خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام

مجموعه: خواص مواد غذایی تعداد بازدید: 27
خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام

خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام

جوش شیرین یا بیکربنات سدیم، یکی از موادی هست که حتما باید در خانه داشته باشید و از فواید شگفت انگیز اون بهره مند بشید! این ماده سفید رنگ و شگفت انگیر نه تنها تاثیر خیلی خوبی در تمیز کردن وسایل آشپزخونه و چربی زدایی داره میتونه تاثیرات خیلی خوبی رو هم برای حفظ سلامت و زیبایی پوست داشته باشه و اگر در حمام مورد استفاده قرار بگیره، تاثیرات بهتر و شگفت انگیزتری رو به همراه خواهد داشت!

جوش شیرین خاصیت قلیایی داره و زمانی که ب ترکیب میشه این قلیایی بودن بیشتر خواهد شد و اگر در آب حمام مورد استفاده قرار بگیره میتونه باعث سم زدایی از پوست شده و لایه برداری خفیفی رو هم از روی پوست خواهد داشت. در ادامه به چند دلیلی اصلی برای استفاده از جوش شیرین در حمام اشاره کرده ایم. مراه باشید و strong>مزایای شگفت انگیز استفاده از جوش شیرین در حمام بیشتر آشنا شوید.

درمان و تسکین اگزما پوست

اگزما و حساسیت پوستی یکی از مشکلات رایج پوستی هست که ممکنه هر فردی ون مواجه بشه. این مشکل پوستی معمولا ارش، قرمزی و تورم پوست همراه هست که معمولا احساس ناخوشایندی رو برای فرد ایجاد میکنه. مطالعات مختلف نشان داده است که اضافه کردن جوش شیرین به آب حمام و استحمام ین آب تاثیرات خیلی خوبی در کاهش اگزما و بهبود آن دارد.

برای این منظور لازم هست که جوش شیرین رو به آب ولرم و ملایم اضافه کنید و از این آب برای شست و شوی بدن استفاده نمایید تا اگزمای پوستی، خارش و سوزش پوست تسکین پیدا کنه.

سم زدایی از پوست بدن

اگر احساس می کنید پوست بدنتون خیلی کدر و کسل شده میتونید به راحتی و ستفاده از یک حمام سم زدا، این حالت رو برطرف کنید. جوش شیرین یک سم زدا خیلی خوب از بدن هست و ز بین بردن سموم مختلف از بدن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشه و کمک میکنه تا احساس بهتر و شاداب تری رو تجربه کنید.

تسکین دردهای عضلانی

همیشه یک ظرف حاوی جوش شیرین در کابینت مخصوص حمام داشته باشید و حداقل هفته ای یک بار، در وان حمام حاوی جوش شیرین استراحت کنید. جوش شیرین حل شده در آب تاثیر خیلی خوبی در تسکین دردهای عضلانی داره و کمک میکنه تا درد ماهیچه ها بعد از یک دوره تمرین های سخت و ورزش های روزانه، بهبود پیدا کنه.

خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام

از بین بردن عفونت های ادراری

تقریمام خانم ها برای یک بار هم که شده فونت ادرار مواجه شده اند و میشه گفت جز عفونتهای رایجی هست که هرکسی ممکنه به اون دچار بشه. قرار گرفتن در آب حمام حاوی جوش شیرین میتونه در کنار تجویزهای پزشکی، این مشکل رو تا حد زیادی برطرف کنه.

بهبود پسوریازیس

پسوریازیس هم میتونه مثل اگزما ک حمام جوش شیرین تسکین پیدا کنه. از آنجایی که این بیماری نوعی بیماری خود ایمنی هست و درمان قطعی برای اون وجود نداره اما میشه ضافه کردن جوش شیرین به آب حمام، مشکلات ناشی از این بیماری مثل خارش، التهاب و سوزش رو تا حد زیادی کاهش داد.

از بین رفتن قارچ پوستی

جوش شیرین دارای خواص ضد قارچی هست و میتونه مشکلات مربوط به قارچ پوستی و ناخن رو تا حد زیاد برطرف کنه. قارچ ناخن به شکل زرد و رنگی شدن ناخن هست و در پوست هم ممکنه ثورات عجیب و غریب دیده بشه. اضافه کردن جوش شیرین به آب حمام و شست و شوی بدن ین آب میتونه تا حد زیادی مشکلات مربوط به قارچ پوستی رو بهبود بده.

خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام

از بین بردن جوش ها و بثورات ناشی از پوشک بچه

جوش شیرین فقط برای بزرگسالان نیست. شما میتونید ۲ تا ۳ قاشق جوش شیرین رو به آب حمام نوزادان اضافه کنید و از این طریق حساسیت های پوستی، جوش های ریز و بثوراتی که در اثر پوشک بر روی پوست حساس نوزادان ایجاد شده هست رو از بین ببرید.

روش استفاده از جوش شیرین در حمام

بهترین کار این هست که ۲ فنجان جوش شیرین رو به آب وان حمام اضافه کنید و به مدت چند دقیقه در این آب قرار بگیرید. روش دیگه این هست که مقداری جوش شیرین رو ستفاده از یک قلمو خشک یا نوک انگشتان دست به مدت ۱ دقیقه روی پوست بدن ماساژ بدید. این کار باعث میشه تا لایه برداری سطحی از پوست انجام بشه و همچنین به سم زدایی از بدن هم کمک میکنه.

منبع:news.armanin

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین در حمام”

قالب تفریحی