نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی

مجموعه: آموزش شال وكلاه بافتني تعداد بازدید: 46
نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی

نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی

مجله سر گرمی اسکیمو:

از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی، امروز نیز با یک آموزش دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم. در ایجا قصد داریم شما را با نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی آشنا کنیم. اگر شما هم در این روزهای سرد به فکر بافت یک کلاه گرم و نرم و در عین حال شیک و همه پسند هستید در ادامه همراه ما باشید.

 

نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی

بافتنی و آموزش بافت کلاه دومیل پاپیونی

 

نحوه بافت کلاه دومیل (مدل درخواستی):

به اندازه دورسر دانه سربندازید. بعد کشباف دو زیر، دو رو تا ۵ سانتی متر بافته یک رج همه دانه ها را از رو ببافید. حالا رج پشت بافت هستید دوباره ۵ سانتی متر کشباف ببافید. دوستانی که وارد هستند دربافت، کشباف را از قسمتی که یک رج رو بافتید تا کنید و از شروع سر انداختن یک دانه بگیر و با دانه روی میل دوتا یکی کنید تا آخر که دو قسمت به هم وصل شود. دوستانی که نمی توانند در آخر بافت این قسمت را تا کرده با سوزن وصل کنند.

 

مدل بافت کلاه جودونه است به این صورت که یکی از زیر، یکی از رو، یکی از زیر، یکی از رو تا آخر بافت. رج دوم برعکس بافته می شود. رو را به زیر و زیر را به رو ببافید. رج سوم تکرار رج یکم. ۱۳ سانتی متر به همین ترتیب ببافید بعد ۹دانه بافته دوتایکی کنید. ۹ تا بافته دوتایکی تا آخر.

 

رج بعدی روی بافت ۸دانه بافته دو تا یکی کنید به همین ترتیب تا دانه ها کم شده در آخر به سوزن بگیرید و بکشید. نکته قابل توجه این است که هنگام کورکردن دو دانه شما به رو یا به زیر بافته می شود اشکالی ندارد رج بعد دوباره کم می کنید و یکی زیر یکی رو می شود. بعد تمام کردن کلاه و قسمت دولای لبه کلاه ۳۸دانه ازکل دانه ها کم کنید.

 

بعد ازکم کردن بقیه دانه ها را تقسیم بر ۴ کنید (یک قسمت قبل از بافت گوش ها، دو قسمت جلوی کلاه، یک قسمت بعدی هم برای بعد از گوش بعدی). حالا یک قسمت اول را بشمارید و علامت بزنید ۱۹دانه بشمارید علامت بزنید. این ۱۹دانه برای بافت گوش ها هست که از قسمت کشباف دانه می گیرید از یک رج بافت رو که قبلا بافته بودید دو رج جودانه بافته رج سوم یک دانه بافته دوتایکی کنید، بافت را ادامه دهید تا سه دانه آخر دوتایکی یکی بافته.

 

رج بعدی روی بافت باز یکی بافته دوتایکی بافت را ادامه داده تا سه دانه آخر دوتایکی یکی بافته. همین طور کم می کنید تا ۳دانه بماند که یک جا کور می کنید و یک بندینک ببافید یا سه دانه را با میل دوسر باز بندینک ببافید. البته در این مدل عکس مدل گوش ها دولا بافیه شما می توانید همان روشی که گفتم ببافید یا برای دولا بافی از میل گرد یا پنج میل استفاده کنید و از قسمت گوش ها وقتی دانه گرفتید یک رج هم از زیر همان دانه به همان تعداد دانه بگیرید و دولا ببافید.

 

قسمت جلوی پیشانی را رد کرده باز از قسمت گوش ها دانه بگیرید و ببافید. بافت شالگردن هم بافت رکن هست یک رج از رو رج دوم هم از رو یا مثل مدل قرمز جودونه ببافید. موفق باشید.

 

 

منبع: کانال بافتنی فقط دومیل

رزبانو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نحوه بافت کلاه دومیل پاپیونی از سری آموزش های کاربردی و زیبای بافتنی”

قالب تفریحی