آموزش بافت پترن حصیربافت دومیل

مجموعه: آموزش اصول بافتني ومدل بافتنی تعداد بازدید: 37
آموزش بافت پترن حصیربافت دومیل

 آموزش بافت پترن حصیربافت دومیل

مجله سر گرمی اسکیمو

اگر شما هم با هنر زیبا و کاربردی بافتنی آشنایی دارید و دوست دارید با انواع مدل بافت آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید. در این جا قصد داریم تا شما را با نحوه بافت پترن حصیربافت دومیل آشنا کنیم. این مدل بافت بسیار زیبا و کاربردی می باشد.

 

http://up.rozbano.com/view/3245406/Pattern%20of%20woven%20mats.jpg

بافتنی و آموزش بافت پترن حصیربافت دومیل

 

مراحل بافت پترن حصیربافت دومیل:

برای شروع تعداد دانه ها باید مضربی از ۶ + ۲ باشد مثلا ۳۸٫

 

رج اول: یک دانه حاشیه + سه دانه بعدی را در خلال دندان کرده و به پشت کار می بریم و بعد سه دانه بعدی را به زیر می بافیم و سه دانه اول را از پشت سه دانه بافته شده دوم مجدد به میل سمت چپ منتقل کرده و از خلال دندان خارج کرده و آن ها را نیز به زیر می بافیم. این همان جا به جایی دونه ها مثل پیچ بود. تا آخر رج به همین ترتیب هر شش دانه را سه تا سه تا با هم جا به جا کرده و بافته.

 

رج دوم:  همه دانه ها به رو.
رج سوم:  همه دانه ها به زیر.
رج چهارم: همه دانه ها به رو.

 

می توانیم اگر دوست داشته باشیم قد پیچ های حصیری بلند تر شود دو رج دیگر ساده بافی کنیم بعد پیچ را بیاندازیم در غیر این صورت رج پنجم مدل را به این ترتیب می اندازیم.

 

رج پنجم:  یک دانه حاشیه + ۳ دانه به زیر +  * سه دانه بعدیرا در سنجاق یا خلال دندان گرفته اما این بار به جلو بافت نگه میداریم و سه دانه بعد ان را به زیر می بافیم و بعد سه دانه اول از جلویه سه دانه بافته شده رد کره و به میل سمت چپ منتقل کرده و ان ها را به زیر می بافیم *  تکرار از ستاره تا ستاره تا آخر رج.

 

بافت را به اندازه دلخواه از از رج اول تا رج پنجم به ترتیب تکرار می کنیم.

 

منبع: کانال بافتنی فقط دومیل

رزبانو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش بافت پترن حصیربافت دومیل”

قالب تفریحی