ماجرای زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه چه بود؟

مجموعه: اخبار اجتماعی, اخبار ویژه تعداد بازدید: 159
ماجرای زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه چه بود؟

ماجرای زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه چه بود؟

 
 ماجرای زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه چه بود؟  زنده شدن مرده پارسی خبر آبدانان غسالخانه

ویدیویی در شبکه‌های مجازی ایلام در حال انتشار است که نشان می‌دهد نوزاد ۵۱ روزه آبدانانی پس از اعلام فوت و انتقال به غسالخانه، دوباره جان می‌گیرد.

هنگامی که والدین فرزند خود را برای تدفین به آبدانان با فاصله حدود ۱۷۵ کیلومتر از ایلام، انتقال می‌دهند مسوول‌ غسالخانه آبدانان متوجه تپش قلب نوزاد می‌شود.

پس از حضور اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان، زنده بودن نوزاد تایید و برای مراقبت بیشتر به بیمارستان انتقال داده می‌شود.

نوزاد هیچ گونه بیماری مادرزادی و ژنتیکی ندارد

مراد ایمانی پدر نوزاد ۵۱ روزه گفت: بچه‌ی من هیچ گونه بیماری مادر زادی ندارد و تنها زمان به دنیا آمدن به علت کمبود اکسیژن در بیمارستان احیا شده است و تمامی آزمایشات دال بر سالم بودن بچه است.

وی افزود: چند روز پیش بچه را به علت تشنج به بیمارستانی در آبدانان بردیم که به علت کمبود امکانات از آن جا نوزادمان را به بیمارستان امام استان ایلام انتقال دادند؛ آنجا به دلیل عدم رسیدگی و نگه داشتن نورادمان با حال وخیم در بخش عمومی متاسفانه با کمبود اکسیژن مواجه می‌شود و  نوزاد به کما می‌رود.

پدر نوزاد ادامه داد: نوزاد بعد از سه روز در کما اطلاع دادند که فوت شده است و ما برای تحویل جنازه به بیمارستان رفتیم که از ما خواستن کتبا بنویسیم از تیم پرستاری هیچ شکایتی نداریم؛ بعد از اینکه نوزادمان ۲ ساعت و نیم در سردخانه بود از ایلام تا آبدانان(۱۷۵ کیلومتر) با ماشین خودم نوزاد را به غسالخانه انتقال دادم.

وی گفت: در غسالخانه غسال متوجه علائم حیاتی نوزاد می‌شود که به اوژانس رسول اکرم(ص) اطلاع و بعد از تایید برای مراقبت بیشتر به بیمارستانی در آبدانان انتقال داده می‌شود و از آنجا نوزادمان را به اهواز انتقال دادند.

ایمانی افزود: نوزادمان در بخش آی سی یو بستری است از مسوولین مربوطه میخواهم که توجه و دقت خود را برای اینجور موارد بالا ببرند و از اخبار و اطلاعات نادرست به مردم خودداری کنند.

هنگام غسل دادن متوجه ضربان قلب نوزاد شدم

مرتضی بیگی غسال آبدانانی گفت: طبق معمول هر روز، برای غسل جسد به غسالخانه رفتم و با نوزادی ۵۱ روزه روبرو شدم.

وی افزود: هنگام غسل دادن متوجه ضربان نوزاد شدم و با توجه به آموزش هایی که قبلاً در هلال احمر دیدم، نوزاد را احیا کردم و بعد با کمک اورژانس او را به بیمارستان منتقل کردیم.

تشکیل تیم ویژه پیرامون بررسی موضوع

رضا امیری‌مقدم جانشین دادستان استان ایلام گفت: به دستور دادستان تیم ویژه متشکل از دادستانی، بازرسی و نظام پزشکی تشکیل تا سریع به موضوع ورود و نسبت به بررسی موضوع اقدام کنند.

وی افزود: دادستانی به علوم پزشکی برای روشن شدن ماجرای نوزاد آبدانانی ۴۸ ساعت مهلت داده است.

عدم پاسخگویی مسوولین

پس از گذشت بیش از ۲۰ ساعت از گذشت این اتفاق تاکنون مسئولان علوم پزشکی اظهار نظری در این خصوص نکرده اند و موضوع را در دست بررسی اعلام می کنند که تلاش های خبرنگار ما برای یافتن جوابی منطقی تاکنون بی نتیجه مانده، در ادامه در صورت ارایه پاسخ، منتشر خواهد شد.

منبع:.parsine.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ماجرای زنده شدن نوزاد آبدانانی در غسالخانه چه بود؟”

قالب تفریحی