آموزش بافت لیف حمام چرخشی

مجموعه: آموزش بافتني هاي تزييني تعداد بازدید: 49
آموزش بافت لیف حمام چرخشی

آموزش بافت لیف حمام چرخشی

مجله سر گرمی اسکیمو:

از سری آموزش های بافتنی، امروز نیز با یک آموزش زیبا و کاربردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. بنا به درخواست دوستان امروز آموزش بافت لیف حمام چرخشی را برای شما آماده کرده ایم. همان طور که می دانید یکی از بافت های مهم و کاربردی بافت لیف حمام می باشد. اگر شما هم از مدل این لیف حمام خوشتان آمده است در ادامه همراه ما باشید.

 

 آموزش بافت لیف حمام چرخشی  نحوه بافت دالبر  نحوه بافت دسته لیف

بافتنی و آموزش بافت لیف حمام چرخشی

 

چگونه یک لیف حمام چرخشی ببافیم؟

ابتدا یک حلقه طلایی درست کنید یا با ۶ زنجیره یک حلقه درست کنید. رج اول، داخل حلقه ۱۲ پایه کوتاه ببافید. رج دوم، روی هر پایه کوتاه یک پایه بلند ببافید و بین هر پایه دوتا زنجیره ببافید تا آخر رج. رج سوم، روی هر پایه بلند ۲تا پایه ببافید و بین هر دوتا پایه دوتا زنجیره بزنید تا آخر رج.

 

رج چهارم، الان ۱۲ ردیف داریم که هر ردیف دوتا پایه داریم  روی پایه اول یک پایه بزنید و روی پایه دوم دوتا پایه بزنید دو زنجیره و روی دوتا پایه بعدی باید اولین پایه یک پایه و دومین پایه دوتا پایه تا ،خر رج. رج پنجم، حالا هر ردیف ۳ پایه داریم روی دوتا پایه اول یک پایه ببافید و روی پایه سوم دوتا پایه ببافید و دوتا زنجیره بین هر ردیف تا آخر رج. این اضافه کردن در اخرین پایه هر ردیف را ادامه دهید تا گردی بافت به اندازه دلخواهتون شود من به ۱۰ پایه که رسید بافت دسته را شروع کردم.

 

نحوه بافت دسته لیف:

باید بافت یک چهارم پهنای دایره را ادامه دهید که من ۳۰ پایه بافت را برای دسته لیف درنظر گرفتم که ابتدا بعد از کور کردن آخرین رج نخ را به شکل بافت مخفی از بین ۳ پایه رد کردم و روی پایه چهارم بافت شروع کردم و با ۳ زنجیر به عنوان پایه اول و روی همان پایه یک پایه دیگر و روی هر پایه بعدی یک پایه و روی دو زنجیره ها ۳ پایه زدم و اخرین پایه را دوتا پایه زدم تا جمع پایه هایم شد ۳۲  باید بافت این قسمت به شکل رفت و برگشت انجام شود داخل حلقه بالای پایه باید پایه هارا بافت  تا بلندی حدود ۱۲ سانت من ۱۰ رج برای دسته بافت ادامه دادم. از این شکل دوتا ببافید بعد دوتا تکه را روی هم گذاشته و دور بافت به شکل پایه دالبر به هم وصل کنید.

 

نحوه بافت دالبر:

در یک سوراخ ۶ پایه بلند ببافید دوتا پایه رد کنید در سوراخ بعدی یک پایه کوتاه بزنید دوتا پایه رد کنید در سوراخ بعدی ۶ پایه بلند بزنید .دورتا دور بافت غیر از جای دست این دالبر تکرار کنید.

 

نکته: پایه های این مدل بافت باید روی پایه باشد، نه بین پایه.

 منبع: کانال فقط قلاب بافی

رزبانو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش بافت لیف حمام چرخشی”

قالب تفریحی