چگونه جوراب و روفرشی ببافیم؟ آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

مجموعه: آموزش كفش و پا پوش و دستکش تعداد بازدید: 218
چگونه جوراب و روفرشی ببافیم؟ آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

 آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

چگونه جوراب و روفرشی ببافیم؟

آموزش بافت جوراب و روفرشی را می توان از جمله آموزش های جالب و کاربردی دانست که یادگیری آن از اهمیت زیادی برخوردار است و اغلب علاقه مندان و دوستداران بافتنی سعی می کنند بافت جوراب را یاد گرفته و قبل از شروع فصل زمستان جوراب بافتنی های زیبا و متفاوتی برای خود و دیگر اعضا خانواده ببافند. از این رو ما نیز آموزش تصویری بافت جوراب به همراه توضیحات کامل را در این مطلب ارائه می دهیم که امیدواریم این آموزش زیبا برای شما دوستان نیز مفید و کاربردی باشد. در ادامه همراه ما بوده و از این آموزش بافتنی نهایت استفاده را ببرید.

آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا :

بافتنی هنری زیبا و جذاب است که با یادگیری اصول اولیه آن می توان به سادگی اقدام به بافت انواع مدل بافتنی زیبا و جدید نمود. در مباحث قبل به ارائه آموزش بافت کلاه و همچنین آموزش بافت شال گردن و دستکش پرداختیم که هر یک موارد استفاده زیادی در فصل زمستان دارند. جوراب بافتنی نیز همچون این موارد می تواند کاربرد زیادی در زمستان داشته باشد. از این رو در این مطلب به آموزش بافت جوراب و پاپوش می پردازیم. همچون آموزش های قبل، ابتدا به ارائه نقشه بافت می پردازیم که می تواند بهترین راهنما برای بافت جوراب توسط شما باشد.

 

 

نقشه جوراب قلاب بافی

برای شروع بافت جوراب ابتدا به اندازه پنجه پا باید زنجیره بزنید. توجه داشته باشید که برای اندازه گیری بهتر است از اندازه دور پنجه پا زیر انگشتان استفاده نمایید. حال در هر یک از زنجیره ها یک پایه بلند بزنید. تا رج پنجم را مطابق با نقشه ببافید، بدین منظور از وسط و دو طرف زنجیره ها کم کنید تا به اندازه نوک جوراب ها برسید.

جوراب بافتنی زیبا و شیک

تا این مرحله شما تا رج پنجم بافته اید. توجه داشته باشید که نمای کنار کار مطابق با تصویر زیر خواهد بود.

آموزش بافتن جوراب با قلاب آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

حال برای تشکیل قسمت جلویی جوراب، دو لایه جوراب را روی هم قرار دهید و به هم ببافید تا کاملا متصل گردند.

بافت جوراب دخترانه با قلاب

در این مرحله از آموزش بافت جوراب به سراغ قسمت اول بافت، یعنی رج اول که بافت را از آن شروع نمودید رفته و با بافت دلخواه خود تا پاشنه پیش بروید.

آموزش جوراب بافتنی جدیدبافتن جوراب با قلاب آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

برای قسمت پاشنه نصف بافت را ببافید و سپس برای نصفه دیگر و به همان اندازه زنجیره بزنید. در این مرحله در رج بعدی یک دایره کامل تشکیل می گردد که برای بافت استفاده می شود. حال بافت را ادامه دهید تا به بلندی دلخواه برای جوراب برسید. توجه داشته باشید که اگر قصد بافت پاپشو یا روفرشی راد ارید بهتر است بافت ساق پا کوتاه باشد. بعد از رسیدن به اندازه دلخواه بافت را کور نمایید.

آموزش بافت جوراب با قلاب

حال به سراغ بافت پاشنه می رویم، از محل که در مراحل قبل برای پاشنه در نظر گرفته اید و دایره تشکیل شده، پایه بلند بزنید تا پاشنه جوراب تشکیل شود. بدین منظور رج اول را کامل پایه بلند بزنید که در مجموع حدود ۴۰ پایه بلند می شود.سپس روی هر پایه بلند رج قبلی، یک پایه بلند دیگر ببافید. توجه داشته باشید که محل اتصال قسمت عقب و جلو درز، هر سه دانه یکی می شود، سپس رج دوم تکرار می گردد تا به نه پایه برسد و بعد بافت را کور نمایید. به این صورت پاشنه جوراب شکل می گیرد.

آموزش بافتنی برای بافت جورابآموزش بافت پاپوش و جوراب زنانه

آموزش بافت جوراب به پایان رسید، توجه داشته باشید که این آموزش با قلاب انجام گرفت و در صورتی که کمی توانایی در قلاب بافی داشته باشید می توانید به راحتی اقدام به بافت این جوراب زیبا و شیک برای سایز های مختلف نمایید. برای زیبایی بیشتر جوراب بافتنی زنانه نیز می توانید از بافت گل با قلاب استفاده نموده و با استفاده از گل های بافتنی زیبایی بیشتری به جوراب خود ببخشید.

آموزش بافت جوراب آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا

امیدواریم آموزش بافت جوراب که در این مطلب ارائه دادیم، مورد توجه شما دوستان هنرمند واقع شده باشد، از همه شما علاقه مندان به این هنر دعوت می نماییم با کلیک بر روی آموزش بافتنی از دیگر آموزش های جالب و جدید برای بافتنی های مختلف دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه جوراب و روفرشی ببافیم؟ آموزش بافت جوراب قلاب بافی زنانه و دخترانه جدید و زیبا”

قالب تفریحی