آموزش بافت ۶ کلاه ساده و زیبای کودکانه با میل

مجموعه: آموزش شال وكلاه بافتني تعداد بازدید: 224
آموزش بافت ۶ کلاه ساده و زیبای کودکانه با میل

آموزش بافت ۶ کلاه ساده و زیبای کودکانه با میل

با دو میل می‌توانید به راحتی و با کمی خلاقیت کلاه‌های زیبای متنوعی ببافید. در اینجا مدل‌های مختلف بافت کلاه ساده با میل مثل کلاه بستنی، خرسی، رنگارنگ و خطی یاد داده شده است. این مدل‌های زیبا را حتی مبتدی‌ها می‌توانند به راحتی ببافند.

عکس کلاه ساده و زیبای کودکانه با میل

مجله سر گرمی اسکیمو:

در این آموزش شش مدل بافت کلاه ساده با میل برای کودکان یاد داده شده است. در  این مدل‌ها از ساده‌ترین روش‌های بافت استفاده شده است و نخ زیادی نیاز ندارد.

 

مهارت‌های لازم برای بافت کلاه ساده با میل

دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن

کشبافت: یک دانه زیر- یک دانه رو

بافت ساده: یک رج زیر- یک رج رو

بافت رکن: همه رج‌ها از رو، یا همه رج‌ها از زیر

بافت دانه برفی (جو دانه): رج اول یک دانه زیر یک دانه رو، رج دوم یک دانه رو یک دانه زیر

 

۱- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل رنگارنگ

برای بافت کلاه ساده رنگارنگ به چند عدد کاموای رنگی متوسط نیاز دارید. با توجه به دور سر کودک خود تعدادی دانه سر بگیرید. در اینجا ما ۶۰ دانه سر انداختیم. ۶ رج اول را مدل کشباف یکی زیر یکی رو ببافید.

رج بعدی: همه دانه‌ها را ساده بافی کنید.

رج های بعدی: رنگ کاموا را عوض کنید و با رنگ جدید سه رج ساده بافی کنید. به همین ترتیب در پایان رج سوم رنگ کاموا را عوض کرده و دوباره سه رج ساده ببافید.

رج های بعدی: به نیمه‌های کلاه که رسیدید در هر رج دو دانه کم کنید. در پایان یک نخ از میان دانه‌ها رد کرده و آن را بکشید تا بالای کلاه جمع شود. حالا با کاموا‌های رنگی خود یک منگوله کاموایی درست کنید و بالای کلاه بدوزید. روش درست کردن منگوله کاموایی را می‌توانید در ستاره یاد بگیرید.

عکس آموزش بافت کلاه ساده مدل رنگی

۲- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل خط خطی

روش بافت این مدل کلاه شبیه مدل رنگارنگ است با این تفاوت که کشباف اول کلاه را باید دو دانه زیر، دو دانه رو ببافید. این کلاه مدل گرد می‌شود. برای زیبایی بیشتر می‌توانید از شکل‌های نمدی استفاده کرده و کلاه را تزیین کنید.

عکس بافت کلاه ساده با میل مدل خط خطی

۳- آموزش بافت کلاه توپ توپی بچگانه

برای بافت این کلاه کودکانه ۶۰ دانه یا کمتر سر اندازید. ابتدا ۱۰ رج کشباف مدل دو دانه زیر، دو دانه رو ببافید.
رج‌های بعدی: رنگ نخ را عوض کنید و تا انتهای کلاه را ساده بافی کنید. قسمت بالای کلاه نیز مثل مدل‌های قبلی جمع می‌شود.
ادامه بافت: یک منگوله بزرگ با رنگی که قسمت کشباف را بافتید، ببافید. حال چند عدد منگوله رنگی کوچک درست کنید و به صورت پخش روی کلاه بدوزید.

عکس آموزش بافت کلاه توپ توپی بچگانه

 

۴- آموزش بافت کلاه گوش خرسی

روش بافت این مدل کلاه بسیار ساده است. برای بافت آن باید از نخ کاموایی ضخیم و میل شماره ۵ استفاده کنید. ابتدا به اندازه دور سر کودک دانه سراندازید.
رج‌های بعدی: ۵ رج کشباف یک دانه زیر یک دانه رو ببافید، سپس تا آخر کلاه را ساده بافی کنید و مثل مدل‌های قبلی بالای آن را جمع کنید.

گوش های خرسی: برای گوش‌ها باید دو منگوله کاموایی درست کنید، سپس هر منگوله را روی یک سمت بالای کلاه بدوزید. سعی کنید طوری دوخته شود که منگوله حالت نیم دایره به خود بگیرد.

عکس بافت کلاه ساده با میل مدل گوش خرسی

۵- آموزش بافت کلاه با میل مدل دانه برفی

برای بافت این کلاه ساده ابتدا به اندازه دور سر کودک خود دانه سر اندازید. سپس تا جایی که می‌خواهید روی پیشانی را بگیرد باید کشباف دو دانه زیر، دو دانه رو انجام دهید.
رج بعدی: همه دانه‌ها را زیر ببافید.
رج‌های بعدی: رنگ نخ را عوض کنید و شروع کنید مدل بافت دانه برفی (جودانه) را انجام دهید. تا انتهای کلاه همین مدل را ببافید و بالای کلاه را جمع کن کنید. برای بالای کلاه را نیز یک منگوله با رنگ قسمت کشباف درست کنید.

عکس بافت کلاه ساده با میل مدل دانه برفی

۶- آموزش بافت کلاه ساده با میل مدل بستنی

ابتدا به اندازه دور سر کودک خود دانه سر اندازید. ابتدا ۱۰ رج را مدل کشباف دو دانه زیر دو دانه رو ببافید، سپس یک رج همه دانه‌ها را زیر ببافید.
رج‌های بعدی: نخ را عوض کنید و تا انتهای بافت در هر رج همه دانه‌ها را زیر ببافید.
برای قسمت بالای کلاه یک منگوله کوچک درست کنید و روی آن بدوزید. برای تزیین روی کلاه از کاموا‌های رنگ‌های مختلف استفاده کنید و روی کلاه را کوک‌های مختلف بزنید تا حالت شکلاتی بشود.

عکس بافت کلاه ساده با میل مدل بستنی

setare.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش بافت ۶ کلاه ساده و زیبای کودکانه با میل”

قالب تفریحی