بیوگرافی و ماجرای دستگیری سلما الشیمی مدل مصری + عکس های جنجالی

مجموعه: بیوگرافی تعداد بازدید: 165
بیوگرافی و ماجرای دستگیری سلما الشیمی مدل مصری + عکس های جنجالی

بیوگرافی و ماجرای دستگیری سلما الشیمی مدل مصری + عکس های جنجالی

سلما الشیمی مدل مصری با انتشار عکس های نیمه لخت و نیمه برهنه در اهرام ثلاثه مصر جنجالی شد که منجر به بازداشت و دستگیری وی شد. در ادامه تصاویر و ماجرای دستگیری مدل مصری الشیمی و بیوگرافی و نشانی اینستاگرام وی را در مجله  میخوانید.

 

بیوگرافی سلما الشیمی مدل مصری

سلما الشیمی مدل مصری است که در زمینه مدلینگ و مانکنی فعالیت دارد و این روزها جنجالی شده است.

عکس های نیمه برهنه در اهرام ثلاثه

الشیمی به همراه یک عکاس حرفه‌ای به علت گرفتن عکس‌های نیمه برهنه در محوطه اهرام ثلاثه مصر و در نکروپلیس باستان در سقاره، در مصر، بازداشت شده اند.

سلمی الشیمی، مدل و رقصنده عرب هفته گذشته در صفحه اینستاگرامش عکس‌های نیمه برهنه با لباس مصریان باستان از خود منتشر کرد که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی مصر منتشر شده و مورد انتقاد کاربران فراوانی قرار گرفته است. کاربران معتقدند این تصاویر مشمئز کننده‌ هستند و الشیمی با پوشیدن این لباس و گرفتن عکس در اهرام ثلاثه به میراث تاریخی کشورشان توهین کرده است.

ماجرای دستگیری مدل مصری سلما الشیمی با عکس های جنجالی و بیوگرافی

علت دستگیری مدل مصری الشیمی

مقامات مصری نیز در این‌باره با این گروه از کاربران هم عقیده‌اند و می‌گویند الشیمی به چهره‌ی مصر لطمه وارد کرده است؛ مقامات در قاهره نیز می‌گوید الشیمی مجوز تصویربرداری نداشته است. به دنبال این حواشی در چند روز گذشته، پولیس مصر از بازداشت حسام محمد عکاس این عکس‌ها و سلمی الشیمی مدل پرطرفدار مصری خبر داد.

برخلاف کاربرانی که این کار را توهین تلقی کردند، کاربرانی معتقدند این مدل مصری نه تنها اشتباهی مرتکب نشده است بلکه فرهنگ و آثار باستانی مصر را به نمایش گذاشته است.

از سوی دیگری، کاربرانی نیز عنوان می‌کنند اهرام مصر منطقه‌ای توریستی است نه نظامی و توریست‌ها می‌تواند به آنجا بروند و تصویربرداری کنند پس دلیلی برای مجوز و ممانعت از این مدل پرطرفدار مصری وجود نداشته است که او یا عکاس مجازات شود.

کاربرانی اما با اشاره به لباس نیمه برهنه این مدل عنوان می‌کنند این تصاویر به هیچ وجه تاریخ و تمدن مصر را نمایش نمی‌دهد و عکس‌ها را تحریک‌آمیز و توهین‌آمیز می‌دانند.

اینستاگرام سلما الشیمی مدل مصری و عکس ها

روزنامه محلی الاخبار الیوم، به نقل از منابع امنیتی گزارش داده است که سلما الشیمی و عکاس او از سوی اداره تحقیقات گردشگری مصر بازداشت شده‌اند.

این روزنامه وابسته به دولت، گزارش داد که این تحقیق‌ها‌ با ارسال یک شکایت از سوی یک وکیل به دادستان کل، آغاز شده است. گفته می‌شود این وکیل، خانم الشیمی را متهم کرده است که با پوشیدن لباسی به سبک فارونیک، به میراث فرهنگی مصر بی‌احترامی کرده است.

اینستاگرام سلما الشیمی

به نوشته ایندیپندنت در تصاویر ارسال شده به اینستاگرام خانم الشیمی، جایی که او بیش از ۵۶ هزار فالوئر دارد، می‌توان مشاهده کرد که وی لباسی سفید با کمربند، گردنبند و سربند به سبک مصریان باستان پوشیده است. برخی از این عکس‌ها او را ایستاده در کنار هرم زوسر که ۲۷ قرن پیش از میلاد ساخته شده است، نشان می‌دهد.

در سال ۲۰۱۸، مصر، قانون جرایم اینترنتی را به تصویب رساند که به دولت اختیار کامل برای سانسور اینترنت و نظارت بر ارتباطات می‌دهد. در این قانون، مجازات‌ حبس حداقل دو ساله و جریمه نقدی تا ۳۰۰ هزار پوند مصری، در نظر گرفته شده است.

منبع:حرف تازه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیوگرافی و ماجرای دستگیری سلما الشیمی مدل مصری + عکس های جنجالی”

قالب تفریحی