بافتنی و آموزش بافت مدل موزاییکی

مجموعه: آموزش اصول بافتني ومدل بافتنی تعداد بازدید: 27
بافتنی و آموزش بافت مدل موزاییکی

  آموزش بافت مدل موزاییکی

مجله سر گرمی اسکیمو:

ما می دانیم که شما علاقه مندان به هنر بافتنی دوست دارید تا با انواع مدل بافت آشنا شوید و آن ها را در کارهای خود به کار ببرید. به همین خاطر امروز تصمیم گرفتیم تا آموزش بافت یک مدل جدید با فت را خدمت شما ارائه دهیم. در این جا قصد داریم شما را با نحوه بافت مدل موزاییکی آشنا کنیم. امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار بگیرد.

 

بافتنی و آموزش بافت مدل موزاییکی

بافتنی و آموزش بافت مدل موزاییکی

 

مراحل بافت مدل موزاییکی:

بافت این مدل به این شکل می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد. تعداد دانه ها باید بر ۸ تقسیم پذیر باشد. هر مربع ۸ دانه را تشکیل می دهد و هر ۸ یا ۱۰ رج یک بار بافت عوض می شود. رج اول ((( ۸رکن، ۱ژوته، دوتایکی، ۱ژوته، دوتایکی، ۱ژوته، دوتا یکی، ۱ژوته، دوتا یکی))) داخل پرانتز تکرار شود. رج های پشت رکن همان رکن و بافت توری از رو بافته شود. ۸ تا ۱۰ رج همین بافت انجام شود.

 

حالا  جابه جایی مربع توری با رکن، فقط با این تفاوت که در مربع اول ابتدا ژوته می گرفتیم و بعد دوتا یکی می کردیم این بار ابتدا دوتا یکی کرده بعد ژوته می گیریم. مربع دوم به این روش👈 ((دوتا یکی، ۱ژوته، دوتایکی، ۱ژوته، دوتا یکی، ۱ژوته، دوتایکی، ۱ژوته، ۸رکن)) داخل پرانتز تکرار شود.

 

نکته اول: هر یک مربع در میان باید رکن و توری بافی باشد.

نکته دوم: در زمانی که رکن مربع اول هست برای مربع توری  ابتدا ژوته گرفته و بعد دوتا یکی شود. ولی وقتی مربع توری اول هست ابتدا دوتا یکی کنید بعد ژوته. این کار باعث کج شدن جهت بافت می شود.

نکته سوم: می توانید تعداد دانه های مربع کم یا زیاد کنید فقط باید دقت کنید دانه های هر دو مربع یکی باشد و دانه های جفت انتخاب کنید.

 

 

منبع: کانال بافتنی فقط دومیل

رز بانو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بافتنی و آموزش بافت مدل موزاییکی”

قالب تفریحی