجای سیستم ذخیره نشده است.  این تصویر به طور موقت در حافظه سیستم شما تا زمانی که شما چیز دیگری را کپی کنید، ذخیره و نگهداری خواهد شد. شما باید این تصویر موقت را در یک نرم افزار مانند MS Paint, Paint 3D یا نرم افزارهای دیگر اصطلاحاً بچسبانید (paste). از کلید میان بر Ctrl + V بر روی صفحه کلید برای چسباندن این تصویر استفاده کنید. پس از چسباندن آن در یکی از نرم افزارها، می توانید با استفاده از گزینه Save آن را بر روی سیستم ذخیره کنید. توجه کنید که لازم نیست حتماً این تصویر را در یک نرم افزار ویرایش تصاویر بچسبانید بلکه می توانید آن را در نرم افزارهایی مانند Microsoft Word یا Google Docs نیز استقاده نمایید. معمولاً وقتی شما بر روی موبایل از صفحه نمایش عکس می گیرید، صفحه برای چند لحظه تار می شود که نشان می دهد از صفحه نمایش عکس گرفته شده است. با این وجود در کامپیوتر با فشردن کلید Print Screen هیچ اتفاقی روی نمی دهد. اما نگران نباشید، کافیست تنها یکی از برنامه های مذکور را باز کرده و تصویر گرفته شده را در آن بچسبانید.

نکته: اگر از OneDrive استفاده می کنید، تصاویر گرفته شده به صورت خودکار در پوشه OneDrive ذخیره خواهند شد. در مواردی که به شما پیام داده می شود که تصاویر گرفته شده در OneDrive ذخیره شده اند، می توانید نحوه غیرفعال کردن این پیام یا ذخیره شدن تصاویر در OneDrive را در این مطلب بیاموزید.

  پاک کردن اتوماتیک مطالب ذخیره شده در Ducuments در منوی استارت

روش ۲: تصویر برداری و ذخیره سازی از کل صفحه با استفاده از Print Screen (محل ذخیره اسکرین شات در کامپیوتر)

روش اول به طور مستقیم تصاویر گرفته شده را در کامپیوتر ذخیره نمی نماید. برای ذخیره کردن تصاویر بر روی سیستم بدون نیاز به چسباندن آنها، کلیدهای ویندوز و Print Screen را به صورت همزمان فشار دهید.

اموزش گرفتن اسکرین شات در ویندوز10

 • با این کار صفحه نمایش برای یک لحظه تار شده و به شما می فهماند که از آن عکس گرفته شده است. در این روش، از کل صفحه نمایش عکس گرفته می شود.شما می توانید این تصاویر گرفته شده از صفحه نمایش را در پوشه Pictures > Screenshots بیابید. اگر این تصاویر را در این مکان نیافتید، مسیر C:\Users\username\Pictures\Screenshots را امتحان کنید.

محل ذخیره اسکرین شات در کامپیوتر

روش ۳: عکس گرفتن از پنجره فعال با استفاده از Print Screen

در این روش، به جای عکس گرفتن از کل صفحه نمایش، می توانید از پنجره فعال عکس بگیرید. مثلاً فرض کنید می خواهید از صفحه حداقل شده Word عکس بگیرید.

 • شما می توانید این کار را با استفاده از کلیدهای میان بر Alt + Print screen انجام دهید. این دو کلید را به صورت همزمان فشار دهید تا تنها از پنجره فعال عکس گرفته شود.

چگونه پرینت اسکرین بگیریم؛ محل کلید Print Screen روی کیبورد کلید میانبر اسکرین شات ویندوز 10

 • مشابه روش ۱، تصویر گرفته شده به صورت مستقیم در سیستم ذخیره نخواهد شد و شما لازم است آن را در برنامه هایی مانند MS Paint چسبانده و ذخیره کنید.

روش ۴: اختصاص دادن یک ابزار برش زدن به کلید Print Screen

اگر روشهای بالا نیاز شما را برآورده نمی کنند، می توانید ابزار برش زدن در ویندوز ۱۰ (Snipping Tool) را به کلید Print Screen اختصاص دهید. وقتی این کار را انجام دهید، ابزار Snipping Tool با فشردن کلید Print Screen فعال خواهد شد. با استفاده از این ابزار، شما می توانید به صورت سفارشی از صفحه نمایش عکس بگیرید. شما می توانید ناحیه ای را که می خواهید از آن عکس بگیرید، انتخاب کرده، از پنجره انتخاب شده عکس بگیرید تا از ترفندهای پیشرفته دیگر استفاده نمایید. تصاویر گرفته شده در ابزار Snipping Tool باز شده و شما می توانید بر روی آنها چیزی نوشته یا طراحی انجام دهید. نهایتاً پس از رسیدن به تصویر دلخواه، می توانید آن را ذخیره کنید.

  چگونه شارژ باتری لپ‌ تاپ خود را هنگام کار با آن حفظ کنیم؟

برای مرتبط ساختن Snipping Tool با کلید Print Screen، این مراحل را دنبال کنید:

 • گام ۱: از طریق منوی Start وارد قسمت Settings در ویندوز ۱۰ شوید. همچنین می توانید از کلیدهای میان بر ویندوز + I برای باز کردن این قسمت استفاده نمایید. اکنون به سراغ گزینه Ease of Access بروید.پرینت اسکرین در ویندوز چگونه پرینت اسکرین بگیریم؛ محل کلید Print Screen روی کیبورد بهترین روش عکس گرفتن از صفحه نمایش کس گرفتن از پنجره فعال با استفاده از Print Screen
 • گام ۲: در نوار سمت چپ در این قسمت، پایین رفته و بر روی گزینه Keyboard کلیک کنید. در سمت راست پنجره شما Keyboard settings را مشاهده خواهید کرد. مجدداً در این قسمت پایین رفته و گزینه مربوط به میان بر Print Screen را فعال نمایید.

 چگونه پرینت اسکرین بگیریم؛ محل کلید Print Screen روی کیبورد بهترین روش عکس گرفتن از صفحه نمایش کس گرفتن از پنجره فعال با استفاده از Print Screenتنظیمات کلید Print Screen

 چگونه بدون استفاده از کلید Print Screen در ویندوز ۱۰ از صفحه نمایش عکس بگیریم؟

اگر نمی خواهید کلید Print Screen را با ابزار Snipping Tool مرتبط کنید یا از کلید Print Screen برای عکس گرفتن از صفحه نمایش استفاده نمایید، کماکان می توانید Snipping Tool را با استفاده از کلید میان بر ویندوز + Shift + S باز کنید. همچنین، می توانید به این ابزار از طریق منوی Start دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید از ابزار Snip and Sketch در ویندوز برای عکس گرفتن از صفحه نمایش بدون نیاز به کلید Print Screen استفاده نمایید. تفاوت بین ابزارهای Snipping Tool و Snip and Sketch را در این مطلب بیاموزید.

 

بهترین روش عکس گرفتن از صفحه نمایش بدون استفاده از کلید Print Screen در ویندوز ۱۰

روشهای ۲ و ۴ برای عکس گرفتن و ذخیره کردن تصاویر صفحه نمایش بسیار آسان هستند. من معمولاً با استفاده از روش ۴ کلید Print screen را با Snipping tool در سیستم خود مرتبط می نمایم. این کار به من اجازه می دهد علاوه بر عکس گرفتن از صفحه نمایش، بتوانم بر روی تصاویر ویرایش و تغییرات نیز اعمال کنم. اگر به هر دلیلی نمی توانستید از صفحه نمایش خود در ویندوز ۱۰ عکس بگیرید، این ۴ روش را برای رفع این مشکل در این مطلب امتحان کنید.

 

منبع:سلام دنیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *