آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک

مجموعه: خياطي بدون الگو تعداد بازدید: 90
آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک

آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس زنانه

آ

 مجله سر گرمی اسکیمو:

با آموزش خیاطی بدون الگو بردای دوخت لباس های زنانه در خدمت شما دوستان هستیم و سعی داریم نحوه دوخت دو مدل تونیک و همچنین لباس کیمونو بدون الگو را به صورت  مرحله به مرحله و با تصاویر مربوط به هر مرحله آموزش دهیم که این آموزش می تواند برای همه خانم های خانه دار که سر رشته ایی از خیاطی ندارند بسیار مفید و کاربردی باشد. در ادامه با آموزش دوخت لباس بدون الگو همراه ما باشید و از مطالب مطرح شده نهایت استفاده را ببرید.

آموزش خیاطی بدون الگو

آموزش خیاطی بدون الگو امروز مربوط به دوخت تونیک دخترانه و زنانه است که می توانید آن را با پارچه های مختلف تهیه نمایید. این تونیک به راحتی دوخته می شود و نیازی به کشیدن الگو ندارد و حتی کسانی که مهارت و تجربه ایی در زمینه خیاطی ندارند می توانند این تونیک زیبا را تهیه نمایند. برای شروع نیاز به دو تکه پارچه مستطیلی شکل برای قسمت جلو تونیک دارید که آن را متناسب با سایز خود برش بزنید.

دوخت تونیک زنانه بدون الگو

حال به اندازه پارچه ایی که برای جلو تونیک در نظر گرفته اید یک مستطیل برای پشت تونیک در نطر بگیرید.

دوخت لباس دخترانه بدون الگو

بعد از برش زدن پارچه ها مطابق شکل زیر قسمت وسط هر دو تکه جلو را دوخت بزنید.

آموزش خیاطی آسان

سپس پارچه ها را از قسمت سرشانه به هم متصل نمایید.

دوخت تونیک بدون الگو

حال درز ها را خوابانده و تمیز کاری های مربوطه را مطابق تصویر زیر انجام دهید، سپس دور تا دور تونیک را بدوزید.

خیاطی ساده بدون الگودوخت تونیک دخترانه

حال باید مکانی را برای عبور بند قیطان آماده نمایید. برای این کار نوار هایی به عرض سه سانتیمتر را از خود پارچه برش زده  و از داخل تونیک به ان متصل نمایید. توجه داشته ابشید که دو سر نوارها برای عبور قیطان باز باشد. تصویر زیر نمونه صحیح دوخت نوارها و محال عبور قیطان را نشان می دهد.

خیاطی ساده و آسان در منزلخیاطی بدون الگودوخت لباس بدون الگو

بعد از اتصال قیطان ها به لباس، تونیک ما آماده است. همانطور که مشاهده نمودید دوخت تونیک بدون الگو به راحتی انجام گرفت و از این طریق می توانید انواع تونیک ها را برای خود تهیه نمایید.

خیاطی بدون الگو

دوخت بدون الگو کیمونو :

آموزش بعدی خیاطی بدون الگو ما مربوط به دوخت کیمونو برای منزل می باشد که لباسی زیبا و خنک مناسب فصل تابستان است. برای دوخت این مدل کیمونو می توانید از دو عدد روسری یا دو تکه پارچه مربع شکل استفاده نمایید. از دیگر وسایل مورد نیاز می توان به اتو، قیچی و نخ و سوزن اشاره نمود.

آموزش دوخت مانتو کیمونو

برای شروع یکی از روسری ها را از وسط به دو نیم کنید، سپس لبه های دوخته نشده را حدود دو سانتی متر به داخل تا بزنید. برای مرتب شده کار با استفاده ار سوزن ته گرد آن ها را به هم کوک زده سپس با استفاده از اتو مو و یا اتو لباس لبه های کار را صاف نمایید.

خیاطی بدون الگودوخت کیمونو در منزل آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک

در این مرحله باید اقدام به شروع دوخت کیمونو نمایید. برای راحتی کار شما تصویری از نحوه دوخت را ارائه می دهیم که می توان از آن به عنوان تصویری از الگوی مانتو یا لباس کیمونو استفاده نمود. در این تصویر قسمت های قرمز رنگ نقاطی را که باید دوخته شوند و به هم متصل گردند را نشان می دهند. توجه داشته باشید که قسمت های دوخت نشده مربوط به آستین مانتو یا لباس شما می باشند.

دوخت کیمونو بدون الگو

مطابق با تصویر بالا قسمت های مشخص شده را به هم متصل نمایید و شروع به دوخت کنید.

دوخت لباس زنانه بدون الگو

تصویر زیر نمونه تکمیل شده کیمونو را نشان می دهد که همانطور که مشاهده نمودید به راحتی و بدون نیاز به کشیدن الگو تهیه شد.

دوخت کیمونو زنانه بدون الگو آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک

امیدواریم از آموزش های ارائه شده در جهت خیاطی بدون الگو لذت برده باشید و با استفاده از این آموزش های مفید و کاربردی زیباترین لباس ها را در منزل برای خود تهیه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک”

قالب تفریحی